Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Movies 2018
Публикувано на: 10 Фев 2018 19:47

Много буквално приемаш нещата. Обиден? Не мисля, че съм. В крайна сметка да не съм участвал в този филм под някаква форма, че да се обиждам за подобно нещо? А дори и да бях - пак нямаше да ми пука особено какво мисли някой в интернет. Просто отбелязвам, че не ми допадат смешковците вадещи сцени от различни филми(вече и от трейлъри), само за да се опитват чрез тях да импровизират(дано, че иначе е още по зле) с някоя безсмислена, пресилена и ненужна смешка, която да им донесе поредния лайк и надежда още някой да се абонира за канала им. Има хора, за които подобни занимания са мания. Аз още преди време предрекох, че YouTube смело върви по пътя на Фейсбук, а аудиторията му се кифлизира главно заради съдържанието. Даже написах подробна статия за това явление.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 11 Фев 2018 01:05

За човек, който е против кифлизацията това е доста кифленски пост.

Профил

Аватар
Публикувано на: 11 Фев 2018 02:49

Интересно поради каква ли причина? Изказването на лично мнение по даден въпрос не е кифленско поведение. Особено когато е компетентно, а не повърхностно.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 11 Фев 2018 12:02

Аргументацията ти е слаба и мнението ти се чете като "Виж ги кви са тъпи тия, въобще не мога да схвана хумора им."

Профил

Аватар
Публикувано на: 11 Фев 2018 13:21

Аргументация в подобна ситуация изобщо не е належаща. Фактите са достатъчни: Някакъв мъж е извадил сцена от случаен трейлър на още неизлязъл филм и я осмива, мислейки си, че е оригинален за радост на някакви тийнове и с ясна цел. Какво толкова трябва да се схване или може да се пропусне остава неизяснено.

Аз мога да напиша 6-7 страници защо този тип е жалък и некадърен, ама нужно ли е да го правя? Достатъчно е да се хвърли бегъл поглед на канала му, съдържанието в него, хората, които пишат коментари под клиповете му, начинът по който се държи във въпросните клипове и тн.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 11 Фев 2018 14:58

Хората не се подиграват на сцената, а я използват за reference point за неща, които са ги накарали да крещят, или заради болка, или заради бяс, или по някаква друга причина, естествено със силно преувеличение. Например "Когато The Wolf види, че някой се майтапи с трейлър на филм 1:16."

Профил

Аватар
Публикувано на: 11 Фев 2018 20:46

И ти намираш подобно нещо за смешно/забавно :|

Ясно, аз ти разбрах гледната точка и не намирам нищо лошо. Всеки харесва някакви простотии, с които се развлича понякога и не съдя никого за личния му избор. Просто на свой ред аз се бъзикам с автора на въпросната простотия, защото е attention whore. Само и само някой да му гледа клиповете е готов да се излага пред камера като се прави на шут осмивайки някаква рандъм сцена, помагайки си с телефона(четейки коментарите на други хора) и усмихвайки се дебилно. Това е своеобразен еквивалент на Даниел Петканов и разни български пишлегари, на които съм попадал в интернет, правещи същите коментарни клипове по снимка или кратка сцена тип: "Али Реза пръдна" или еди кой си се осра. Не е смешно. По долу в личната ми класация за неудачници в интернет са само едрите женища, които ревюират трейлъри(да, трейлъри :lol: ) чрез тяхната реакция, докато ги гледат(впрочем въпросният освен да прави "забавни" коментарчета също ревюира трейлъри). Кой има нужда от подобни неща?

Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
В момента играе: Dota 2 beta
Публикувано на: 11 Фев 2018 22:18

Днеска гледах филма за Чърчил - Гари Олдман направо ги уби
Доста солиден - и понеже не бях чел анотацията, очаквах да показва по-известните събития от войната, а всъщност бе повече насочен към вътрешнополитическите драми от първите седмици след встъпването му на длъжност. И реално беше адски интересно.

[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D

Профил

Аватар
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Публикувано на: 12 Фев 2018 00:08

Darkest Hour- поредният филм, който го няма по кината в Стара Загора :(
Адски тъпо е, че всяка година има по няколко филма, които нямат абсолютно никакви прожекции в града ми. Много ме е яд, че не даваха също и Arrival, Hacksaw Ridge и още няколко, но изглежда помии като безмозъчният AC филм се радват на голям зрителски интерес...

