Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Заглавие: Re: Pokémon – General thread
Публикувано на: 14 Яну 2019 20:41

Обясни си тази своя привидно двулична позиция -- хем обичаш да тролиш про-американците в фб, хем подкрепяш ФИШките?

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Аватар
В момента играе: League of Legends
Публикувано на: 14 Яну 2019 22:09

Еми не ми харесва когато хората говорят масивни булшитове. Дори това да са "моите хора". И тъй като посещавам много повече групи със сходни за мен интереси, доста по често влизам в пререкания с тях.

Профил ICQ

Публикувано на: 16 Яну 2019 11:48

В крайна сметка, май няма да има брексит :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 16 Яну 2019 12:14

The Arrow написа:
В крайна сметка, май няма да има брексит :D

Мой пост от юни 2016та:

iskam_keri_russell написа:
Когато преди време "Brexit" започна да придобива скорост и масовост на обсъждане в медийното и онлайн пространството, аз просто отворих за 5 минути да прочета за к'во става дума, при което веднага си казах: "Хъх? Това ли било? Нах. На тия пак са им хрумнали някакви глупости. Никъв шанс да стане нещо такова.".

И когато сега се случи, ми идва като такъв гръм от ясно небе, че почвам за пръв път да се съмнявам в политическата си компетенция. Наистина за пръв път в живота си се изненадвам толкова брутално.

Шокът ми е на няколко нива:

Първо, как може такъв важен акт за дадена страна да бъде оставен на референдум с едно лековато минимално мнозинство? Трябваше да има един поне 60%-ов праг.

Второ, абсурдно за мен е да видя как гласувалите с "Напуск" региони са точно тези, които принципно извличат най-много дивиденти от членството си в ЕС.
Лондон е метрополис, в който живеят напредничави хора, с визия за единен свят, така че е гласувал за Оставане - това е ясно. Шотландия и С. Ирландия, подкрепяйки съюза си в Обединеното кралство, също са гласували за Оставане в ЕС - това също е ясно.
Та, стигаме до земеделските и индустриалните региони на Острова, в които се развиват проекти и предприятия, които се спонсорират от ЕС фондовете... И те гласуват с Напускане... ?!?! Крайно абсурдно ми е. Тези хора не разбират ли, че гласуват против интереса си, че се саботират??

И третото ниво е, че за пръв път единството на този досега-растящ Съюз, на тази Цялост, показва признаци на пропукване. Което би трябвало да плаши всеки.

За мен Британската общност трябва да вземе абсолютно всички мерки предвидени от Конституцията и да направи така, че да има повторно гласуване. Или ако няма такива мерки/не може, направо антиконституционно да си обяви референдума за невалиден. Не може така... Току що се позволи на национализмът да вземе превес над здравия разум и мира. Позволи се на нискограмотни политически и лесноманипулируеми хора да си изтъпанчат глупавата позиция над перспективните и прогресивно-мислещи такива. Майната й на демокрацията, предотвратете го!!!

PS: Brexit: David Cameron to quit after UK votes to leave EU

хехехе

Прекалено много ги разбирам нещата, понякога се плаша от самия себе си. :D :D :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 16 Яну 2019 18:39

А, не това че отхвърлят плана на Мей е даже по-добре. За англичаните е по-добре първо да напуснат после да се договарят с ЕС. Good fences make good neighbors - английска поговорка :D

Цялата простотия с Брекзит е че беше оставен в ръцете на римейнъри каквато е Мей, които практически го саботират. Но англичаните са велика нация и съм сигурен, че ще се измъкнат. А пък ако останат в ЕС, това е една много лоша индикация. Това в прав текст означава, че от ЕС няма измъкване, дори когато народа се е произнесъл, дори за нация като Великобритания. Което е много лошо за самия ЕС, защото на хората не им става готино като ги затвориш в нещо и им кажеш, че не могат да излязат дори да искат. Това ще предизвика големи центробежни сили с потенциала да разрушат ЕС.

Уникалното на ЕС в сравнение с всяко друго мулти-национално обединение е че е доброволно. Ако принципа на доброволното членство бъде потъпкан, то тогава ЕС няма да се различава много от всяка една друга империя в историята на човечеството (както един френски министър вече предложи) и ще сполети съдбата на всички предхождащи над-национални обединения.

Профил ICQ

Аватар
Публикувано на: 17 Яну 2019 00:12

Liberty написа:
Уникалното на ЕС в сравнение с всяко друго мулти-национално обединение е че е доброволно.

