Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Заглавие: Re: Отново на футболна тематика, защото ми е скучно
Публикувано на: 11 Авг 2017 14:07

Брат, какви глупости четеш :shock:.
Сритаха се със Семедо, скараха се, налетяха си и треньорът изгони Moneymar от тренировката. Това е Барса, не може някой просто да си тръгне от тренировката...

Профил

Дидко Бандитко
Аватар
В момента играе: Dota 2 beta
Публикувано на: 11 Авг 2017 14:57

От друга страна.......

Въпреки бомбастичните трансферни суми (Гилфи факинг Сигурдсон от Суонси в Евертън за 50 милиона паунда), някъде четох, че поне в Англия си се движат доста добре пропорционално спрямо приходите на отбора. Но това идва от тлъстата сделка за ТВ правата от преди няколко години, отколкото от петролните арабски пари.

По някви данни от нета
Анри през 1999 е струвал 11 милиона паунда при приходи на Арсенал от около ~50m за годината, или 20%
През 2015 приходите на Арсенал са били 350 милиона, което означава че 21 (!) годишен Анри, провалил се в Ювентус, би струвал 70 милиона паунда през 2015. А в днешния трансферен прозорец сигурно би чукнал и повече.

Сумите са бомбастични, но и приходите на отборите са бомбастични. Това важи обаче само за Англия, Барса и Реал, Ювентус и Байерн (като тия последните дори не дават пари за трансфери).

Всички останали трябва да разчитат на пари от петрол или на невероятно развита скаутска система (португалските отбори, Атлетико Мадрид, френските отбори като Монако и т.н.)

[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 11 Авг 2017 20:42

Неймар грешката му беше, че заради едните пари и едното его евентуално, не можа да почака още 3 години Меси да му сдаде короната на Барса и той да се качи на върха.
Сега пак е на върха де, ма в Лига 1 :D

Това за тансферите стана наистина страшно, преди години мисля, че в НБА бяха въвели някакъв таван за цената на играчите, не съм много информиран, но май точно с идеята да няма такива бомбастични суми. Щото в Щатите, с всичките пари от медия, реклами(от този сезон НБА първи слагат спонсорски лога на екипите си, от останалите лиги в САЩ) и петрол, както са 5 играча и 3-4 резерви, не ми се мисли.

Профил

Аватар
Публикувано на: 11 Авг 2017 23:53

къв е тоя петрол, за който говорите?

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 12 Авг 2017 13:49

Собствениците на ПСЖ и Ман Сити са араби-петролни магнати. На Челси не помня с какво се занимаваше.

Профил

Аватар
В момента играе: Футбол, ама навън
Публикувано на: 14 Авг 2017 23:17

Следващата играчка в ръцете на големите е представителят на правата вяра и, разбира се, етнически французин, УСМАН ДЕМБЕЛЕ!

Профил

Аватар
Публикувано на: 04 Сеп 2017 19:26

Е, някакви мнения за играта на нашите? Аз съм доволен, но болшинството от "феновете" плюят както обикновено. Заслужено ли е това според вас?

Профил

Аватар
Публикувано на: 05 Сеп 2017 05:52

С мачът срещу Швеция показахме, че не сме никак лош отбор и имаме потенциал за големи подвиги. Просто много упорита борба и класен мач. Браво на наште!

Според мен, обаче, проблемът на националния отбор е не в техническата подготовка на тима или неговото ръководство, а е в липсата на сплотяваща кауза и подкрепа от феновете, която наистина да мотивира за 100%-ово раздаване в 100% от мачовете.
Поставете се на мястото на един национал: Дали наистина ще излизате преди всеки мач с чувството за България в сърцето си и желание за достойното ѝ представяне, предвид колко е зле страната ни иначе? Трудно.

Профил

Аватар
В момента играе: ❚█══█❚
Публикувано на: 05 Сеп 2017 11:13

Мен траснфера на Неймар не ме развълнува чак толкоз, защото си гледам Апенините, където Дибала получи десетката :D

Иначе си чакам да се реваншираме на Реал тая година.

Профил

Аватар
Публикувано на: 07 Сеп 2017 10:42

Отборчето в момента е доста добре, най-накрая що-годе кадърен треньор и екип, обаче нещо индивидуалната класа липсва - единия вкарва на Буфон, двама-трима имат хубави кариери в холандия, останалите се блъскат по долните дивизии на русия и турция, някои момчета си играят в бг първенството. Трудно ще стане. Вчера левски и лудогорец са понаправили мач в стил левски цска от едно време, показва се раздвижване.

Профил

Аватар
Публикувано на: 15 Ное 2017 05:03

никой ли няма да каже нещо за провала на Италия? :o

Аз лично се радвам. Кур за жабарите!

Профил

Аватар
Публикувано на: 15 Ное 2017 07:16

Тъпо ми е за Буфон, разбира се. Определено никога не съм симпатизирал на Италия, ама не е в услуга на футбола на тяхно място да се класира отбор, който почти не излезе от половината си.

