Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Заглавие: Re: Тема за "български работи"
Публикувано на: 12 Май 2020 10:32

Agent написа:
(nai-ve4e zaradi pvp-to, pak s teb sme Lineage 2 hardcore vets)

В момента разцъквам официалния класик на УоУ с приятелчета и се смея ехидно като прочета/чуя неща от типа "уоу класик е твърде хардкор... защо нещата са толкова трудни в тая игра..." А на мен след 7 години L2 в офишъл + кой знае колко още AION + Archeage + BDO, ми е абсолютна разходка в парка цъкането на уоу класик :lol:
Та в TESO влизам да си чешам ПвП крастата, защото в класик уоу това не съществува.

Профил

Аватар
Публикувано на: 13 Май 2020 14:28

като се заговорихте за чалга покрай приказките за Тита в темата за ПЕСЪКА, веднага се сещам за поредната типично българска история.

Участникът в нея е мочмето за което преди няколко месеца ви обяснявах че уверено и непоклатимо вярва че е правилно Барселона да се произнася "БарЦелона", понеже така чул от майка си, която живяла немай-си-колко години в Испания.

В началото на студентството ни, период в който все още можехме да се наречем "приятели", той ми беше разправял как се запознал с някакви сърби в общежитието на неговия университет в Италия.

българската работа в случая произтича от това че след като се запознават и той разбира че те са от Сърбия, той се опитал да иницира контакта с тях с нещо от сорта на:
"оооо, Сърбия!!! Лепа Брена !! Цеца !! и т.н. и т.н. и т.н. ... Много добра музика !!!"

При което ония го гледат некви...

Гледат го, гледат го...

И накрая, след този кратък, но никак лек период на дълбока неловкост, малко смутено му казват:

...

"Емиии.... всъщност ние не слушаме такава музика...."

:lol: :lol: :lol:

---

Добре, как може да си толкова зле?
Как може да подхождаш към контакта си с почти непознати с мислене тип:

"Аз слушам чалга, и в БГ това е най-популярната музика; следователно и в Сърбия, където знам че също се слуша чалга, това също е най-популярната музика, така че нека да пoдходя към сближаването с тези сърби именно от този ъгъл !!!"

Много зле...

И после тоя "приятел" ми обяснява: "оффф, много са зле тия сърби, как може да не си слушат родната музика?? Как може да не слушат чалга???"

:| :| :|

Мен лично ме беше срам само докато слушах разказа му, до степен в която исках да си запуша ушите с длани.
A ако бях участник в него сигурно щях да искам да потъна вдън земя и щях да си поставя цел отсега-нататък да избягвам тези сърби, поради това колко съм се изложил пред тях и каква обида съм им нанесъл.

---

Да се смееш ли, да плачеш ли...

на тази...

българска работа.

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Публикувано на: 13 Май 2020 18:12

Един англичанин ми беше казал, че слушал Азис покрай приятеката му, която е българка.

За добро или лошо, това ни е представителната музика в чужбина.

Иначе, почти навсякъде като разбраха, че съм българин ми викаха "Ааа, Стоичков! " :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 13 Май 2020 18:45

The Arrow написа:
Един англичанин ми беше казал, че слушал Азис покрай приятеката му, която е българка. За добро или лошо, това ни е представителната музика в чужбина.

Иначе, почти навсякъде като разбраха, че съм българин ми викаха "Ааа, Стоичков! " :D

Всичко това е от куртоазия. Нито наистина им харесва Азис, нито им пука особено за Стоичков или го имат за такава легенда, за каквато го имаме ние.

Профил

Публикувано на: 13 Май 2020 19:34

Императора написа:
The Arrow написа:
Един англичанин ми беше казал, че слушал Азис покрай приятеката му, която е българка. За добро или лошо, това ни е представителната музика в чужбина.

Всичко това е от куртоазия. Нито наистина им харесва Азис, нито им пука особено за Стоичков или го имат за такава легенда, за каквато го имаме ние.

Може, но тезата ми беше, че с това ни свързват.

Профил

Аватар
В момента играе: Със самолетчета :)
Публикувано на: 14 Май 2020 02:58

Императора написа:
като се заговорихте за чалга покрай приказките за Тита в темата за ПЕСЪКА, веднага се сещам за поредната типично българска история.

Участникът в нея е мочмето за което преди няколко месеца ви обяснявах че уверено и непоклатимо вярва че е правилно Барселона да се произнася "БарЦелона", понеже така чул от майка си, която живяла немай-си-колко години в Испания.

В началото на студентството ни, период в който все още можехме да се наречем "приятели", той ми беше разправял как се запознал с някакви сърби в общежитието на неговия университет в Италия.

българската работа в случая произтича от това че след като се запознават и той разбира че те са от Сърбия, той се опитал да инциира контакта с тях с нещо от сорта на:
"оооо, Сърбия!!! Лепа Брена !! Цеца !! и т.н. и т.н. и т.н. ... Много добра музика !!!"

При което ония го гледат некви...

Гледат го, гледат го...