Членството в СССР също беше доброволно. Нали съюзът се разпадна вследствие на референдуми в страните членки, които поискаха отцепването си. -_-

Профил

Аватар
Публикувано на: 17 Яну 2019 08:58

Отново малко мерки за сигурност...

Профил

Аватар
Публикувано на: 17 Яну 2019 15:31

Попаднах на доста интересен канал:

Когато комунизма свърши:

Отпечатването на първия брой на вестник "Демокрация" 1990г.

Профил ICQ

Публикувано на: 17 Яну 2019 15:37

Има и подробни записи на митингите на СДС в началото и средата на 1990, както и митингите около края на 1989 и началото на 1990. Супер интересни са и препоръчвам да се гледат.

Профил

Аватар
Публикувано на: 18 Яну 2019 10:38

Деам, бро! Капитализма работи. Дори косвено в страните в които свободата е дефицит.

Image

Профил ICQ

Аватар
Публикувано на: 19 Яну 2019 14:57

Да, ама тоя 10-year challenge по бай тошово време сме го правили за петолетка :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 21 Яну 2019 10:46

Наскоро обогатих темата си за Албанската заплаха в другия форум. Очаквайте и част четвърта.

Профил

Аватар
Публикувано на: 24 Яну 2019 09:55

16 души са убити на протестите срещу Мадуро във Венецуела

Цитат:
Мадуро, който отказва да предаде властта, обяви, че къса дипломатическите отношения със САЩ и даде срок от 72 часа на американските дипломати да напуснат страната.

Малко по-късно беше разпространена информация, че Гуйдо е призовал чуждите дипломати да не се подчиняват на исканията на Мадуро.

Представителите на САЩ отказаха да напуснат Венецуела.

"САЩ не признават режима на Мадуро", заяви държавният секретар Майк Помпео.

Много интересно.

Тъкмо от около седмица в /pol/ започнаха да се пръкват теми, които предупреждават за предстоящ преврат във Венецуела с подкрепата и одобрението от страна на САЩ.

Темите получиха доста смях и твърдения от типа "Аре пак утре отново! :D", но явно са казвали истината.

Много обичам такива ситуации тип "Който се смее последен...". :D

Цитат:
QUICK RUNDOWN:
>USA, Poland, Colombia, others, recognize Juan Guaidó the New President of Venezuela
>Protests raging across the country, thousands in the streets
>Military pledges alliance to Maduro
>Brazil talks of invasion
>Russia threatens to protect Venezuela
>Maduro orders U.S. diplomats to leave within 72 hours
>US says diplomats will not leave Venezuela, does not recognize authority of Maduro to order them out
>AOC, Gabbard, voices support for Maduro
>20+ deaths in the past hours, violence escalating, rebels fighting national security

Countries that today have formally recognized Guaidó as Interim President of Venezuela:
Argentina
Brazil
Canada
Chile
Colombia
Costa Rica
Denmark
Ecuador
Guatemala
Honduras
Panama
Paraguay
Peru
Poland
USA

Countries that have formally recognized Nicolás Maduro as President of Venezuela:
Bolivia
Mexico
Cuba
Russia
Turkey

На практика се получава ситуация САЩ + почти цяла Средна и Южна америка vs. Венецуела + Куба + Мексико + Боливия.
Визирам само страните от Западното полукълбо.

Профил

Горд Пролетарий
Аватар
В момента играе: Serious Sam
Публикувано на: 24 Яну 2019 10:44

Извинявай, ама при Мадуро във вода газят - жадни стоят. Мадуро и мадуристите трябва да си ходят.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 24 Яну 2019 10:47

Meanwhile in Russia:

https://offnews.bg/sviat/detca-pripadat ... 0Sih3UNsKI

Профил ICQ

Аватар
Публикувано на: 24 Яну 2019 11:37

Наскоро обогатих темата си за Албанската заплаха в другия форум. Очаквайте и част четвърта.

а-а-а-аммм...

ОК...

Току що се разминах с... Албанец.

...В непосредствена близост до дома ми...

...

Абе...

Не е толкова лоша Албания по принцип...

...

Винаги ме е кефело името на столицата им Тирана.

Некво... ТИРАНА !!!

Звучи некво гордо. :D

И знамето на страната също е някво яко...

Image

уаааааааааауууууу !!! 8) 8) 8)

Копелета, ако някой ми каже по-яко национално знаме от това на Албания, евала му правя!!!

