Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Заглавие: Re: Doom Eternal
Публикувано на: 23 Мар 2020 01:33

Играта е каквото очаквах - прилича на Doom 2016 само че с други скинове и повече декори и променени анимации, което автоматично прави играта добра. Лошото че имам чувството че играя игра която вече съм играл. И двата doom-а - от 2016 и последния вървят еднакво мазно на 4к и 1080ti при максимални настройки.

Моето мнение за тези класически култови заглавия на ID е че трябва да се правят веднъж на минимум 10 години и всяка игра да е революция за жанра, а не да се превръщат в сериалчета като CoD, ама кой съм аз да говоря :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 23 Мар 2020 02:32

Мен изобщо не ми прилича на 2016. Стада дума явно е, че ползва същата основа, но е толкова надградена в сяко едно отношение, че оставя съвсем различно чувство като игра. Самото придвижване на героя е коренно променено тука си като няква ебати нинджата летиш по нивата, самия екшин самото разнообразие коренно променят всичко. Саундтрака е много по як също. Истината е, че когато излезе 2016 не ми хареса много. Видях, че е в права посока тръгнало, но не беше това което трябваше да е. Когато видях първите кадри от етърнал ми стана ясно, че това ще е истинския дуум. Начина по които късаш оръжията на враговете, демиджа по тялото им как хвърчат мръвки от тях, флуидноста на движението нивата. Просто дуум 2016 беше основата на която е изградена тази игра. Видяха на какво се кефат хората и го надградиха за 4 години неимоверно.

Профил

Цар
Аватар
Публикувано на: 23 Мар 2020 09:29

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 23 Мар 2020 10:16

vanmx написа:
Играта е каквото очаквах - прилича на Doom 2016 само че с други скинове и повече декори и променени анимации, което автоматично прави играта добра. Лошото че имам чувството че играя игра която вече съм играл. И двата doom-а - от 2016 и последния вървят еднакво мазно на 4к и 1080ti при максимални настройки.

Моето мнение за тези класически култови заглавия на ID е че трябва да се правят веднъж на минимум 10 години и всяка игра да е революция за жанра, а не да се превръщат в сериалчета като CoD, ама кой съм аз да говоря :D

Изобщо не съм съгласен с това, което казваш. Играта е достатъчно променена, за да не се чувства като ре-скин на DOOM 2016. Даже новия подход към историята и дизайна на нивата, носят усещането, че играта се развива в друга вселена. Синематиците и изгледът на Doomguy от трето лице, началото на играта, началото на нивата, допринасят за разграничаването на двата DOOM-а. Да не говорим за геймплея. Той iddqd, го е написал.

П.С: ПЪк и DOOM 2016, излезе през... 2016. 4 години не са изобщо малко време.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 23 Мар 2020 12:13

vanmx написа:

Съгласен с това, несъгласен с останалото.

Играта определено е ъпгрейд на 2016ката, макар че виждам резона ти че са на същата основа и имат доста прилики.

Най-голямата разлика за мен е във фийла - Doom 2016 беше нещо като сървайвъл екшън/хорър игра с елементи на мистерия, докато 2020 е нещо като... епична Space- фентъзи сага.

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 23 Мар 2020 14:10

DOOM Eternal за DOOM 2016 е същото, което DOOM 2 беше за DOOM 1.
Съмнявам се да видим нова игра от поредицата в близките години.
id наи-вероятно ще се пробват да направят нещо ново, а DOOM ще си почива докато стане време за новата революция в жанра.
Просто не виждам как могат да надградят Eternal в момента.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 23 Мар 2020 14:19

venenum написа:
докато стане време за новата революция в жанра.

Това прозвуча малко като "докато някой отново измисли колелото" :)

Профил

Аватар
Публикувано на: 23 Мар 2020 14:48

venenum стига глупости. Дуум 2 e дуум 1 с едно ново оръжие, няколко нови гада и по-гаден левъл деизайн. Нито геимплея е променен нито нищо. Дуум етърнал към дуум 2 е с нов геймплей, нов контрол физика на движението, нови платформер механики, система за демидж над противниците нов графичен енджин, оръжия, абе има ли нещо което да не е променено? Как може да кажеш такова нещо направо ме избива на агресия като чета.
Императора дуум 3 е хорър сървяйвъла, дуум 2016 си беше аркаден шутер, но беше нещо като опипваща крачка в непозната, но правилна посока за ид. Етърнал вече знаеше коя е правилната посока и не е крачка а голям скок.
Междо другото някой успя ли да види този инвейжън мод? Уж щеше да има инвейжън както в дарк соул, а аз си играя кампанията няколко дена и никой не ме е инвейднал веднъж

Профил

Аватар
Публикувано на: 23 Мар 2020 17:42

Сега покрай този разговор за новия Дуум се вдънових да си пусна да цъкам 2016та, която имам закупена в оригинал.
За 2020 нямам нито машина (уж?), нито средства.