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 13 Фев 2018 18:38

Пак добре, че поне имате кино в Стара Загора. Даже две. Макар и да дават само блокбастърите, пак сте до някаква степен привилегировани спрямо повечето градове в държавата.

Поста ти ми напомни за един случай отпреди два-три години, по времето когато новия филм за Хитмен се въртеше по кината. Аз като голям фен на игрите много исках да го гледам, обаче за лош късмет тогава бях изпратен в командировка за две седмици в Кюстендил. Спомням си още доста ясно как обикалям из центъра на града(но не по махалите, да не се загубя :oops: ) и питам хората има ли кино в града, а всеки, когото попитам се оказва или руснак или турист :D Накрая една бабка кореняк жител ми каза, че кино няма, ама има читалище, където пускали понякога и филми, та се разкарах да проверя за какво иде реч. Естествено, филмите, които прожектираха бяха излезли преди десетилетия. Когато се върнах в София вече го бяха спрели от кината, явно не се беше приел добре и шансът ми да го гледам на голям екран замина :)

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 13 Фев 2018 19:30

че ти смартфон, с който да провериш за кина в града, нямаш ли ве?? :D :D :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 13 Фев 2018 19:48

Е, ако няма филиал на големите кина в даден град, за малките нищо не излиза и не се знае. В смисъл и да има някакво градско кино, едва ли ще разбереш за него от интернет, защото подобни са ориентирани главно към местните и даже не си правят труда да си създадат сайт. Но ако държиш да ти отговоря направо - проверих първо в нета и нищо не открих :D

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 13 Фев 2018 19:51

ще го има в гугъл мапс или бгмапс бе омг :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 13 Фев 2018 19:59

Е, може и да си прав, но и там биват отбелязани само улици и големи магазини, туристически дестинации и предприятия. Малко квартално кино едва ли ще бъде обозначено. Не съм проверявал по този начин, но предполагам, че едва ли щеше да ми свърши работа.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 13 Фев 2018 20:30

ма Кюстендил не ти е София бе, там на максимален зуум на бгмапса виждаш целия град и веднага се вижда кое какво е :D

Профил

Аватар
В момента играе: не казвам
Публикувано на: 14 Фев 2018 10:57

the_presator написа:
Darkest Hour- поредният филм, който го няма по кината в Стара Загора :(
Адски тъпо е, че всяка година има по няколко филма, които нямат абсолютно никакви прожекции в града ми. Много ме е яд, че не даваха също и Arrival, Hacksaw Ridge и още няколко, но изглежда помии като безмозъчният AC филм се радват на голям зрителски интерес...

Лично аз гледах Arrival точно в Арена Парк Мол и филма се даваше поне 3-4 седмици.
Като те мързи да се интересуваш достатъчно навреме си е твой проблем.
Помии като АC са многомилионни блокбъстъри с масивен маркетингов бюджет зад тях и е нормално да имат много прожекции, за да си възвърнат инвестицията, докато очевидни Oscar bait-ове като Arrival, Moonlight и примерно The Revenant са съвсем друга категория кино и не разчитат особено на стотици милиони печалба по дифолт. За това и е обичайно по-малките провинциални клонове на комерсиални киновериги с по-ограничени прожекционни слотове да не рискуват с много прожекции на филми, които не носят приходи.

Профил

Аватар
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Публикувано на: 14 Фев 2018 14:28

Не помня какво точно беше станало тогава, но през този месец нито аз, нито компанията с която ходя на кино бяхме в СтЗ (освен за почивните дни). Малко е трудно е да се организираме навреме, когато имаме различни програми.
За Арената- Ок, имало е прожекции, но явно е станало нещо, за да не отидем там.

Въпреки това все още продължава практиката изцяло да не се прожектират филми, към които "би имало малък интерес", макар че не съм сигурен как тези от кината достигат до такива изводи.
И на всички отгоре ни лишават от 2D прожекции, което ме дразни още повече. Аз лично не виждам някаква съществена разлика между 2D и 3D (освен негативните като затъмняване на картината и по-висока цена на билетите).
Единственият начин да гледаме филм в 2D е, ако няма 3D версия или е някаква анимация, която са решили да пуснат и в 2D.

Edit: И отделно afaik никъде в Бг кината не увеличават яркостта на картината, за да компенсират до някаква степен затъмняването при 3D.

Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com