Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта

Четете ли книги ?

Не    10%  10%  [ 22 ]
 Да    76%  76%  [ 173 ]
 Какво е това книга    1%  1%  [ 3 ]
 Не знам азбуката    4%  4%  [ 8 ]
 Аз съм от село няма книжарници    4%  4%  [ 8 ]
 Стигат ми буквите във форума    6%  6%  [ 13 ]
Общо гласове : 227
Автор Съобщение

Аватар
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 29 Апр 2019 20:51

Gen.Toast написа:
Приключих и със Стоянов, не очаквах да е толкова очевидно какво са го накарали комунистите да пише за събитията след 9ти септември за да си издаде книгата, целият тон и стил на писане се променя.

Поне може ли да се разчита на достоверността му, мани тона и стила?

Gen.Toast написа:
Иначе, сега Дюн първи том или...

Пробвах Дюн в прохождащите си моменти във фентъзито и фантастиката, а по-късно и още веднъж след като вече имах малко повече експириънс с тях.
Така и не успях да стигна по-напред от 1/3та от книгата. Невероятно отегчителна, не само на ниво смилане, а дори и на ниво четене. Дори не искам да се връщам към спомените за напъните си да я чета, и всеки път когато някъде някой направи Dune reference или по някакъв начин се опита да говори в дълбочина за книгата, потрепвам.
true story.

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Аватар
В момента играе: PTSD simulator
Публикувано на: 30 Апр 2019 11:30

Някак си достоверността в твърденията отива по дяволите когато в първата част от книгата се описват какви подвизи трябват да се свали 1 бомбардировач, докато след 9ти септември изтребителите биват използвани в качеството на щурмоваци, нещо за което не са пригодени поради крайно ограниченото си въоръжение.
Със същите 2 7.92мм картечници и 20мм оръдие с които ловяли летящи крепости и ескортиращи лайтнинги и мустанги, тия изтребители унищожавали бронирани коли, паркирани самолети, влакове и прочие военни инсталации на швабите. Разбираш ли, гърмяли по два на заход.

Профил

Аватар
Публикувано на: 30 Апр 2019 12:00

То щурмоваците не спират ли да намират практически употреба още в/след ПСВ? Не съм чувал за щурмоваци по време на ВСВ, тъй като тогава вече е имало достатъчно напреднали технологично бомбардировачи за тези цели.

Профил

Аватар
Публикувано на: 30 Апр 2019 12:52

Има много видове бомбардировачи и се използват за различни цели, целта на щурмоваците не е само да пуснат бомбеният си товар върху целта и да си тръгнат, а да осигуряват постоянна огнева поддръжка срещу наземни цели. Това са самолети като Ил-2, Хеншел 129, варианти на П-47, москито и прочие. А-10 и Су-25 са съвременни такива самолети.
През ПСВ самолетите не са били в състояние да правят маневри присъщи на щурмоваците от ВСВ като пикирания под голям ъгъл и изтегляне в последния момент.

Профил

Аватар
Публикувано на: 30 Апр 2019 13:37

Това не го знаех. Мерси за инфото! :!:

Профил

Аватар
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Публикувано на: 23 Май 2019 11:16

Някой чел ли е тази поредицата?
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Stormlight_Archive

Първата книга ми привлече вниманието преди известно време, но все още не съм се престрашил да я прочета :oops:

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 31 Май 2019 12:07

Прочетох Победените на Робърт Герварт, става въпрос за последиците от първата световна до 1923, особено внимание е обърнато на Германия, бившата Австро-Унгария, Италия и новите балтийски държави. Гражданската война в Русия, полско-руската война, турско-гръцката война и събитията в другите държави са доста повърхностно отразени.
Книгата не е с особено голямо съдържание, въпреки практически апокалиптичната обстановка в 2/3 от Европа в този период.

Профил

Аватар
Публикувано на: 02 Окт 2019 10:17

"Как да спрем времето" на Мат Хейг. Препоръча ми е една приятелка. Леко четиво е. Чете се бързо и стегнато. Сигурно, ако въпросната приятелка не ми я беше връчила в ръцете най-вероятно нямаше да и обърна внимание, но според мен е хубаво от време на време да обръщаме внимание на по-непретенциозни книги.

Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
В момента играе: Serious Sam
Публикувано на: 09 Окт 2019 18:20

Аз възнамерявам да си взема в скоро време "Феноменология на духа" от Хегел, обаче имам няколко наченати книги преди това, които бих искал да довърша.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 09 Окт 2019 20:44

В момента - Wizards First Rule, първа книга в Sword of Truth поредицата на Terry Goodkind. И ми харесва като фентъзи.

Профил

Аватар
Публикувано на: 12 Окт 2019 16:24

Прочетох следните книги в последният месец: биографията/историческото сведение за Батенберг от Адолф Кох и АК-47 оръжието на 20ти век от Дж. Чивърс.
Адолф Кох бил придворен служител със забравих каква позиция на княза, подробно описва управлението и живота му до абдикацията след преврата. Не съм се интересувал особено много от българската история непосредствено преди и след освобождението, но тази книга ме разубеди.
Чивърс проследява развитието и значението на автоматът от зората на скорострелните оръжия (д-р. Гатлинг и Максим), през абсолютно посредственият отговор на американското правителство в средата на 60те години до днешно време.

Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com