Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта

Четете ли книги ?

Не    10%  10%  [ 22 ]
 Да    76%  76%  [ 174 ]
 Какво е това книга    1%  1%  [ 3 ]
 Не знам азбуката    4%  4%  [ 8 ]
 Аз съм от село няма книжарници    4%  4%  [ 8 ]
 Стигат ми буквите във форума    6%  6%  [ 13 ]
Общо гласове : 228
Автор Съобщение

Аватар
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 03 Яну 2015 16:45

Търся нещо от типа на разказите на О.Хенри, историите на Иво Иванов, някой от нещата на Буковски т.н. Наскоро минах през тоя списък http://www.onlineclasses.org/resources/ ... -all-time/ и повечето ми харесаха доста, като цяло самия жанр не е от значение

Профил

Горд Пролетарий
Аватар
В момента играе: Serious Sam
Публикувано на: 10 Яну 2015 21:09

Взех си най-новата книга на Том Егеланд - "Тринадесетият апостол". Книгата изглежда изключително обещаваща. Пета поредна част от поредицата за Бьорн Белтьо. :D

Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Публикувано на: 12 Яну 2015 10:33

Прочетох я за един ден! Чудя се коя е по-силната - "Тринадесетия апостол" или "Евангелието на Луцифер". Идеята, която е залегнала в книгата не е толкова революционна и нова, както тези от предните книги, но въпреки това е невероятно навързана със събитията, които се развиват в наши дни. Сюжета е интересно направен.

Между другото, носят се слухове, че ще има US филм по "Евангелието на Луцифер".

Профил Skype

Аватар
В момента играе: PTSD simulator
Публикувано на: 14 Яну 2015 00:46

За празниците получих първа и втора част на "Непознатата Барбароса" от Пауел Карел.
Лека и приятна за четене. Използва книгите на Харт като източници.

Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Публикувано на: 14 Яну 2015 10:16

Да, и аз ги прочетох и двете по празниците, страхотни книги. :)

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 25 Яну 2015 22:35

каква линия прокарва книгата? в сми, като гледам авторът не е ни германец, ни руснак, така че ми е интересно

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Аватар
В момента играе: PTSD simulator
Публикувано на: 26 Яну 2015 15:30

what if they get me? написа:
каква линия прокарва книгата? в сми, като гледам авторът не е ни германец, ни руснак, така че ми е интересно

Концентрира върху германците.

Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Публикувано на: 30 Яну 2015 00:08

Книгата е писана по времето на Хрушчов (както става ясно от текста); Книгата прокарва тезите, наложени по време на и след ХХ-ти конгрес на КПСС. Жуков герой, Сталин - простак и неграмотник. Само за Хабаровската команда на Тухачевски ми събуди желанието да проверя дали е истина.

Книгите проследяват хронологически настъплението на Вермахта срещу СССР от първия ден на нападението до падането на 6-та армия в плен, февруари 1943-та година, Сталинград. Написана е от немска гледна точка. Добре подредена.

Горещо препоръчвам.

Профил Skype

Аватар
В момента играе: Футбол, ама навън
Публикувано на: 27 Май 2015 19:21

Пиша с доста закъснение, но последно прочетох "Приключенията на Том Сойер и Хъкълбери Фин". Книга, която абсолютно бях забравил, но трябваше да прочета, защото всичко по тв, което съм гледал по темата, е абсолютен пикоч. Лично мнение. И трябва да призная, супер книга.
Прасна ме носталгия, защото преводът е точен, не се цензурират думи като "негър", тоест книгата е от старата школа (Народна Младеж, издателство номер едно). Сервират ми някакви шокове, че ще ми цензурират "Пипи Дългото Чорапче" пак заради "негър. Меко казано жалко. Както авторът го е написал оригинално, така трябва да е, според мен.
Предстои да изчета "Антон и Точица" на Кестнер.

Профил

Аватар
Публикувано на: 27 Май 2015 19:37

Том Сойър е много хубава книга и никак не е "детска", както много хора сигурно биха я описали. Просто представя южняшкия начин на живот в най-чистия му вид.

Профил

Аватар
В момента играе: ❚█══█❚
Публикувано на: 02 Авг 2015 10:22

Четящи коври,
след няколко дни излиза „Дневник на крадеца“ (A Thief's Journal) от Жьоне на български. По принцип не ме ебе въобще за всякакви литературни хуйни, ъмъ - на тая ѝ бех чел откъс в Гардиън преди 2 години някъде. Та, ако някой се интересува, струва си, като що-годе модерен (в историческия смисъл) роман, писан от проницателен есеист.

http://www.dnevnik.bg/razvlechenie/2015/08/01/2582485_otkus_ot_dnevnik_na_kradeca_na_jan_jyone/?ref=topicoftheday

Профил

Аватар
В момента играе: MoneyCrafta
Публикувано на: 02 Сеп 2015 20:57

Аре някой да препоръча нещо на тема градска администрация.

