Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Заглавие: Re: Сериали 2019
Публикувано на: 10 Май 2019 15:33

какво "очаквам", той вече започна! :D

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Аватар
В момента играе: PTSD simulator
Публикувано на: 10 Май 2019 22:01

Другите епизоди не се ли "очакват" и те :lol:

Профил

Аватар
Публикувано на: 11 Май 2019 03:17

Сега виждам че последния епизод от сериала се казва "Vichnaya Pamyat".
Ееееех, не се научиха на руски тези хамериканци... :lol: :lol: :lol:

Профил

Аватар
Публикувано на: 19 Май 2019 22:34

Първи епизод беше доста брутален. Мислех, че няма да ми хареса и затова го гледах. Сега трябва да чакам да излязат всичките, за да почна да гледам.

Профил

Аватар
Публикувано на: 19 Май 2019 23:52

ееех, ама какво ли щеше да прави този форум без мен, ако ме нямаше да ви казвам яките сериали? :)

бтв, в интерес на истината самият АЗ все още не съм го почнал :D

Профил

Горд Пролетарий
Аватар
В момента играе: Serious Sam
Публикувано на: 21 Май 2019 22:52

Втори епизод не беше силен като първия, но трети беше на нивото на първия.

Профил Skype

Аватар
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Публикувано на: 25 Май 2019 04:49

Една от новите роли на Дафни Кийн ще бъде в сериала- His Dark Materials, базиран на трилогия от фентъзи книги със същото име. Изглежда е имало филм по първата книга, но нещата със продълженията са се провалили и сериала се води рибуут.

Изглежда weird af и не съм чел книгите, но ще се пробвам да го гледам, заради Джеймс Макавой, и разбира се- Дафни Кийн. :oops: :oops: :oops:

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 25 Май 2019 05:05

кефи ме как правиш този пост сякаш с пълното неведение че досега вече не са се изписали поне 4-5 поста за този сериал в тази и други теми в този раздел :lol:

Но нищо, нека. Все пак досега самият трейлър не е бил постван. :)

Профил

Аватар
Публикувано на: 25 Май 2019 05:08

Извинявам се, не съм следил досега тази тема редовно :(
Ще потърся старите постове, за да видя какво се казали и да не се повтарям.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 25 Май 2019 14:47

няма проблем. :)
Както вече казах досега, аз дори не знаех че трейлърът е излязъл, така че нека. :)

Профил

Аватар
Публикувано на: 25 Май 2019 16:02

ок, гледах трейлъра...
Не знам какво толкова те грабва в едно 14-годишно момиченце (Dafne Keen) че толкова усърдно ѝ повтаряш името в захлас? :roll: :roll: :roll:
Мен взе че ме накефи майка ѝ, Ruth Wilson. :oops:

бтв трейлърът не ме впечатли изобщо, дори напротив, виждам го като доста вял и предвещаващ слабеещ сериал.

Филмът, който ти споменаваш, макар и комерсиален провал навремето, всъщност беше доста адекватен -- и като визия, и като актьорска игра, и като вярна адаптация на книгата.
Това че въпреки тези си качества той тогава претърпя комерсиален неуспех е гаранцията че и този вял опит за сериал сега ще е още по-голям неуспех.

Профил

Аватар
Публикувано на: 26 Май 2019 05:12

Императора написа:
ок, гледах трейлъра...
Не знам какво толкова те грабва в едно 14-годишно момиченце (Dafne Keen) че толкова усърдно ѝ повтаряш името в захлас? :roll: :roll: :roll:
Ако си гледал Логан би трябвало да знаеш :wink:

Императора написа:
бтв трейлърът не ме впечатли изобщо, дори напротив, виждам го като доста вял и предвещаващ слабеещ сериал.
Най-вероятно ще е така, но е възможно Джеймс Макавой собственоръчно да го спаси. Имаше страхотно изпълнение в Glass и много други предишни роли.

Императора написа:
Филмът, който ти споменаваш, макар и комерсиален провал навремето, всъщност беше доста адекватен -- и като визия, и като актьорска игра, и като вярна адаптация на книгата.
Това че въпреки тези си качества той тогава претърпя комерсиален неуспех е гаранцията че и този вял опит за сериал сега ще е още по-голям неуспех.
Ще видим. Очакванията ми са нулеви :D Може би сериала ще е достатъчно различен oт първоизточника (по добър начин) и заедно с актьорският състав ще успеят да привлекат зрители. Или не.
В други теми четох, че на повечето от вас са ви харесали книгите. Може би и аз ще ги захвана покрай сериала.

Btw не мога да повярвам как съм пропуснал, че го споменаваш в първият пост на тази тема :oops:

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 26 Май 2019 11:03

the_presator написа:
Ако си гледал Логан би трябвало да знаеш :wink:

Трябва ли? Само на първо виждане ми е изключително отблъскваща и противна -- грозна е и не може да играе.
Какво повече трябва да ѝ гледам?

the_presator написа:
Най-вероятно ще е така, но е възможно Джеймс Макавой собственоръчно да го спаси.

Изключително надценяван актьор който направи точно една значима роля която беше адекватна (забележете, не "изключителна", а просто АДЕКВАТНА) и изведнъж всички скочиха да го прославят до небесата. Тоя ли ще спасява сериал? :lol:

Императора написа:
Може би сериала ще е достатъчно различен oт първоизточника (по добър начин)

Извинявай, но това прозвуча като "книгите са много зле, дано сериалът ги представи добре". Предвид че дори не си ги чел звучи доста неуместно. :)

Моето мнение за тях е че са едно доста особено стиймпънк фентъзи, доста уникално като форма.
Единствените неща, за които се сещам по памет да се доближават като стил и свят са примерно Дневна/Нощна Стража на оня руснака, както и нещата на Чайна Миевил.

