Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Заглавие: Re: American Gods (by Starz, по романа на Neil Gaiman)
Публикувано на: 10 Юни 2017 16:48

нелегален написа:
(бтв актьорът е Пабло Шрайбър, който е полубрат на Лийв Шрайбър)

демек на Рей Донован, откъдето съм зверски фен на Иън Макшейн :D
(без рицарска титла, но все пак like a sir)

Профил

Аватар
Публикувано на: 13 Юни 2017 19:04

ебаси епизода! :o

Профил

Аватар
Публикувано на: 13 Юни 2017 19:22

I owe a battle.

Профил

Аватар
Публикувано на: 13 Юни 2017 20:09

owe*

Профил

Аватар
Публикувано на: 19 Юни 2017 12:26

Малко странно приключи сезона, но със сигурност има какво да се види във втория.

Профил

Аватар
Публикувано на: 19 Юни 2017 14:23

Жесток завършек, според мен! Вече тази война между боговете ще стане достояние и за хорското общество явно, предвид землището, което Остара опустоши. Както ти каза, следващият сезон дефинитивно ще е доста интересен. :)

В момента с падането на гръмотевицата обаче очаквах че ще се появи Чернобог. Нали точно той има Чука, което май го прави еквивалента на гръмотевичния бог Тор?
Говорейки за Чернобог, всъщност кво стана с него и трите Зори? :D Уж (почти) всички се събраха на едно място, с цел да се отправят към "House on the Rock" в Wisconsin, пък тях ги няма.

Иначе (почти) всичко останало - чук.

Историята на Билквис (как е на български тази сладка негреса?)... Бахти лукавия поглед вади тая. Аз на мястото на мъжете, които обладава сигурно бих се изплашил и избягал на мига от този поглед, не знам с кво ги прелъстява.
Само там не разбрах този технобоя как точно я забъгна? Нещо май ѝ каза че иска да я патка отзад, за да не бъде "изяден" и тя сдуха? :D

Ананси с неговите истории за това как ANGRY GETS SHIT DONE, MA NIGGA!! отново разбива. Там службите на аятолаха като нахълтаха в диското и почнаха да просват курветините по пода много издивях :D

Остара и дворецът ѝ, заедно със зайчетата радваха. Сега си давам сметка какво беше значението на онова зайче, което претича пред колата на Лора и оня пич, което предизвика катастрофата им, ако го помните. :D
Ама според мен можеха по друг начин да я направят - малко по-пролетна, малко по-дива. Не така кичозна, подредена и натруфена.

Лора и Мад Суини - гениално дуо както винаги. Там като изведнъж смениха кадъра на как го е вдигнала за ташките до стената бая се хилих :D
Горката обаче съвсем се разпада вече... Освен ако не стане някакво чудо, което наистина да я съживи (което ме съмнява)...

Май единственото нещо което не ми хареса е Mr. World. Много неугледен и труден за понасяне ми е във всичките му инкарнации. Пък и не му се разбира много кво говори.
А да, и разговорът с Иисус в басейна беше тъп. Или поне аз не го схванах.

---

бтв Гилиан Андерсон всеки път като се появява ми отнема няколко минути да РАЗБЕРА ЧЕ Е ТЯ. Малко по-постоянен вид не може ли? Объркващо е некво.

----

абе като цяло - 10/10 сериал. Не е 11/10 щото има един малък проблем, който много ме дразни, а именно това как на моменти музиката много надделява над диалога и трябва много да се мъча и да връщам за да чуя кво си говорят (не ползвам субтитри).

деба, оставам на сухо откъм сериали до Game of Thrones. Цели 4 седмици... :cry: :cry: :cry:

Профил

Аватар
Публикувано на: 19 Юни 2017 21:41

нелегален написа:
Жесток завършек, според мен! Вече тази война между боговете ще стане достояние и за хорското общество явно, предвид землището, което Остара опустоши. Както ти каза, следващият сезон дефинитивно ще е доста интересен. :)

В момента с падането на гръмотевицата обаче очаквах че ще се появи Чернобог. Нали точно той има Чука, което май го прави еквивалента на гръмотевичния бог Тор?
Говорейки за Чернобог, всъщност кво стана с него и трите Зори? :D Уж (почти) всички се събраха на едно място, с цел да се отправят към "House on the Rock" в Wisconsin, пък тях ги няма.

Иначе (почти) всичко останало - чук.

