Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Online Онлайн
Заглавие: Re: Сериали 2019
Публикувано на: 29 Май 2019 17:01

Много интересно! Благодаря! :)

Знаех че в потушаването на последиците са участвали десетки хиляди души, но никога не си въобразявах че са били чак 600 хиляди. :o

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Цар
Аватар
Публикувано на: 29 Май 2019 21:07

Впрочем дори се оказва, че бройката на загиналите от тия ликвидатори всъщност е близо 60,000, и само като си представиш че реално вероятно щяха да са дори още много повече ако не бяха забъркани 600,000 души...

Профил Skype

Аватар
Online Онлайн
Публикувано на: 06 Юни 2019 04:36

Chernobyl

rating: 9.7
votes: 150 000

омг това надминава по оценка Game of Thrones... :shock: :shock: :shock:

АМА КОЙ ВИ ГО КАЗА ??? :D :D :D

Профил

Цар
Аватар
Публикувано на: 06 Юни 2019 07:53

Този показател го следя от първи епизод и честно казано, след такъв последен епизод определено смятам че в бъдеще Чернобил ще се разглежда като класика, определено заслужава да има по-висока средна оценка от всичко друго. :D

Профил Skype

Цар
Аватар
Публикувано на: 06 Юни 2019 10:07

Ебаси колко неимоверно красиво е изобразено как нещата могат да отидат по дяволите в рамките на секунди...

Профил Skype

Аватар
Online Онлайн
Публикувано на: 06 Юни 2019 19:10

След втори епизод вече се убеждавам че това не е просто поредния сериал, не е дори "поредният СУПЕР МЕГА ХИПЕР ЯК сериал", а си е сериозно Явление, което със сигурност ще отекне далеч във всички посоки -- обществени, политически, светогледни като цяло -- па макар и да е само минисериалче от 5 епизода.

Много ми харесва как ЗамГенСек-а претърпя метаморфоза от Тома Неверни с убийствени наклонности до да започне постепенно сериозно да се вслушва в И ДОРИ СЪГЛАСЯВА с технически компетентните и учени лица, в крайна сметка оставяйки нещата почти изцяло под техен контрол. :D :D :D

Също ме накефи как химичките си предадоха по телефона тази така важна информация за Силиция + Бора чрез кодови названия.

Само не разбрах защо доброволците трябваше да са точно трима. Предполага се че е защото вътре в помещението е трябвало да се разделят в различни посоки, за да свършат каквото трябва, но те не го направиха и в крайна сметка и тримата се набиха в една точка, където дробовете им изгоряха (доколкото разбрах от финалните звуци?) ?
Обясни ли се защо трябва да са трима?

П.П. Забелязахте ли как България не присъстваше в списъка с потенциално застрашени страни, който беше изреден на срещата в Политбюро? Грешка в сценария, или грешка в истинския живот? :D
Също така украйната беше отбелязана като "Soviet Ukraine". Е ква друга украйна да е, ако не съветска? :lol:

Профил

Цар
Аватар
Публикувано на: 07 Юни 2019 11:08

Значи, защо са им трябвали трима не е напълно ясно, но трябва да се обърне внимание, че и тримата са оцелели, двама от тях включително до ден днешен, а това което се е случило там след като им се скапаха фенерите е, че просто са се хванали за оная тръба която идентифицираха в първия момент и по нея са стигнали до крановете които търсят.

Иначе, не е грешка на сценария - от документални кадри с един от оцелелите от АЕЦ-а става ясно че точно в най-критичния момент, когато реакторът е зеел открит и е горял с изключително висока температура, теченията са духали на север към Беларус и Скандинавия, а не на юг към Киев и съответно България. Едва в последствие ветровете се обръщат по на запад и захапват Полша и Румъния. Извадили сме доста голям късмет, защото ако това се беше случило през зимата, северния вятър от Сибир, който ни навестява всяка година, щеше да донесе със себе си колосални количества радиация освен обичайния кучи студ.

Профил Skype

Аватар
Online Онлайн
Публикувано на: 07 Юни 2019 13:35

Отново се включваш със супер адекватен, обогатяващ и информиращ коментар, за което ти БлагодарИМ !!!

Валентин написа:
Значи, защо са им трябвали трима не е напълно ясно, но трябва да се обърне внимание, че и тримата са оцелели, двама от тях включително до ден днешен, а това което се е случило там след като им се скапаха фенерите е, че просто са се хванали за оная тръба която идентифицираха в първия момент и по нея са стигнали до крановете които търсят.

Крайно изненадан съм. Явно тези костюми са били ебаси чудото! :shock:

Иначе не мога да не съм малко разочарован че края на епизод 2 беше малко измамен клифхенгър, водейки ни до мисълта че са умрели... a в началото на епизод 3 фенерите им отново си светеха и наште бяха невредими.

После войничетата отвън ги докосваха и опипваха без капчица предпазливост... втф? :?

---

бтв това ми дава две идеи:

1) Може ли Сам, в качеството си на Администратор, да премести постовете от тази тема касаещи Чернобил в новосъздадената такава посветена изцяло на сериала?

