Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Заглавие: Re: Песъка
Публикувано на: 13 Май 2020 15:27

Заговярайки се за музика, ще отвлека малко темата в друга посока. Принципно не ги гледам тези предавания и не мога да направя сравнение с предходните години, но този сезон на Гласът на България е пълен с учудващо добри изпълнители, включително и рок такива.

- Алминатора

"напарфюмиран печен ебач"
- моторолката

Профил

Аватар
Публикувано на: 13 Май 2020 15:30

Маце Борко написа:
този сезон на Гласът на България е пълен с учудващо добри изпълнители

Винаги има много добри изпълнения, въпросът не е в това.
Въпросът е че цялата работа е 101% нагласена.

Стига с тия вече пенсионерски шлагери, които ВСЕКИ ПЪТ, във всяко едно издание на някой БГ музикален формат ги рециклират отново и отново.
В кой век живеете бе, алооооу??? Разбирам че някои неща са вечен Evergreen, дори и да са на 40 години, но това не значи че няма НОВИ Evergreen-и, от последните примерно 5-10 години.

Поне имат и някои по-нови неща като Adele и Camila Cabello...
Това добре, но що не вземат да разпоредят на някоя да се престраши да изпее нещо на Lana del Rey? :arrow:

edit: то па много тъпо си именували видеата в канала... в заглавията има само името на песента, но не и на оригиналния изпълнител. Така не можеш да search-неш за това което те интересува.
Примерно ако искам да чуя нещо на Adele, не мога да търся за "Adele", а тряа специфични песни да набирам...

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 13 Май 2020 16:15

В разните такива формати в чужбина съм попадал в тубата на некви зверщини и хора дето се изявяват с доста сериозни парчета и не-шлагерни неща на Сабат, Хелоуийн, Скорпиънс, разни метълкори и такива неща, че чак и дет имаше някъде. Май в Полша, естествено, където и жури беше Нергал от Бехемот, ахахаха.

Профил Skype WWW

Публикувано на: 13 Май 2020 22:53

Тези музикални риалитита винаги са ми били мега скучни. Това са някакви караоке шоута, където някакви наистина добри певци пеят до болки познати песни. За да не кажете, че съм чичо ще кажа, че се изкефих много на Голямото рок междучасие, което беше риалити за цели ученически банди, които имаха авторски песни. Там имаше смисъл да спечелиш, защото победителите Bloodrush се развиха много, в момента учат в Англия и правят концерти както там, така и тук и им предричам добро бъдеще, защото хлапетата си ги бива. Не съм сигурен какво се случва с десетките победители от по-популярните музикални риалити шоута.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 13 Май 2020 23:09

еми кво става - хваща ги некой пак като Криско и им прави песен дето после се оказва крадена от някъде, става лек кофти момент, въпросната ''звезда'' изчезва и след 10 години се появява у на кафе или неква е такава простотия дето върви по телевизора докат чакаш да ти се досере преди да тръгнеш за работа, и се държи се едно е легенда с 15 албума зад гърба си

Профил Skype WWW

Аватар
Публикувано на: 14 Май 2020 01:11

shub niggurat написа:

иначе, ако смятате, че в софия е зле ... преди 2 години бях в Палермо и се потресох - не бях виждал по-гадна свинска клоака и гето от тоя град - верно, че е бедняшката част на Сицилия, ама ВСЕ ПАК, дееба

София изглеждаше като супер спретнат мегаполис в сравнение с това нещо
дори по центъра, където стърчат паметници от римско време бяха челно насрани с кви ли не лозунги и свастики и хуйове

За Палермо не знам, ама аз като бях преди време у Лондон за 10-на дена бях потресен какво циганска грозотия е. Навсякъде ей тия дърти тухли ат 19-ти век. То си има някакъв чар, ама наистина буквално едно и също. Някакви тесни улици, супер клаустрофобично и пълно с някакви негра и ислямисти и смард на драйфано и развалена храна. И в комбинацията с мрачното време и това че хората там са ебаси ботовете, имаш чувството че си в Мордор :D

Възмущавах се как в България се строят нови сгради без да се мисли за историческите части на градовете и без да се мисли за градоустройствен план. Ами в баш в центъра на Лондон, там дето има стради от 14-ти век, паметници на културата със световно значение, до тях изплющени някакви модерни офис сгради приличащи на гигантски аквариуми, в стремежа си да направят града модерен мегаполис като от sci-fi филмите.