Също така като фен на историята винаги съм се възхищавал на историческия факт че Драч през средновековието в 90% от времето запазва независимост и никой не успява да го овладее трайно.
Освен нашият Самуил, разбира се... :) :) :)

Кажете някакви яки песни на Дуа Липа и Рита Ора ?

Профил

Публикувано на: 25 Яну 2019 15:20

а как разбра, че тоя е албанец? :D

https://www.svobodnaevropa.bg/a/29728361.html една интересна статия, кефя се че отново я има тази медия.

Профил

Аватар
Публикувано на: 26 Яну 2019 03:43

Мой пост в Сирийската тема от септември м.г.:

https://twitter.com/Ibra_Joudeh/status/1038373111480164352

Цитат:
#Youtube shuts down all pro Syrian channels including, Sama TV, Syrian MoD, Sana news agency, Syrian presidency

Ако някой си е мислил че досега е имало "Информационна война", доста се е объркал.

Тя едва сега започва.

---

Всичко това е доста по-страшно отколкото си мислите.
Няма дори да започвам да ви говоря за масовото банване / шадоубанване на редит акаунти считани за свързани с "хибридната война", доста често на напълно произволен принцип, който не се основава на реална "принадлежност" към "анти-Американския" лагер.

Последни новини от YouTube:

YouTube to curb recommending "conspiracy" videos

Цитат:
Video network YouTube responded to critics who have long called on the Google company to clean up its recommendation engine, and not offer conspiracy videos in suggested plays.
In a blog post posted Friday, YouTube said it will begin to reduce recommending "borderline content and content that could misinform users in harmful ways — such as videos promoting a phony miracle cure for a serious illness, claiming the earth is flat, or making blatantly false claims about historic events like 9/11."
The most high-profile conspiracy theorist, Alex Jones, was banned by YouTube in 2018, along with Apple, Stitcher, Facebook and others over concerns about his content, including videos that questioned whether the killings at Sandy Hook were real.

Когато слагат сериозния анти-мейнстрийм анализ на трагедии като 9/11 в същия кюп от явления като "плоската земя" и псевдонауката, тогава разбираш че става страшно.

Image

Профил

Аватар
Публикувано на: 28 Яну 2019 16:10

Преди като съм обяснявал във форума че се наблюдава някаква тенденция на милитаризация на международната обстановка в Европа, ето още два пресни примера:

Разглеждат се планове за военно положение в случай на Брекзит без сделка
Мнение: Това може да е типично-британска проява на абсурд и нищо повече, но все пак е най-абсурдната проява на абсурд, която съм виждал от страна на Острова в последните десетилетия.

Полският Министър-председател: "За Холокоста е отговорна Германия, а не Нацистите!". -- доста скандално изказване, което подсказва за опортюнизма и корупцията в настоящото управление на Полша.
За който не е наясно с обстановката в Полша в момента, обяснявам:
Партията Закон и Справедливост, на която Матеуш Моравиецки е лидер, е подкрепяна от Полските неонацистки формирования.
Тоест един вид той се опитва да оправдае съюза си с тях като дистанцира настоящия неонацизъм от първообразния такъв.

Изродщина!!! :x :x :x

Понякога просто наистина трябва да дойдат танковете и да прегазят всичко от Брест до Аахен... :x :x :x

Профил

Аватар
Публикувано на: 28 Яну 2019 21:25

Тоз пък успокой се бе, поляците са си супер. Не го удряй на крайно SJW като Ернестин, за който всеки човек който си обича родината и не е готов да си сваля гащите пред Брюксел е "нео-нацист". Към момента страните от централна и източна Европа като Австрия, Унгария, Полша са по с всичкия си от западняците.

Що се отнася до Брекзит казах го преди (не си спомням дали в този форум) ще го кажа пак. Проблема с Брекзит е, че беше оставен в ръцете на римейнъри каквато е по същество и Тереза Мей. Нормално е да го оплескат. Имаха две години на разположение за да подготвят страната административно за напускане на ЕС, така че да няма сътресения. Трябваше да са готови от март 2019 европейското законодателство да спре да действа на острова и всички въпроси да са уредени с или без сделка. Това щеше да постави UK и в по-добра позиция за преговаряне на сделка. Вместо това Мей изгуби две години да се разправя с европейците които без да се подготви да напусне. Европейците ѝ предложиха един васален договор, който естествено беше отхвърлен от британския парламент и в момента се чудят какво да правят, защото ако UK напусне ЕС без сделка може да се стигне до административен и юридически хаос.

Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com