Мишка: Razer Orochi

 SINCE 1998
  • Играй си играта, човече!
author image by PC Mania | Archive | 0 Comments | 29 дек. 2009

След всички модели, които сме видели от Razer, можем да кажем само едно – за да имаш тяхна мишка, трябва да си динамична личност. С оглед на неоспоримия факт, че животът пред компютъра не се отличава с особена динамика, трябва да допълним – за да имаш такава мишка, трябва да си геймър.

За всеки днес е ясно, че бъдещето е на мобилните компютри. Дори геймърите масово се прехвърлят от настолни към преносими системи. Това, разбира се, си има своето логично обяснение – времето, когато сме извън дома, може да се превърне в пълноценно игрово време, стига компютърът и най-новата хитова игра да са ни под ръка. Тъч-падът на лаптопа обаче е абсолютно неприложим дори в най-старите игри, затова добрата безжична мишка е задължителен аксесоар.

Razer Orochi още от пръв поглед прави впечатление на мишка за динамични личности. Аеродинамичната й форма и дизайнът, подчертаващ ръбовете и напомнящ за изтребителите „стелт”, не оставят никакво съмнение, че това устройство е предназначено за геймъри. За да не се приплъзнат пръстите по двата бутона, предните им ръбове са леко повдигнати, а покритието им е от специална гумирана материя. Точно под скрола пък е портът за включване на кабела. Трябва да се признае, че дизайнерите са подходили в случая много остроумно и кабелът не пречи на движението на мишката и не разваля външния й вид. Устройството разполага с общо 7 бутона, 4 от които се намират отстрани на корпуса. Програмирането им става лесно, благодарение на софтуер, който трябва да бъде изтеглен от сайта на Razer (около 27МВ).

Изненадите, които Orochi ще ви поднесе, нямат край. Те започват още от дилемата дали предпочитате мишка с кабел или безжична. Както е добре известно – и двете имат предимства и недостатъци, но защо изобщо трябва да избирате, щом можете да имате и двете? Razer са разрешили проблема много просто – мишката може да работи както чрез Bluetooth връзка, така и с кабел. В безжичен режим разделителната способност на сензора е до 2000 DPI, а времето за реакция – около 8ms. Когато обаче сложите кабела, тези стойности стават още по-забележителни – резолюцията тогава е до 4000 DPI, а времето за реакция пада на 1ms. Това обаче още не е всичко – Orochi може да работи със скорост до 100 инча в секунда. Тази скорост е много над максималното, което може да изисква дори най-бързата игра.

В безжичен режим мишката се захранва от две АА батерии. Това е неочаквано за толкова компактно устройство. Orochi е с размери 99 х 67,8 х 35 mm и изглежда логично да работи с ААА батерии. За разлика от повечето безжични мишки обаче, тук батериите не са скрити под капаче в долната част на корпуса. За да ги сложите, трябва да махнете цялата горна част на мишката заедно с двата бутона. Макар и да звучи ужасяващо, това става съвсем лесно, а за да сглобите отново мишката, просто трябва да притиснете леко двете части. При работа с кабел батериите не се ползват, така че няма начин мишката да ви „изостави” внезапно. Според производителите един комплект батерии би трябвало да издържа между 1 и 3 месеца в зависимост от това колко и как се ползва мишката. По разбираеми причини не можахме да проверим дали това е вярно, но времето ще покаже.

Споменахме вече, че Razer Ororchi напомня на невидимите „стелт” изтребители. Все пак имайте едно на ум, че това е просто прилика и няма да ви направи невидими за зоркия поглед на шефа. Затова не прекалявайте!

Автор: Ивайло Йошков