Историята на Билквис (как е на български тази сладка негреса?)... Бахти лукавия поглед вади тая. Аз на мястото на мъжете, които обладава сигурно бих се изплашил и избягал на мига от този поглед, не знам с кво ги прелъстява.
Само там не разбрах този технобоя как точно я забъгна? Нещо май ѝ каза че иска да я патка отзад, за да не бъде "изяден" и тя сдуха? :D

Ананси с неговите истории за това как ANGRY GETS SHIT DONE, MA NIGGA!! отново разбива. Там службите на аятолаха като нахълтаха в диското и почнаха да просват курветините по пода много издивях :D

Остара и дворецът ѝ, заедно със зайчетата радваха. Сега си давам сметка какво беше значението на онова зайче, което претича пред колата на Лора и оня пич, което предизвика катастрофата им, ако го помните. :D
Ама според мен можеха по друг начин да я направят - малко по-пролетна, малко по-дива. Не така кичозна, подредена и натруфена.

Лора и Мад Суини - гениално дуо както винаги. Там като изведнъж смениха кадъра на как го е вдигнала за ташките до стената бая се хилих :D
Горката обаче съвсем се разпада вече... Освен ако не стане някакво чудо, което наистина да я съживи (което ме съмнява)...

Май единственото нещо което не ми хареса е Mr. World. Много неугледен и труден за понасяне ми е във всичките му инкарнации. Пък и не му се разбира много кво говори.
А да, и разговорът с Иисус в басейна беше тъп. Или поне аз не го схванах.

---

бтв Гилиан Андерсон всеки път като се появява ми отнема няколко минути да РАЗБЕРА ЧЕ Е ТЯ. Малко по-постоянен вид не може ли? Объркващо е некво.

----

абе като цяло - 10/10 сериал. Не е 11/10 щото има един малък проблем, който много ме дразни, а именно това как на моменти музиката много надделява над диалога и трябва много да се мъча и да връщам за да чуя кво си говорят (не ползвам субтитри).

деба, оставам на сухо откъм сериали до Game of Thrones. Цели 4 седмици... :cry: :cry: :cry:

Аз почти задължително хрупам нещо, докато гледам, затова вървят едни английски субтитри отдолу, не мога да чувам :D

Честно казано, това с Лора и мене взе да ме съмнява, просто защото нали като е убита директно от Бог, не ставало да я възкрасят, освен ако самия Один не би могъл. Самото му разкриване малко не ме изкефи АЗ СЪМ ОДИНННН :roll: Някак си ако Ананси примерно с неговия си начин на говорене го беше разкрил, щеше да е по-интересно.
Надявам се да измислят нещо все пак, 3 епизода само за тях говорим, включително 7, който е най-силния според мен.

Хайчо, и аз се чудих, един вид нали тва е голямото събиране, обаче Уенсдей в колата му казва - Уинсонсин е следващата ни голяма спирка, демек след тази според мене, там ще се съберат всички и ще стане войната. Иначе не вярвам, целия втори епизод беше за Чарнобог, няма как изведнъж да изчезне. Пък и Чернобог не мисля, че е баш еквивалент на Тор, не знам как е в книгата де.

Уенсдей видя, че Лора бяга зад колата един път, тоест знае, че е жива, нали единия гарван му каза, затова със зайчето е било още един опит да я гътне. Пък явно на Мад Суини му напомня за миналото, затва вината го гриза и иска да я върне.

Негърката не ми харесва като история - прогонват я, после избягва, заразява разни хора с ХИВ, после като ИДИЛ почват да й разрушават храмовете, се разпада от нищото. После пак ебе и така. Трябва да погледна митологията май.
Пролетта е топ пиче. Идеална си е така, никаква дивост не й трябва.
Мр Уорлд е наистина много смотан, не мога да го търпя, пък уж е най-важния от новите.
Ананси е много голям. Искам да имат работа за вършене с Мад Суини, само бисери.

Образа на Исус малко неадекватно беше направен - много образи за различните поводи, представях си го с повече роля, или поне някакъв смислен диалог. Пък то кво - вместо да празнували идването на пролестта, защо празнували възкресението. Не разбирам.

EDIT
Защо толкова много хора негодуват, че точно STARZ правят филмчето? Примерно правят и Power, които не е лош. Защо АМС според някои е щял да го направи по-добре? Какво значение има всъщност кой го издава? Това не са ли просто продуцентски компании?

Профил

Аватар
Публикувано на: 20 Юни 2017 10:36

нелегален написа:

Хахахаха, бате, КАКВО говориш постоянно бе :lol:

Чернобог е бог на смъртта. И е славянски бог, което и като име, и като презентация беше меко казано недвусмислено в сериала. И книгата си чел уж.