И накрая, след този кратък, но никак лек период на дълбока неловкост, малко смутено му казват:

...

"Емиии.... всъщност ние не слушаме такава музика...."

:lol: :lol: :lol:

---

Добре, как може да си толкова зле?
Как може да подхождаш към контакта си с нови познати с мислене тип:

"Аз слушам чалга, и в БГ това е най-популярната музика; следователно и в Сърбия, където знам че също се слуша чалга, това също е най-популярната музика, така че нека да пoдходя към сближаването с тези сърби именно от този ъгъл !!!"

Много зле...

И после тоя "приятел" ми обяснява: "оффф, много са зле тия сърби, как може да не си слушат родната музика?? Как може да не слушат чалга???"

:| :| :|

Мен лично ме беше срам само докато слушах разказа му, до степен в която исках да си запуша ушите с длани.
A ако бях участник в него сигурно щях да искам да потъна вдън земя и щях да си поставя цел отсега-нататък да избягвам тези сърби, поради това колко съм се изложил пред тях и каква обида съм им нанесъл.

---

Да се смееш ли, да плачеш ли...

на тази...

българска работа.

Сърби аутисти баце!!! Те на сърбите само чалгата им става... И плескавиците... И сливовицата... И пи4ките... Дейба, топ са си сръбете!

А че твоят "приятел" е попаднал на задръстени педерастчета е просто малшанс за него... Със сърби като съм се събирал в сърби си правехме свинщини, които се оказаха ежедневие в българския студенцки живот и бях доволен...

Не всички са античалга псевдо-интелектуалци, шибаняк! Много се дразня някой да мрази чалгата безпочвено!

П.С. Не е българско да не слушаш чалга! :rockon:

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn

а.к.а. Багериста

Профил

Аватар
Публикувано на: 14 Май 2020 03:54

Bagerist0 написа:
Не всички са античалга псевдо-интелектуалци, шибаняк! Много се дразня някой да мрази чалгата безпочвено!

Поредната българска работа:
Реагираш като първосигнален примитив и си вадиш някакви изводи, които не би трябвало да вадиш на базата на това, което съм написал.

Още една българска работа:

Всъщност има чалга, която харесвам и слушам, но тя е такава, която сигурно едва 10% от слушащите чалга знаят.
Не е от популярните и хитови, демек. :D

edit: btw, този "приятел" описан в историята всъщност ни е съученик, който ти познаваш. :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 14 Май 2020 09:28

Аз не мразя чалгата по същата причина, поради която не мразя произволен умствено изостанал човек, който виждам на улицата. По-скоро подхождам със съжаление. Обективното ми мнение е, че това е "low-effort" стил, който няма почти никакви музикални качества. Също така, че е следствие на 500 години набиване отзад от ориенталска държава. Не помага и факта, че всички орки, които нощем пилят гуми и врещят пред блока са привърженици на тоя стил. Ще споделя и теорията си, че според мен ако човек е продължил да слуша чалга и след студентските си години, то той просто е замесен от по-нискокачествено тесто (говоря за хората в големите градове, където има куп не чалга радиа и интернет).
Забавно е и когато знаеш, че тези хора са откровено настроени срещу "мангалите", а в същото време слушат музиката им. Това за мен ги прави бели мангали :D.
Извинявам се, ако съм засегнал някой бял мангал.

Профил

Аватар
Публикувано на: 14 Май 2020 10:00

Gipo написа:
всички орки, които нощем пилят гуми и врещят пред блока са привърженици на тоя стил.

втф ти да не би да си минал през времева дупка водеща до 90те години? :shock:

В смис... Знам че живееш в Люлин, но предвид финансовото ти състояние и цялостно ориентиране към качествени среди и хора, не те виждам да си в Люлин..... 7, примерно, или като цяло някой от по-пробитите микрорайони....
И всъщност вече дори и в Люлин 7 не си го представям да стават такива неща...

Профил

Публикувано на: 14 Май 2020 20:20

Само да кажа, че групи като Nick Cave and the Bad Seeds и The Cure пълнят стадиони в Сърбия, докато в БГ никога няма да дойдат. И също, че фестивали като Exit тук ще имаме след 20-30 години евентуално. Това, че ние величаем техните чалгари, не означава, че всички сърби слушат такава музика.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 14 Май 2020 20:52

Der Meister написа:
Само да кажа, че групи като Nick Cave and the Bad Seeds и The Cure пълнят стадиони в Сърбия, докато в БГ никога няма да дойдат.

били са там, но ме съмнява да са напълнили някой наистина голям стадион.
По-скоро нещо от сорта на капацитет 10 к души.

Профил

Публикувано на: 14 Май 2020 20:53

И още нещо! За иновативни групи, като S.A.R.S., които комбинират балканска музика със стилове като рок и джаз и пълнят зали в цяла Европа също може само да сънуваме в близко бъдеще. Пък вие си слушайте Лепа Брена :D Поздрав:

Профил Skype

Публикувано на: 14 Май 2020 20:55

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 14 Май 2020 23:50

Напълно съм съгласен с горното.
Иначе - в живота ми за едно единствено нещо ме е било яд, че не съм се родил американец или пък англичанин - тия хора докато са слушали някакви епични музики по радиото/телевизията/концертите, ние тук сме слушали тая пръдня наречена естрада... И е трябвало да си нинджа, за да си намериш плочи с хубава чуждестранна музика.