2) Предполагам че доста от нас, бивайки от всякакви краища на България (особено Деник и Княза, които са от РУСЕ, най-близко до Чернобил) имат лични истории от роднини / близки от предното поколение, което е било жив свидетел и пряко засегнато от аварията. Та, във връзка с това... СПОДЕЛЯЙТЕ !!! :D

Профил

Цар
Аватар
Публикувано на: 07 Юни 2019 18:46

Истината е, че е слабо вероятно да има кой знае какви лични истории отвъд прословутите първомайски манифестации в дъжда, които са си публично достояние. Просто такова е било естеството на самия казус - трябва да ни е пределно ясно че в "перфектното" общество такива нелепи инциденти не се случват. Всичко се свежда до саможертвата на ония, които са направили необходимото. Заради тяхната навременна намеса случилото се не е имало пряко отражение върху нашата страна, защото просто сме твърде далеч, а те са действали бързо. А що се отнася до косвените последици... вероятно никога няма да разберем. Механизма на ракообразуване е изключително комплексен за да може да се изчисли точното процентно изменение само в следствие на аварията, отделно че вероятно едва след пълното обезвеждане на обекта ще може да се каже с някаква сигурност каква част от горивото е било изхвърлено в атмосферата. Факт е че е било наблюдавано над 90% повишение в случаите на различни видове ракови заболявания сред родените в региона непосредствено след Чернобил, но в последствие тенденцията се разводнява и изгубва поне на пръв поглед. Не само статистика от болничните заведения е необходима, ами и съответната ѝ корелация с количеството отделено радиоактивно замърсяване, а това начинание най-малкото заради политическата обстановка в която се случва всичко е било силно възпрепятствано в критичния момент.

Профил Skype

Аватар
Online Онлайн
Публикувано на: 08 Юни 2019 19:48

Коментари след епизод 3 и 4:

* МИНЬОРИТЕ !!! <3 <3 <3 - според мен обаче малко им бяха преувеличили badass образа. В смис, ясно е че са били г/д такива, но малко са се престарали.

* ТЪПАТА ПУTКА, жената на пожарникаря, която го посети в болницата и направи ТОЧНО ОБРАТНОТО на това, което ѝ наредиха, заслужава да ѝ бъде направен монтаж в youtube, който да служи за надъхвателен материал когато ти идват женомразки настроения, и който да показваш на тъпи путки, които не знаят къде се намират, какво се случва с тях когато не слушат.
Много съм доволен от всичко което ѝ се случи. :D :D :D

* По същия начин евала и на войничето, което разстреля бабката в началото на епизод 4.
Точно такива твърдоглави тъпи ПАТКИ, които си знаят своето и не се научават да слушат са причината, поради която Славянският свят е толкова зле в момента.
Само бой и ебане за такива същества! Ако може преди да доживеят до такава възраст, за да нямат толкова много възможности да сеят мизерии. :D

* Операцията с животните -- СИЛА!
Някой ще ми напомни ли откъде ми е познат актьора, който играеше командира грузинец? 1000% го знам от някъде другаде, но IMDB не помага. И той много силен!

* Роботите - много яко, чудно ми е с какво ли са разполагали американците по същото време.
бтв това жълтото немското очевидно е СТРОИТЕЛЕН робот, а го наричат "полицейски"? :?

Профил

Цар
Аватар
Публикувано на: 08 Юни 2019 20:39

Интересен факт който не споменават и в края на последния епизод, е че операцията с миньорите се е оказала напълно безсмислена и излишна, тъй като ядрото на реактора така и не е успяло да прогори бетонните основи на сградата. Ясно е че е било необходима мярка за сигурност, но за нея много от тия миньори са заплатили скъпо.

Впрочем, войникът не разстреля бабата, а кравата. :arrow:

Профил Skype

Аватар
Online Онлайн
Публикувано на: 08 Юни 2019 21:19

ОК де, но ядрото не е прогорило бетонната основа ЗАРАДИ усилията им, или НЕЗАВИСИМО от усилията им? :)

Валентин написа:
Впрочем, войникът не разстреля бабата, а кравата. :arrow:

Първо кравата, после и бабката. Както си требе. :D

Профил

Цар
Аватар
Публикувано на: 08 Юни 2019 21:22

Императора написа:
ОК де, но ядрото не е прогорило бетонната основа ЗАРАДИ усилията им, или НЕЗАВИСИМО от усилията им? :)

Независимо от усилията им, то просто не е достигнало изобщо толкова дълбоко, че това което са правили да е имало смисъл.

Профил Skype

Аватар
Online Онлайн
Публикувано на: 11 Юни 2019 14:55

Нещо което не се отбеляза в крайните надписи е какво се случва със спецовете, които разчистваха графита от покрива ръчно. Някой някакво инфо?

Профил

Цар
Аватар
Публикувано на: 12 Юни 2019 13:03

Като цяло знам само че тези които са били изложени директно на зеещия реактор или на обекти били в директен контакт с вътрешността на реактора (от покрива или направо вътре) са умрели най-агонизиращата смърт от всички замесени. :arrow:

Както се видя мисля в първия епизод, човека който се докосна с ръкавица до графитения блок долу пред АЕЦа му се еба пyтката майна в рамките на минути.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 13 Юни 2019 00:47

Изгледахме го днес. Ебаси качествения сериал!

Профил

Аватар
Публикувано на: 13 Юни 2019 01:05

Ако не сте още - вижте Good Omens.

Профил

Аватар
Публикувано на: 13 Юни 2019 01:26

Бях гледал трейлъра преди време и ми се стори непривлекателно педалски. Има ли нещо такова?

Профил

Аватар
Online Онлайн
Публикувано на: 13 Юни 2019 01:57

Gipo написа:
Бях гледал трейлъра преди време и ми се стори непривлекателно педалски.

Same here.
Sentry отново е крайно извън духа на форума. :roll:

Профил

Аватар
Публикувано на: 13 Юни 2019 07:08

Gipo написа:
Бях гледал трейлъра преди време и ми се стори непривлекателно педалски. Има ли нещо такова?

Само в главата ти.

Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com