Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта

Четете ли книги ?

Не    10%  10%  [ 22 ]
 Да    76%  76%  [ 172 ]
 Какво е това книга    1%  1%  [ 3 ]
 Не знам азбуката    4%  4%  [ 8 ]
 Аз съм от село няма книжарници    4%  4%  [ 8 ]
 Стигат ми буквите във форума    6%  6%  [ 13 ]
Общо гласове : 226
Автор Съобщение

Аватар
Заглавие: Re: Какво четем ?
Публикувано на: 09 Фев 2018 00:58

Gen.Toast написа:
Докато я чета, често си задавам въпроса, как не са били избити турците до крак по време на Освободителната война за техните постъпки преди и по време на войната.

Дефакто е имало такива реваншистки действия в края на Шипченската епопея, където наши Опълченци масово изтребват стотици османски войници, които вече са се били предали и разоръжили. Поне така съм чувал.

Също така го има моментът, че Априлското въстание все пак е било много разпокъсано и много бързо потушено. Голяма част от зверствата на турците сигурно са останали нечути от обикновения българин. Все пак говорим за период от историята, в който хората по тези тук ширини масово са били неграмотни селяни, на които не им е пукало за нищо освен непосредствения им личен интерес*, нито е имало телеграфи освен може би в няколко по-големи града.

*точно както е и сега :D :D :D

Профил

Аватар
В момента играе: PTSD simulator
Публикувано на: 10 Фев 2018 17:28

Макгахан докладва няколко пъти за това как турците вдигат белите знамена и чакат руснаците да се успокоят и излязат от прикритие и започват да ги стрелят.

Не знам за какъв реваншизъм става въпрос, като това да ги избесят/изтребят за подобни постъпки си е напълно в реда на нещата и абсолютно законно още от най-ранната женевска конвенция.

Профил

Аватар
Публикувано на: 12 Фев 2018 17:39

Weekend-а свърших Life Reset и като цяло историята не е много добра и персонажите са леко bland, но има наченки за по-интересна история по-нататък, заради което ще продължа с поредицата, когато излезе следващата книга. На този етап обаче, според мен, книгата сама по себе си е от по-слабите в жанра, но не е имало нещо конкретно, с което да ме издразни много.

Започнах Raven's Shadow - Book 1 - Blood Song и началото на книгата ми напомня на The Kingkiller Chronicles, но с рицарски орден, а не с магьоснически университет, но все още е много рано да се каже дали това ще е книгата.

Профил

Аватар
Публикувано на: 17 Фев 2018 02:32

Най-сетне се навих да почна Хемингуей. Равносметката :
Старецът и морето - една от най-добрите книги, които съм чел. Завинаги ще ми остане в топ 10.

Сбогом на оръжията - Едвам я прочетох. Всяка страница си беше буквален тормоз и физическо мъчение, дори и след бях супер ентусиазиран от предишната книга.

За кого бие камбаната - може би единствената книга, която съм захвърлял по средата. И то вече уж като започваше "интересната част". Просто не ми пукаше вече. Даже не си направих труда да погледна как завършва...

Явно просто не е за мен тоя автор. To bad.

Профил

Аватар
Публикувано на: 21 Фев 2018 13:39

Завърших Raven's Shadow - Book 1 - Blood Song. Книгата наистина започва с училище за рицари, но, за разлика от The Kingkiller Chronicles, тук училището минава за около половина книга и не е толкова наблегнато на социални контакти, като се отделя внимание на няколко конкретни момента в историята, а не толкова на day to day животът на главния герой в орденът. Втората половина на книгата набляга на военна кампания, или по-скоро няколко skirmish-а и ролята на главния герой в тях. Има оплетена мисерия свързана с главната религията в книгата и митове от другите околни религии и отношението с тях, както и с митовете във вселената. Интересен аспект е, че главната религия е атеистична. Като цяло книгата ми се стори като добро начало на поредица и като такава задава много повече въпроси, отколкото отговаря, но са интересни въпроси, заради които и ще продължа поредицата.

Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com