Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Заглавие: Re: Movies 2017
Публикувано на: 31 Юли 2017 10:22

Гледах го.
Сюжетът е слабоват, като единствения му плюс е не съвсем очаквания край.
Каскадите са добри.
Това, че сцените вървят според музиката, а не музиката според сцените е интересно, но за мен не е изпипано достатъчно, че да си кажеш:"уаау, много яко!" и съответно да запомниш филма с това в дългосрочен план.
Определено си заслужава гледането, но не очаквайте шедьовър.

Профил

Аватар
В момента играе: не казвам
Публикувано на: 02 Авг 2017 12:18

Както някои вече може би знаят, готви се reboot на Hellboy, като с това се е заел създателя на комикса с подкрепата на Lionsgate. Главната роля ще е на David Harbour от Stranger Things , а ролята на доведения му баща явно ще изпълнява Иън Макшейн. :o
Освен всичко друго ми стана интрересно, че филма ще се снима в UK и България :shock:
http://www.hollywoodreporter.com/heat-v ... ot-1025853

Профил

Аватар
Публикувано на: 02 Авг 2017 12:43

Отписвам го Hellboy значи :lol:
Не си представям някой различен от Рон Пърлман в ролята на хелбой. Може да греша. Иначе пича от Stranger Things не е лош, ама просто не е така открояващ се.
А Макшейн... за мен лично е трагичен и не бива да участва в нещо по-сериозно от Рамбо или пък Мисия Лондон 2.
А филм, сниман в Бг... подсетете ме, има ли поне един добър? Сериозно питам, в момента не се сещам за такъв :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 02 Авг 2017 14:09

Така и не станах фен на Hellboy... :(

Профил

Аватар
Публикувано на: 02 Авг 2017 14:24

Ами то като цяло не е особено качествен филм, но идеята ми е, че Рон сякаш е роден за персонажа. Ясно ми е, че вече е стар, ама...

Профил

Аватар
В момента играе: не казвам
Публикувано на: 02 Авг 2017 16:03

Принципно и аз не съм кой знае какъв фен, ставаха филмите но дотам. А и винаги ми лъха на нещо супер евтинджос , плоско, нелепо и инфантилно от нърдовските кинонапъни на Дел Торо. Така беше и в двата Хелбой-я, така беше и в Пасифик Рим-а. Вярно, има го нърдовския гъдел, но като го се абстрахираме не остава нищо кой знае колко запомнящо се чисто драматургично. Още не мога да си избия от главата колко нелепо изглежда и играе Чарли Хънам в Pacific Rim-a (по-нелепо от обикновеното имам предвид), че дори и иначе стабилния Идрис Елба :lol:
Та в тоя ред на мисли си мисля, че новия Хелбой ще е доста по-стилизиран и мрачен ала Netflix сериал, отколкото campy супергеройска тъпащина, пълна с one-liner-и и мисля да му дам шанс като излезе.

Профил

Аватар
Публикувано на: 03 Авг 2017 18:49

Buttersa написа:
Принципно и аз не съм кой знае какъв фен, ставаха филмите но дотам. А и винаги ми лъха на нещо супер евтинджос , плоско, нелепо и инфантилно от нърдовските кинонапъни на Дел Торо. Така беше и в двата Хелбой-я, така беше и в Пасифик Рим-а. Вярно, има го нърдовския гъдел, но като го се абстрахираме не остава нищо кой знае колко запомнящо се чисто драматургично.

хах

Думата, която търсиш е "наивно" и то в добрия смисъл. Човекът обича добре направени приключенски филми, подобоно на Индиана Джоунс etc и отделно по- niche horror като Lovecraftian stuff. И определено е един от най-добрите режисьори и въобще filmmaker.

Колкото до тежката дума която изполва, "драматургично" дълбокото го има в Pan's Labyrinth.

За мен, ако можеше Дел Торо да се клонира и да прави повече филми, a не да ни засипват с някви рециклирани shit-ни като FF/transformers и подобни всяка година щеше да е супер.

Профил

Аватар
Публикувано на: 05 Авг 2017 20:04

Гледах тъмната кула...
Режисьорът заслужава публичен разстрел. Не може с тая история и тия актьори ти да сътвориш такава тъпня. Филмът е тъп както за чели книгите, така и за такива, които нямат идея за историята. Плосък сюжет, а откъм екшън - всичко го има в трейлъра.
Не го гледайте.

Профил

Аватар
Публикувано на: 05 Авг 2017 23:35

Вече от доста хора чух същото мнение, но все пак ще го гледам, ако не за друго, то поне да видя колко може да бъде осрана книгата.
(която не съм чел но все пак знам за какво става дума, а и е КИНГ, ффс...)

Профил

Аватар
Публикувано на: 06 Авг 2017 17:32

Дюнкирк е добър филм, макар и историята му да отразява наистина много малък отрязък от войната.
Сега като се замисля, Дюнкирк е точно обратното на Тъмната Кула - сравнително бедна история, разказана по много вълнуващ начин.

Профил

Аватар
Публикувано на: 06 Авг 2017 19:28

Дюнкерк със сигурност е в топ 3 на филмите за тази година, независимо какво ще излезе до края ѝ.