Профил

Аватар
Публикувано на: 14 Май 2020 23:57

честно казано наистина очаквах че поне специално историята с тая българска работа с такситата и колко неудобни ги направиха за взимане от улицата преди ~10-ина години ще ви заинтересира и ангажира поне малко в тази тема.
Добре, не искате ли и вие да действат и оперират нормално тези неща, за да ви е по-лесно и комфортно когато сте навън и спешно ви трябва такси?

---

сега като намесихме музика се сетих за още една типично българска работа, която съм разказвал и преди, но нищо не пречи да припомня, предвид че е било преди вече доста време:

През сега вече далечната 2012та се излъгах да ходя на концерт на Уикеда с двама приятели, по инициация на единия от тях, който страшно много ни навиваше и хайпваше че ще е супер якото, незабравимото и т.н.
Отидохме в Blue Box-а, повисяхме вътре, но концертът така и не се състоя, защото вътре в клуба бяхме само ние 3мата на кръст + още 2 момичета, които май дори не бяха там заради него. :lol:

Постижението на вечерта беше че единият приятел си чукна чашата с тази на фронтмена на групата... Урааа!!! :D

След като напуснахме заведението, междувременно взимайки си обратно входа от мутрата на вратата,
вече ходейки навън,

тоя френда, който ни подкани към събитието, се спука от яд и със страшна злоба почна да звъни на поне 2ма-3ма приятели, за да им се изфука колко "як" е бил концерта и колко много са изпуснали че не са били,

и че задължително трябва да идат на следващия концерт на групата,
който със сигурност "отново" ще е "епичен" !!! :lol:

Може и на други "приятели" да се е "хвалел" след това, не знам.

Добре, как може да си толкова ЖАЛЪК ??? :lol: :lol:

Кой прави така бе????????? :x :x :x

При положение че дори не се бяхме прекарали за пари, защото, както вече казах, си върнахме входа,
защо се КОСИШ изобщо ???

Жалка работа.

Цялата.

А аз от доста време не съм имал никакъв контакт с този човек. :D

Защото просто не мога да понеса

една такава.... толкова...

българска работа.

Профил

Аватар
Публикувано на: 15 Май 2020 00:29

Az predlagam Serious-a da promeni zaglavieto na temata na:

"MEMOARITE NA EDIN VOLTAJ"

Профил

Аватар
Публикувано на: 15 Май 2020 01:04

Поздрав за чалгарите

Профил

Аватар
Публикувано на: 15 Май 2020 08:48

Императора написа:
Gipo написа:
всички орки, които нощем пилят гуми и врещят пред блока са привърженици на тоя стил.

втф ти да не би да си минал през времева дупка водеща до 90те години? :shock:

В смис... Знам че живееш в Люлин, но предвид финансовото ти състояние и цялостно ориентиране към качествени среди и хора, не те виждам да си в Люлин..... 7, примерно, или като цяло някой от по-пробитите микрорайони....
И всъщност вече дори и в Люлин 7 не си го представям да стават такива неща...

това са необуздани селски диваци, идващи от стара загора, чирпан, казанлък, павел баня, нова загора, гълъбово и раднево и понастоящем населяващи всички квартали на софия

и от хасково тук-там някой каунь

Абе принципно смятам, че харесвам жени, ама като ми заговориш в тая тежко хомоеротична тоналност, бих те шлевнал с кур през лицето и тебе, да еба. Или тва, или просто имам някаква недиагностицирана форма на корпофилия.

Профил

Аватар
Публикувано на: 15 Май 2020 09:40

всичките тия долняци и адидас манекени явно в момента си мислят, че живеят в едно пост-апокалиптично общество и обстановка, щото последните вечери забелязвам тука как се кара бясно се едно са тръгнали на хайка да чупят магазини и да грабят като у всеки втори американски филм, в който има неква пандемия, крещи се през прозорците, мятат се бутилки от колите в движение и тн

още малко ще тръгне лилав пушек от шахтите и рандъм огньове от купищата боклуци

отделно, може би при по-честото следене на новини, но забелязвам и масово мелета и катастрофи и лекенца хванати да правят мизерии, оня ден в пловдвид пак помели нам си колко коли на паркинг - естествено, някъв цървул с 5 акта вече, ама още с бело покрай устата

Профил Skype WWW

Аватар
Публикувано на: 15 Май 2020 09:55

shub niggurat написа:
пловдвид

БАЦЕ ТВА СЛУЧАЙНО ЛИ БЕШЕ

ПЛОВДВИД-19

???

Абе принципно смятам, че харесвам жени, ама като ми заговориш в тая тежко хомоеротична тоналност, бих те шлевнал с кур през лицето и тебе, да еба. Или тва, или просто имам някаква недиагностицирана форма на корпофилия.

Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com