не искам да имаме никакви взаиомоотношения.

Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Публикувано на: 08 Сеп 2015 09:55

Заповядай:
http://lex.bg/bg/laws/ldoc/2132580865

Профил Skype

Публикувано на: 09 Яну 2016 15:11

Нещата на Милен Русков в последно време, разцепвам се.
Ще приложа цитат от "Захвърлен в природата":

Цитат:
Много често ако жената и кравата на един селянин са болни от едно и също нещо, той няма да повика лекар за жена си, но ще повика лекар за кравата си. Да, така е. И колкото по-беден е селянинът, толкова по-вярно е това. Предполагам ученият читател ще се учуди на този абсолютно безспорен факт и ще каже: Но как така? Защо животните на селяните са им по-скъпи от жените? – ще попита той. – Нали д-р Монардес казва, че жената е най-висшето творение на природата сред цялото животинско царство, от край до край и без всякакво изключение? И че сред човешкия биологичен вид човешката женска е безкрайно по-ценна за природата от човешкия мъжки и мъжкият се изтрепва във войни, страда при строителни злополуки, пада от скелета, умира глупашки в моретата, и пр., а човешката женска природата е опазила от теи неща – защо тогава проклетите селяци постъпват по този невероятен начин? / Моят отговор, изложен в духа на схоластиката, е следният: / Ако жената на един селянин умре, той все още може да яде кравите си, но ако кравите му умрат, той не може да яде жена си. Не и в Испания, във всеки случай. И тогава той изпада в глад, грози го най-тежка бедност. Бедността прави с човека чудовищни неща. Тя го превръша във върколак, във вампир, той губи човешкия си облик и изпада обратно в робството на природата, от което с всички сили се мъчи да се откопчи. Но не можеш да се откопчиш ако си беден. А никой не иска да бъде върколак или вампир. И не само заради вечния живот, че ще погуби душата си и пр. Най-малко заради това. А защото тези неща правят живота много по-труден. Ужасно трудно е да си беден. Аз дори се съмнявам, че животът изобщо си заслужава да се живее, ако си беден. И хитрягите правилно са измислили толкова много неща, за да изглежда светът сложен. Иначе бедните щяха да ги заколят и да им вземат парите. Бедните са върколаци, вампири – могат да те заколят като едното нишо. Затова трябва постоянно да ги баламосваш с хиляди неща. Но аз, Гимараеш да Силва, бидейки ученик на д-р Монардес, естествено знам това, което знаят и хитрягите. А именно, че на света има само две неща, две положения: имаш пари, нямаш пари – това е всичко на тоя свят, коренът на всяка мъдрост и изобщо цялата мъдрост от край до край. Всичко друго е дрън-дрън и празна измишльотина. Светът е много прост, той е идиот и е прост като дебил. Или имаш пари, или нямаш пари. Това е всичко. Ако нямаш, трябва да ги придобиеш. По някакъв начин.

Профил

Дидко Бандитко
Аватар
В момента играе: Dota 2 beta
Публикувано на: 15 Мар 2016 15:13

В момента чета A Fire Upon The Deep (на средата съм) и бих казал, че съм впечатлен от целият сетинг, преплитащ научната фантастика с фентъзито. Самата история също е интересна, но чак след първата 1/3 от книгата. Преди това е все още малко объркващо и действието сякаш се развива прекалено бързо. Но после става лудница :)

[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D

Профил

Публикувано на: 17 Мар 2016 00:38

До сега през годината съм прочел John Kehoe's Mind Power, после "Преизграждане" на Брайн Трейси, а сега една за основата на финансите.

Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Публикувано на: 26 Апр 2016 11:47

„Другари, въпроса за замяната на развьорската с продналог се явява преди всичко и най-вече въпрос политически, чиято същност се състои в отношението на работническата класа към селячеството. Повдигането на този въпрос означава, че ние сме длъжни да преразгледаме отново отношенията на тези две главни класи, борбата или сътрудничеството между които определят съдбата на нашата революция. Няма нужда да се спирам подробно на въпроса за причините за това преразглеждане. Всички вие прекрасно знаете съвкупността от събития, които доведоха до крайното изостряне на нуждите [на селячеството – бел. Авт.] – изхода от войните, разорението, демобилизацията и крайно слабата реколта – всички тези събития оформят положението на селячеството и особено тежко, остро и неизбежно усилват колебанието [на селячеството] към пролетариата и буржоазията.