И смятай, дето се късам да хейтя по Софията, след тази екскурзийка като се прибрах направо се накефих на София и България като цяло. Не само че обстановката е по-уютна ами и виждаш истински хора по улиците, а не роботи :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 14 Май 2020 02:00

vanmx написа:
Ами в баш в центъра на Лондон, там дето има стради от 14-ти век, паметници на културата със световно значение, до тях изплющени някакви модерни офис сгради приличащи на гигантски аквариуми, в стремежа си да направят града модерен мегаполис като от sci-fi филмите.

подсказка:

Заради

Spoiler for :
ЕВРЕИТЕ

е.

:D

Профил

Аватар
Публикувано на: 14 Май 2020 09:37

Liberty написа:
Това е щото се напълни с интелектуалчета дето "не слушат чалга". Понеже вече не е престижно. За това си трябва нещо дето хем не чалга, хем си е баш същото. Аз лично предпочитам чалгата. Но това са типичните български комплекси. Сърбите не се срамуват от тяхната чалга. Нито го правят гърците, нито турците и т.н. Ние тука гледаме да си съсипем малкото хубаво дето го имаме.

За мен е по-вероятно много хора да не слушат чалга, защото е отпадъчен стил, а не защото е/не е престижно. Поне моята причина е такава. Все едно да кажеш, че хората ползват чужди компютри, а не правец, само защото правеца вече не е престижен.
Ако чалгата ни е "малкото хубаво", предлагам направо да ни метнат няколко бомби и да се свършва, нека дадем път на някакъв не изостанал вид :lol:
Стига бе човек :lol: :lol: :lol:
пхахахаха
Иначе ми се струва нормално турците да не се срамуват от ориенталската музика, все пак са ориенталци... а ние... :cry:

Профил

Аватар
Публикувано на: 14 Май 2020 11:06

Освен това сърбите, турците и румънците си имат тяхна си чалга, докато нашата е... крадена сръбска, турска и румънска :D Тая дето не е крадена е толкова зле че даже и хардкор чалгарите не я харесват.

Профил

Аватар
Публикувано на: 14 Май 2020 11:25

Ами сръбската чалга е по-близка до сръбската народна музика и при тях е по-естествен прехода. За румънците не мога да коментирам. Освен някакви техни мега дженерик поп гадости, които пускат по наши радиа, нищо друго не съм чувал от там.

Профил

Аватар
Публикувано на: 14 Май 2020 11:30

Аз пък от Лондон бех очарован ( хората, заеби ги - то всяка голяма европейска столица е пълна вече с тва, най-честата гледка беше костюмар индиец, с жена си, с 6 деца в колички ).

То голям град, де - може да съм попаднал на окей неща в сравнение. Но ми направи друго нещо впечатление - беше петък, ходихме на пъб, потрошихме сума пари за ... 2 бири и фиш ен чипс, нали, и като почнаха да се бият заради некъв мач на ливърпул си тръгнахме. По улиците беше коптор - имаше оставени халби пред заведенията, излизат-влизат, пушат, козят, все тая.

Събота сутринта минавам през същата улица - излизано и изметено и няма фас, няма стъкълце.

И като цяло, освен в метрата, дето редовно си имаше драйфано, и МИРИШЕШЕ НА ТАКОВА НАВСЯКЪДЕ, града беше чист :lol:

Аквариумите са неизбежни.

Ходихме и до пош квартала, че имахме тенис фенове и влизахме на тур в стадиона дет се играе Уимбълдън - и там, в един двор, с два лъва отстрани и с някъв палат с 5 поршета вътре, чувам милфчето на верандата с най-шуменско/варненския ''И ко ся да праа, да идим ли дуечера?"

Профил Skype WWW

Публикувано на: 14 Май 2020 11:39

Тука намерих малко инфо за песъка: https://www.dnevnik.bg/istorii_na_denia ... i_rechnik/

Цитат:
Цивилка – цивилен полицай. Ако се чудите какво значат графитите "Песъка е ухо" из центъра на София, да знаете "човекът с прякор Песъка е цивилен полицай, т.е. подслушвач, ухо".

Иначе останалото от статията ми е мега криндж :lol:

Профил

Аватар
Публикувано на: 14 Май 2020 13:15

shub niggurat написа:
Аквариумите са неизбежни.
''И ко ся да праа, да идим ли дуечера?"

Първото не го разбрах изобщо. кви аквариуми? Демек наводнени улици с плаващи отпадъци в тях ли?
Второто някой може ли да го преведе на стандартен български? :D

shub niggurat написа:
най-честата гледка беше костюмар индиец, с жена си, с 6 деца в колички ).

тва ще да е бил по-скоро пакистанец.

Профил

Аватар
Публикувано на: 14 Май 2020 18:25

Gipo написа:
Ами сръбската чалга е по-близка до сръбската народна музика и при тях е по-естествен прехода.

Именно. Българската чалга краде от сръбската, което я прави отдалечена от естествената българска народна музика.
Демек - българската чалга се сърбее. :D

---

а каква е тая "румънска чалга", за която приказвате? Аз такова нещо не съм чувал. Ако го има, то не е популярно, поне не и у нас.
Точно румънския поп е най- евро- звучащ от балканските свирни. Всички знаем че никога вече нищо няма да излезе от тези Балкани, което да се разшири из Седемте морета както направи "Dragostea Din Tei". :D

Едно време имаха ЕДНА песен - Discoteka Boom, дето малко минава за чалга, но... една.

Профил

Публикувано на: 14 Май 2020 20:13

1. Чалгата няма нищо общо с автентичната българска музика!
2. Сърбите са на светлинни години като култура от нас! Естествено, че масово там не слушат чалга :lol:
3. Не съм бил в Лондон, но съм бил в Ковънтри, Стратфорд и Бирмингам и там като чистота и уреденост са на светлинни години от нас.

П.П. това за сърбите беше за темата на Волтажа ама обърках темите.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 14 Май 2020 20:39

Der Meister написа:
П.П. това за сърбите беше за темата на Волтажа ама обърках темите.

Нищо, напиши го и там, за да става лафа и да върви темата!
Важното е колелото да се завърти! Това е пътят към промяната! :D

Der Meister написа:
съм бил в Ковънтри, Стратфорд и Бирмингам и там като чистота и уреденост са на светлинни години от нас.

"от" в случая може да значи "пред" и "зад". Кое от двете? :D

Профил

Публикувано на: 14 Май 2020 20:48

Естествено, че пред! Англия е мега по-богата и уредена държава в сравнение с нас. Както и всички западни държави. Не казвам, че там е някакъв рай, там проблемите им пък са чужди за нас. Андрей може да говори по темата предполагам :D

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 14 Май 2020 20:54

Интересно гледище. Точно Бирмингам и Ковънтри са трудовашки градове, с много фабрика, индустрия, железопът и т.н.... Точно пък те да са ти направили впечатление за чисти... ? :?

Der Meister написа:
Андрей може да говори по темата предполагам :D

Той па кво общо има с Англия?

Профил

Публикувано на: 14 Май 2020 21:12

За Бирмингам мога да се съглася, но аз бях само в центъра, където беше доста по-спретнато от София. За индустриалната част, не знам, имах само половин ден да го разгледам. В Ковънтри бях отседнал и имам по-сериозни наблюдения, не бих казал, че е град с индустрия, но със сигурност също доста чист и уреден. Не са "точно те", просто само там бях, както и в Стратфорд.

Андрей има общо с наблюденията си относно културния марксизъм и погазването на свободата на словото в западния свят. Проблеми, които са все още чужди за България.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 14 Май 2020 22:34

Ясно, разбрах те. Значи си нацелил седмичен ден, а не уикенда. Само това може да обясни спретнатостта, на която си се натъкнал. :D

Der Meister написа:
И още нещо! За иновативни групи, като S.A.R.S., които комбинират балканска музика със стилове като рок и джаз и пълнят зали в цяла Европа също може само да сънуваме в близко бъдеще. Поздрав:

Оф, не трябваше да намесващ SARS... Толкова противоречиви чувства имам...
Но не искам да зачеквам темата във форума, защото ще изпишем пет страници.

Накратко: И мен много ме кефят, но имам чувството че след само 5 години вече ще са никои, освен ако не се променят ИЗ ОСНОВИ. Просто вървят към изтъркване, всъщност отдавна са стигнали до него... :(

Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com