Истина е, че американските богове са интерпретация до някаква степен на оригиналните божества - нито Один е същия Один от Скандинавието, нито Чернобог е същият бог, който в момента броди из Източна Европа, ма чак пък Тор, че и с гръмотевиците го обвърза...
Тилка, по тоя повод са и много Иисусове, той и Уенсдей го каза в епизода - колкото разклонения във вярванията и представите на хората за бога има, толкова са и самите богове - примерно Один и Чернобог, които виждаме в сериала, са само тези, създадени от вярванията на американците - Иисусовете са повечко, щото повече народи, събрали се в САЩ, вярват в Иисус, докато Один и Чернобог са резултат от вярванията само на по една преселническа група.

Най-близкото до Тор, което получаваме в Американски богове е...

Spoiler for Чудовищен спойлър за абсолютно всички, включително и Волтажа, който очевидно не си спомня нищо от книгата:
Наистина е кофти спойлър, помисли си пак преди да го прочетете:
Шадоу Муун. Чието истинско име е Baldur Moon, син на Один. "Индианец" бил вика

- Алминатора

Профил

Аватар
Публикувано на: 20 Юни 2017 11:44

я подай плс ако можеш тези субтитри насам, че искам да чуя точно кво си казват на едни места :)

За Лора... бе, забравил съм какво точно ставаше в книгата, но в сериала забелязвам, че адски много натъртват и повтарят за "жертвоприношение"... А при положение че е несъживяема...

относно Один как се представи съм съгласен че можеше и по-силно, а и освен това Шадоу вече трябваше да се е досетил, предвид колко други срещи с божества имаше и че самия Чернобог веднъж го нарече Вотан пред него, което е другото негово име.

относно негърката - еми добре ѝ описаха историята според мен. Там като видя рушенето на древния поклонически храм посветен на нея тотално рухна, докато технобой не я "възроди" с това че и даде опцита да има нов тип "култ" към нея :D
говорейки за нея, малко символизъм:
Spoiler for :
Image

(само че кръстчето трябва да е върху самата нея, с разперени ръце, ама карай)

За мен беше яко, че на Иисус му беше отделено по-малко съдържание, защото така се затвърждава концепцията че той е само "един от многото" други богове. Демек "и кво кат си Иисус? Аз пък съм еди-кой-си бог. И кво?"

Относно това че Starz правят сериала - дефакто само АлШу е недоволен. Всички останали нямаме нищо против. :)

---

малко бонус храна за размисъл:
Защо именно Шадоу е станал обект на интерес за Один? Защо точно него привлякоха, че то и чрез такава сложна схема? (нагласеното убийство на жена му) Суини казва че не знае, но дали наистина?

edit: @Морко - виж ся... Книгата съм я чел преди 7 години. Това първо.
Второ, каква дискусия и гадаене би имало изобщо ако коментирахме изцяло от гледната точка на чели книгата? ;) тряа малко да се праим на ударени, нале

Профил

Аватар
Публикувано на: 20 Юни 2017 12:06

Ами аз си ги тегля от Замунда и на всеки епизод си има долу Други субтитри и от там. Май от Opensubtitles се теглят.

Не виждам спойлера на Морко.

https://www.youtube.com/watch?v=D_lpQDc5pHE&t=329s

Профил

Аватар
Публикувано на: 20 Юни 2017 12:54

Смалил съм шрифта до ръба на възможното, за да си помислиш добре преди да копираш текста и да го пейстнеш някъде, за да прочетеш написаното. :D

- Алминатора

Профил

Аватар
Публикувано на: 20 Юни 2017 13:13

Duuuude :roll:

Spoiler for :
Hippie parents?
Hippie mother.

Spoiler for :
I am waiting for my son.

Верно спойлер, ама полезен.
Маха гадното напрежение какво защо до един момент.
Мерси :D

Spoiler for :
Демек накрая, чисто теоретично, Лора може и да я бъде?

Профил

Аватар
Публикувано на: 20 Юни 2017 18:44

не знам как стигна до това заключение на базата на тези спойлери...

Профил

Аватар
Публикувано на: 20 Юни 2017 19:06

По-скоро, след като вече го знам, се сетих за тези малки подсказки от по-рано.

Профил

Аватар
Публикувано на: 20 Юни 2017 19:27

не бе идеята ми е тва за Лора как го реши на базата на тези подсказки и това знание? :) В сми не виждам връзката.

Профил

Аватар
Публикувано на: 20 Юни 2017 19:30

е нали
Spoiler for :
шадоу е сън на один, пък лора е жена на шадоу. дали няма да измислят нещо услуга за услуга накрая ддз, както я е пожертвал, да я резъректне

Профил

Аватар
Публикувано на: 20 Юни 2017 20:22

е ся вече те разбрах.

Да, връзва се!

Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com