Две думи за теоретическото значение или теоретичния подход към този въпрос. Няма съмнения, че социалистическата революция в страна, където по-голямата част от населението принадлежи към малките земеделски производители, може да се осъществи само по пътя на цял ред предхождащи мерки, които биха били съвършено ненужни в страни с развит капитализъм, където наемните работници в промишлеността и земеделието съставляват огромното мнозинство. В страните с развит капитализъм има преобладаваща в течение на десетилетия класа на селскостопанските работници. Само такава класа социално, икономически и политически може да бъде опора на непосредствения преход към социализъм. Затова в такива страни, където тази класа е достатъчно развита, непосредствения преход от капитализъм към социализъм е възможен и не трябват особени предхождащи общодържавни мерки.

Ние сме подчертавали в цял ред наши произведения, във всички наши изказвания, във цялата преса, че в Русия работите не стоят така, че в Русия ние имаме малцинство работници в промишлеността и огромно мнозинство дребни земеделци. Социалистическата революция в такава страна може да има окончателен успех при две условия.
Най-напред – по отношение на условията за поддръжка на социалистическата революция в една или няколко страни. Както знаете, за тези условия ние много сме направили в сравнение с преди, но далеч недостатъчно, за да стане действителност. Друго условие е това – съглашение между осъществяващите своята диктатура или държащите държавната власт в свои ръце пролетарии [от една страна] и преобладаващото селско население [от друга]. Съглашение – това е понятие широко, което включва в себе си цял ред мерки и преходи.
(…)
Ние трябва – съгласно нашият мироглед, нашият революционен опит в течение на десетилетието, уроците на нашата революция – да поставим въпроса пряко: интересите на тези две класи са различни, дребния земеделец не иска това, което иска работника.
(…)
Ние трябва да знаем, че съглашението със селячеството може да спаси социалистическата революция в Русия, докато настъпи революция и в другите страни. “

Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Публикувано на: 03 Юни 2016 23:11

"Кривата на щастието" на Иво Иванов. По-добре късно, отколкото никога.
Невероятна :О

Профил

Аватар
Публикувано на: 18 Юли 2016 08:22

Tiny написа:
Аааах, величието на Стивън Кинг. От първата книга за Тъмната кула:

Spoiler for :
Той пристъпи до стола, коленичи и я сграбчи за бедрата. Тя ги
стисна като менгеме и започна да издава странни, похотливи звуци.
— Тогава демонът…
— Не…
Той разтвори краката й и извади единия револвер.
— Не! Не! Не! — Дишането й се учести, от гърдите й се
изтръгваха хрипливи звуци.
— Отговори.
Жената се загърчи на стола и подът потрепери. Тя забълва
молитви и псувни.
Стрелецът заби револвера в плътта и почувства как Силвия
Питстън пое ужасено дъх. Заудря го по главата, краката й забарабаниха
по пода, а жарката й плът сякаш жадуваше да бъде обладана.
Виолетовото небе любопитно надничаше през прозорците.
Тя пронизително изкрещя и промърмори нещо.
— Какво?
— _Планините!
— Какво знаеш за планините?
— Той ще спре… отвъд… Исусе… за да в-възстанови силата си.
М-м-медитация, нали разбираш? О… аз… аз…
Внезапно огромното туловище се напрегна и се повдигна към него,
но Стрелецът беше нащрек и не й позволи да се допре до него.
Тя изведнъж се отпусна и смали, сетне захлипа, отпуснала ръце в
скута си.
— Е — каза той, докато ставаше, — демонът получи своето, нали?
— Махай се! Ти уби детето. Махай се! Махай се! Стрелецът спря
на прага и се обърна.
— Никакво дете нямаше. Нито демони или ангели.
— Остави ме на мира!
Той се подчини.

:?
Не мога да се мотивирам да я довърша.

Май ще трябва да я почна тази поредица (Тъмната кула) вече. По принцип съм чувал, че е доста забавна и поглъщаща, но пък Кинг съквал в това да прави дълги поредици и се сбозявало и разбридвало по-натам. Кой може да даде експертно мнение?

И коя всъщност е героинята в този цитат?

Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Публикувано на: 07 Сеп 2016 11:35

Тука ся почивните дни прочетох "Пикник край пътя" на братя Стругацки.

Интересен поглед върху потенциалните последици върху обществото след евентуален контакт с извънземни, но като цяло ми беше постна. Самата история не беше кой знае какво, но приключението на главния герой си беше интересно и увлекателно за убиване на времето :)

Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com