- Алминатора

Профил

Аватар
Публикувано на: 06 Авг 2017 19:33

^ пиши в гот темата плс

Профил

Аватар
Публикувано на: 07 Авг 2017 12:02

Мда, Dunkirk беше добре и мн добре на моменти.

Актьорската игра е на ниво, а и Tom Hardy пак доказа - тоз човек може да играе без реплики, само с очи и жестове (разби и в Mad Max, който се превърна в един от любимите филми).

Да не говорим, че тез морски истории и кораби са ми мн близки. Много се смях като един от сухопътните вика: "Приливно-отливното течение е на 3 часа" и командира му отвърна - "На 6 часа е. Затова аз съм офицер от флота, а ти сухопътен" или нещо подобно.

Ама тъпото е, че само седи на вълнолома тоз и в повечето време зяпа загрижено идващите самолети. Нямаше една сцена, в която да се съберат и седнат заедно офицерите върху карта да обсъдят откъде идват нацистите с позиции, choke points и т.н или пък да сметнат една бърза прокладка за колко време ще пристигнат най-бързите/бавните търговски кораби и яхти.

Също трябваше да покажат настъплението чрез малка сцена с престрелка и падане на outpost-ове. И още неща мога да изброя ама ай стига, че стана роман.

7-8/10.

Interstellar и Inception бяха по-добре. Личи си, че бюджетът е по-малък - 100 милиона.

Малко според си хаби таланта Christopher Nolan с нещо, което няма почти никаква история в завършеният си вид, пак и като цяло 1-вата, 2-рата Световна Война няма кво да я нищим още и да се получи нещо кой знае колко интересно освен ако не e подобно на Wolfenstein.... :lol:

Пък и за военни филми по - на сърце ми е "Platoon" на Oliver Stone с философските тематики/моралния избор/emotional scars и невероятния Adagio for Strings. Май ми е фаворит за военен филм той, следван от Black Hawk Down, We were Soldiers с Мел Гибсън и Saving Private Ryan. Пропуснах ли нещо?

Ех, сега ми се догледа пак "Взвод"... :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Като споменах Adagio for Strings - защо още няма филм по Homeworld? Примерно Christopher Nolan ще е перфектен за него (само трябва да запазят оригиналните opening scene с voice acting-a и, също реплики от играта)

Профил

Аватар
Публикувано на: 07 Авг 2017 16:03

нелегален написа:
^ пиши в гот темата плс

:lol: :lol: :lol: леле колко си досаден

Профил

Аватар
Публикувано на: 07 Авг 2017 17:59

Agent написа:
Пък и за военни филми по - на сърце ми е "Platoon" на Oliver Stone с философските тематики/моралния избор/emotional scars и невероятния Adagio for Strings. Май ми е фаворит за военен филм той, следван от Black Hawk Down, We were Soldiers с Мел Гибсън и Saving Private Ryan. Пропуснах ли нещо?

Пропусна "9та Рота", също много добър! :)
Иначе и на мен Взвод ми е любимия военен филм, или по-скоро любимия филм за виетнамската война. Най-реалистичен е, тъй като Oliver Stone все пак е служил във Виетнам.

А иначе Homeworld може и да е невероятно добра игра, но за жалост никога не е била гигантско явление в гейминг индустрията (поне според мен, от чисто комерсиална точка), за да е привлякла достатъчно внимание, което да ѝ заслужи филм. Просто лично мнение.

Профил

Аватар
Публикувано на: 14 Сеп 2017 08:29

Баси, новото То е добър филм. Близко е до книгата, но са променени някои неща, които го правят по-подходящ за кино. Децата са готини, ужасите са готини... определено над очакванията ми. Чакаме да чуем дали и Кинг му се е изкефил :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 16 Сеп 2017 22:46

^ Вече доста позитивни отзиви чух, нямам търпение и аз да го гледам.

Инак:
A Cure for Wellness

Много ме оправи този филм, деба! Горещо препоръчвам. Заебете това какви оценки са давали критици и публика, филмът е много як.

Профил

Аватар
Публикувано на: 17 Сеп 2017 20:46

Гледах ТО и съм много доволен :D Носталгията по детството е перфектно пресъздадена, супер свежи бъзици и лапетата бяха ултра забавни. Много добре направен хорър с олд скуул вайбс и нямам търпение за втората част :D

Профил Skype WWW

Аватар
В момента играе: Футбол, ама навън
Публикувано на: 18 Сеп 2017 09:02

The Hitman's Bodyguard е толкова добър филм, че накара Раян Рейнолдс да изглежда като сносен актьор. 10/10.

Профил

Дидко Бандитко
Аватар
В момента играе: Dota 2 beta
Публикувано на: 20 Сеп 2017 14:20

shub niggurat написа:
Гледах ТО и съм много доволен :D Носталгията по детството е перфектно пресъздадена, супер свежи бъзици и лапетата бяха ултра забавни. Много добре направен хорър с олд скуул вайбс и нямам търпение за втората част :D

На мен ми беше яко средна работа 6/10 - твърде твърде много клишета и jump scares, но пък много приятен gore

[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D

Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com