Бе... що навремето като я цъках нямам спомен да беше 70 (СЕДЕМДЕСЕТ) гиги? :shock:
Да не са вкарвали някакви нови неща с годините?

Профил

Аватар
Публикувано на: 23 Мар 2020 19:04

Винаги е била толкова заради стария енджин който ползва. Ползва огромни които обхващат цялото ниво и се зареждат в видео рамта за да може да има смуут перформънс и да няма зачитания по време на игра. Това трябва да направи всяко ниво с уникална текстура, но както се вижда новия енджин си ползва стандартната тактика с повтарящи се текстури върху които се слагат други текстури на алфа маска за детайли. Това намалява размера на играта понеже се ползват едни и същи файлове многократно а и както се вижда добавя разнообразие. Иначе би трябвало да ти върви и етърнал ако върви 2016 просто мисля, че за ултра найтмер исна над 6 гб видео рам, при мен ползва 7 гб като я надупя. 2016 искаше 5 гб видео за ултра

Профил

Аватар
Публикувано на: 23 Мар 2020 20:38

Аха, явно. Мерси за обяснението.

Колко гиги е новия?

Профил

Аватар
Публикувано на: 23 Мар 2020 20:49

Мултито е супер умряло. Защо са го сложили изобщо не знам. Класически TDM и DM са за предпочитане пред асиметричната простотия. :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 23 Мар 2020 21:08

не е включен инвейжъна в играта още ето кво пише
To put it simply, invasions are currently not available in Doom Eternal. Invasion mode will be added to the game in a free post-launch update, although there isn’t a scheduled release window for the update just yet. Much like Battlemode, Invasion mode will pit up to two player-controller demons against one Doomslayer, although the fights will take place in one of Doom Eternal’s many campaign missions rather than specific multiplayer maps. If you’re not the PvP type, though, invasions will be able to be turned off in the settings to prevent other players from entering your game.

Профил

Аватар
Публикувано на: 23 Мар 2020 21:50

Добре де играх играта само половин час, ама не виждам какво е толкова различното освен новото съдържание - по разнообразните локации и сменените скинове на оръжията и анимациите на умращите гадове. И графиката ми изглежда същата и двете игри вървят по еднакакъв начин.

Като имам време ще отделея заслужено количество време за тази игра и вероаятно ще мога да дам по - точно мнение, ама със сигурност няма да се съглася че това е съвсем различна игра :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 24 Мар 2020 13:27

Добре, в крайна сметка някой ще сподели ли колко Гиги е новия Дуум или... ? :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 24 Мар 2020 13:45

Императора написа:
Добре, в крайна сметка някой ще сподели ли колко Гиги е новия Дуум или... ? :D

За момента е към 40гб, но още не са добавени някои от мултиплейър модовете.

Профил Skype

Цар
Аватар
Публикувано на: 24 Мар 2020 20:22

Изключително компактен, чак останах крайно изненадан :!:

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 24 Мар 2020 21:07

оооох, защо рожденият ми ден и денят на детето са толкова далеч... :cry:

Профил

Аватар
Публикувано на: 25 Мар 2020 20:57

Сентинел прайм в направен да е като E1M8: Phobos Anomaly от доом 1. Музиката неше ремейк, левъл лейаута линеен с много грухтене и накрая арена с бос. Точно това си мислих като пуснах дуум етърнал, че трябва да има ремейк на това ниво. Само гамата на нивото беше прекалено сиво синия са я направили, ама иначе мн се радвам, че са дали трубут на това ниво.

Профил

Аватар
Публикувано на: 25 Мар 2020 23:38

кажете ми моля ви че не съм единствения, който се смее на глас докато чете, или по-скоро се ОПИТВА да прочете, пост на иддяд? :D

Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com