Лично на мен доста ми харесаха когато ги прочетох на 18 години в английски оригинал;
Но си трябва търпение, защото първата като цяло е по-слаба -- отнема ѝ време да се развие и в началото света ти е твърде противен.
Но вече във втората нещата се задвижват и си ориентиран, а третата е доста епичен завършек.

Помня че тези книги бая раздвижиха позицията ми на "хардкор атеист" навремето. Не че ме направиха религиозен, но определено ме накараха да посмаля малко хардкорността на атеизма си.

И, не, сериалът не трябва да е различен от първоизточника. Сюжетът, героите, светът като цяло са едни такива, в които всичко трябва да си бъде предадено точно така както си е, иначе ВСИЧКО се разваля.
Тук няма място за адаптационни хитринки, както имаше в GoT и LotR (примерно).
Всичко трябва да бъде предадено дословно; най-малкото защото МОЖЕ да бъде направено -- тъй като няма някакви кой знае какви фантасмагорични моменти и елементи, които да затруднят процеса на адаптация.

Профил

Аватар
Публикувано на: 26 Май 2019 14:07

Хммм тоя трейлър... изглежда така, сякаш се опитват да хванат твърде голям спектър от аудитория, според мен. Иначе да, момиченцето от Логан и Макавой определено са плюс за продукцията.

Профил

Аватар
Публикувано на: 27 Май 2019 04:15

Императора написа:
Извинявай, но това прозвуча като "книгите са много зле, дано сериалът ги представи добре". Предвид че дори не си ги чел звучи доста неуместно. :)
Да, прав си.
Може би е добре да спрем да коментираме и да правим разни заключения за неща, с които не сме запознати.

Благодаря ти за мнението относно книгите. Определено предизвика някакъв интерес в мен и ще ги добавя в листа.

Профил Skype

Цар
Аватар
Публикувано на: 27 Май 2019 08:27

Логан беше просто брутааааален филм. :cry:

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 28 Май 2019 21:08

След първия епизод на Чернобил, мнения под формата на минуси и плюсове:

+ изглежда че се стараят да са максимално исторически/технически коректни, поне на базата на информацията която е била разпространена публично след бедствието.
Но това така или иначе е нещо, което може би никога няма да знаем със 100%-ова сигурност.

+ Мрачната и тягостна атмосфера е супер!

+ Дядката партиец (Доналд Съмптър, aka Майстер Люин от Game of Thrones) много израдва с надъхвателната си реч. :D
Въпреки че, естествено, оценката и предложението му са напълно погрешни.

+ Много добре е представена флегматичността на бюрократичния кошмар, който е представлявал всеки процес на комуникация и вземане на решение в Съветската система, особено в тези последни години на Съюза.

- Председателят на Изпълнителния Съвет на Централата е италиански мафиозо :lol:

- Изключително висококвалифицираните членове на Персонала обслужващ Централата си говорят един на друг сякаш са в кварталната кръчма на по водчица

- Очаква се че ЗамГлавния Инженер ще е просто некомпетентен и неадекватен, а не ПЪЛЕН ПСИХОПАТ.

Като цяло съм 50/50. Ще видя втори епизод как ще е и ще видя дали ще продължавам.

Профил

Цар
Аватар
Публикувано на: 29 Май 2019 10:00

Брутален е, давай нататък - освен това че наистина някои от актьорите са твърде очевидни не-източноевропейци, предвид че го гледам с руския дублаж не бих казал че съм забелязал нещо особено immersion breaking, а атмосферата, откъсите от реалния свят и особено музиката са просто потресаващи. Неимоверно добре са пресъздали невидимия ужас и абсолютната неспособност на администрацията да приеме реалността и последвалата парализа в лицето на тази буквално апокалиптична катастрафа - израснали сме в сянката на Чернобил, но малко се говори за това че ако не са били тези 600,000 души - ликвидатори, 10,000 от които са заплатили с живота си в рамките на дни и буквално са били хвърлени на жертвеника на Уран в някакъв отчаян опит да бъде омилостивен, тая бездна едно че е щяла да бълва радиация докато не умре и последния човек на целия континент и хиляди години след това, ами и просто е щяла да причини верижна реакция от термични взривове първо в 4ти и после и в останалите блокове на реактора, които буквално са щели да изпепелят всичко и всички в радиус от 30+ километра, да не говорим за следващите 60 милиона души в радиус от над 200 километра, които или е трябвало незабавно да бъдат евакуирани, или ги е очаквала същата участ. Като цяло е било абсолютния doomsday scenario, който се е случил наистина, и много хора е трябвало да се примирят че ще трябва да умрат за благото не само на СССР, ами на огромна част от Евразия. Няма Бели бродници, няма Краля на нощта - сцената в която онези двамата надзърнаха в зеещата бездна над реактора и това което виждаха вътре беше ебаси кошмара.. :!: :arrow:

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 29 Май 2019 16:04

Мерси за мнението и анализа. Значи определено ще се продължава! :)

Валентин написа:
малко се говори за това че ако не са били тези 600,000 души - ликвидатори

Какво имаш предвид тук? Не схващам.

Профил

Цар
Аватар
Публикувано на: 29 Май 2019 16:07

According to the WHO, 240,000 recovery workers were called upon in 1986 and 1987 alone. Altogether, special certificates were issued for 600,000 people recognizing them as liquidators. The colloquial term "liquidator" (Ukrainian: ліквідатор, Belarusian: ліквідатар, Russian: ликвида́тор) originates from the Soviet official definition "участник ликвидации последствий аварии на Чернобыльской АЭС", literally "participant in liquidation of the Chernobyl NPP accident consequences", which was widely used to describe the liquidators' activities regarding their employment, healthcare and retirement.

Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com