Профил

Аватар
Публикувано на: 15 Ное 2017 08:49

на мен ми е чудно дали наистина ще се пенсионира. Други вратари като Сийман навремето, и ван дер Саар изкараха до по-голяма възраст като вратари, като при тях определено амортизацията вече си беше проличала от отдавна, докато при Буфон далеч не е така.

относно неприязънта ти към станалото - е, поне не е като Гърция еврошампиони 2004-та :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 15 Ное 2017 11:47

О да, 2004та беше дъното на футбола :D
Буфон става на 40 скоро. Ван дер саар май игра с година повече, преди да се откаже. Ха, Сиймън също се е оттеглил на 41, но той беше доста слаб и трябваше да го направи доста преди това.
За една година няма да му правим проблем на Буфончо :D Оттук нататък за него следват само контузии и падение, няма смисъл.

Профил

Аватар
Публикувано на: 03 Дек 2017 18:13

Мнения за жребия за 2018-та?

Group of Death?
Най-интересна и атрактивна група?
Група с потенциални изненади?

Профил

Аватар
Публикувано на: 03 Дек 2017 19:54

Въпросът на Световното е един и той е дали Русия ще се справи сносно този път, защото едно е да се дъниш на всеки голям форум в чужбина, съвсем друго е да те гледат ръководството и народът у дома. Ако сгафят, Путин ще сече глави, гарантирано.
Иначе скритият ми фаворит е Австралия. Те са малко като САЩ - оставят впечатление, че футболът им е слаба работа, за сметка на разни други спортове, но дойдат ли квалификациите, като цяло мачкат. На първенството си показват зъбите, преди да отпаднат достойно. Кейхил не е човек. Вече 13-та година в националния отбор, а е все същият терминатор.
Иначе, като горд европеец и балканец, викам главно със Сърбия и Хърватия, с надеждата да играят едни срещу други и да видим яки финтове, единоборства и голове, защото това те си го могат. Страхотно технична игра, направо да ти се затопли сърцето.
Франция би се подхлъзнала пак преди финала според мен, просто не ги виждам като шампиони. Германия пък се надявам да не бие, просто защото един отбор да спечели два пъти поред е скука.
Като говорим за скука, в тази категория попадат португалци и испанци - първите ги ненавиждам от миналата година, не заради друго, а защото играха антифутбол; вторите и преди съм писал за тях: наситих им се на лицата и играта, като дойде новото поколение, тогава ще са ми интересни. Останалите европейски отбори ще подкрепям в мачовете им срещу отбори извън континента, като тайничко се моля Швейцария да постигне нещо, понеже съставът им е бомба, но все не им достига нещо да устискат до последните мачове.
Извън Европа ми са симпатични само Аржентина, а това е така, защото за първи път Меси ще има конкуренция в лицето на по принцип яловите Игуаин и Икарди, които правят страшен сезон в момента. Може би най-после ще видим някой друг освен Меси като деветка, защото никой не иска да гледа как един футболист тегли всичко.
Иначе новите участници са тъпички, а без Италия и Холандия се очертава по-слабо европейско представителство (освен ако Исландия отново не вземе да плющи наред). Един вид - очертава се горе-долу интересно. Горе-долу.

Профил

Аватар
Публикувано на: 14 Дек 2017 22:01

Гледам че Лудогорец все пак са успяли да се класират за втория кръг на Лига Европа.
Не че нещо, но по едно време в последните мачове изглеждаше сякаш имат шанс и да изпаднат :D
Милан е тегав жребий, но другият вариант щеше да е Марсилия, срещу която българските клубни тимове са с доказано потресаващ рекорд, така че в крайна сметка е все едно.

Относно световното 2018та, за което дори не съм успял все още да погледна групите обстойно, доста се замислям как то ще се яви нещо като полит-исторически еквивалент на Лятната Олимпиада от 1936та... :roll: :roll: :roll:

Профил

Аватар
Публикувано на: 14 Дек 2017 22:17

Това с вкарването на статистиката като някакъв фактор с цел запълване на ефирно време винаги ме е разсмивал. Какво общо има лудоготец с който и да било друг бг отбор в миналото? Какво общо има съставът на марсилия с който и да било друг техен състав от преди? Нищо, затова тия статистики са малоумни. Марсилия има шанс срещу лудогорец, защотото са по-голям отбор от по-голяма държава, а не защото статистиката им е по-добра.
Та недей и ти като умствено изостаналите бг коментатори, които са дъното на коментаторството.

Профил

Аватар
Публикувано на: 15 Дек 2017 11:16

Никакви мачове не съм гледал напоследък, но ЦСКАто на ГГ май ще е един от малкото отбори с шанс да бутне Лудогорец :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 15 Дек 2017 11:27

Искаш да кажеш литекс.

Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене: