Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: ТРАШ ТЕМА ЗА МЕТАЛИ - THRASH BUTCHERY I
Публикувано на: 02 Юни 2016 14:19

venenum написа:
Тва беше първият концерт на който съм виждал охраната да залива публиката с вода,за да не измрем от жега...и муушпитът който за малко не ме остави с бъбрек по-малко..абе доволен съм,беше лудница/касапница.
Досега не бях виждал всички хора дори и седящите да се разцепват на макс.Ама кво да се прави на концерт на Slayer няма случайни хора и с това си обяснявам,че беше в по-малка зала :rockon:

Къде са заливали публиката? Аз не видях подобно нещо, ама и бях доста напред, почти до сцената, назад не знам какво е ставало.

Абе забавление имаше, ама чак лудница/касапница да е ставало? Някак малко бяхме хората за подобно определение. И погото накрая беше под всякаква критика. Тъкмо да се наканя да се включа и да си пробия път между дърветата и то взе че свърши :( Даже нямаше много блъсканици или поне мен не ме блъскаха почти изобщо, с изключение на някакъв дребен културист, който явно не знаеше къде е попаднал и се опитваше да мине през нашата групичка като през храсти, ама не му се получи :) Всичко друго си беше обичайно. Оглеждах се постоянно за познати лица в публиката наоколо, тъй като стърчах с около глава над останалите, ама явно Мейстера не е бил наблизо, защото други високи люде липсваха в този периметър :D

И не трябва да се учудваме, че метъл бандите, било то и най-великите, които идват у нас пеят по някакви малки залички. Напълно нормално е, защото сме малка държава. Трябва да се радваме, че въобще са ни уважили, защото със сигурност не са на печалба от подобни концерти в държави като нашата. И трябва да се радваме, че не сме на мястото на кънтри и джаз феновете, които ако се случи да бъдат уважени веднъж на високосна година от някой певец в жанра, то това става в клаустрофобичен клуб с надути билети или на някоя полянка в паркчетата за без пари.

До края на тази година остават още два концерта, заслужаващи внимание: на Nightwish и Amon Amarth, като и на двата ще се отвлека, макар за последния да не съм сигурен колко хора ще успея да навия да дойдат.

Профил Skype

Публикувано на: 02 Юни 2016 17:36

Вълк, по принцип си прав, че сме малка държава (по-скоро малък град, което е от значение), което предполага и разбира се по-малко публика. Въпросът е, че предишни години пак в София/БГ, групи от такъв калибър са събирали с пъти повече хора.

Иначе аз бях по-назад, някъде около средата, спрямо сцената и входа на залата. И не съм "Мейстер", "Майстер" :D "Ei" на немски се чете "ай".

Що се отнася до поготата (без да съм бил участник), и аз мисля, че на предишните 2 Слейъра в СФ, бяха къде-къде по-брутални.

Иначе що се отнася до бъдещи концерти тази година - ще ходя със сигурност на Черно Фередже тази събота, на Wrong Fest-a края на този месец и на Мегадет началото на юли. Също ми се ходи на Foreigner, Toxic Holocaust, Scorpions, S.A.R.S. и Jaya the Cat, Summer Chaos фестивала, Nightwish, Katatonia, Pero Defformero, Moonspell и Ian Gillan :D Някой ако има желание да ходи на някой от тези концерти да свирка. Последно време си поднових концертния живот, че поне 2 години на почти нищо не ходих.

Едит: И не разбрах, какъв е проблема с джаз фестивала в Южния парк. Не стига, че за без пари гледаш сериозни имена от сцената.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 02 Юни 2016 18:40

Ний бяхме точно пред Кинг-а,един метър вляво от тонколоната щото много пукаше ушите.
Още с първите рифове на РЕпентлес почнаха да ни блъскат,прибрахме две-три по-нисички момичета пред нас да не ги премажат и вече към 2-3-тата песен почнаха здраво да блъскат.
В началото мислех да седя встрани,щото около мен се бяха събрали бетонни блокове,даже някои бяха четвъртити и с моите 70 кила щяха да ме развяват като парцал.
Помня,че до момента в който някой почна да ръси бира и ми влезна в очите като временно ослепях,вече не ме ебеше за нищо.Точно в тоя момент охраната почнаха да ни пръскат с вода от ШИШЕТА и тук-таме раздаваха чаши,щото пак се бяха осрали с температурата.
Не знам за теб,ама до момента,в който не започнах да се блъскам в погото около мен беше станало толкова тясно,че не можех да си извадя ръцете,щото беше станало толкова тясно,че изядох косата на поне 3 метъла(потни)и след тва с бирата му теглих майната.
Муушпита беше айляк,пак пред КЕрито около 30-40 човека.И на други места имаше,ама бяха по-слаби(в средата и от другата страна на сцената).Имаше две мацки,които разнясяха като прани гащи,ама въпреки тва се кефеха сигурно повече от мен.Видях поне двама човека дето паднаха на земята и по едно време като се засилвах с гръб и гъз,някой ме изръга с лакът в бъбрека,след което отидох малко по-назад до пулта да реанимирам и не можах да си хвана перце :cry: :cry: :cry:

Възможно е да преувеличавам нещата,щото тогава адреналина ми беше в повече и като цяло се размазах от кеф,ама все пак питче си имаше на всяка песен,въпроса е,че първите три реда си пазеха местата и не се включваха,поради което само ги блъскаха в огражденията. Пък и все пак първи концерт на Slayer...

А пък Megadeth къде ги забрави??Ако можех и там щях да ида,но изпити...Мама им :notfair:
БТВ,Скорпионите кога ще свирят???

Профил Skype

Публикувано на: 02 Юни 2016 22:02

venenum написа:
А пък Megadeth къде ги забрави??Ако можех и там щях да ида,но изпити...Мама им :notfair:
БТВ,Скорпионите кога ще свирят???

Ако на мен говориш, написал съм, че ще ходя на Мегадет :) Скорпионите са на 17. юли в Армеец.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 02 Юни 2016 22:06

Мерси,на Скорпионите им пропуснах последния концерт и им се точа от много време.
Иначе поста беше насочен към ВОЛФА

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 15 Юни 2016 21:55

Някой беше ли на Форинър? Гледам доста стабилни кадри от ютуб, яко ли беше? :)

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Дидко Бандитко
Аватар
В момента играе: Dota 2 beta
Публикувано на: 15 Юни 2016 22:17

без да искам да обидя никого и въпреки че недолюбвам термина "dad rock", Foreigner за мен наистина са една от най-пенсионерските групи

[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 15 Юни 2016 23:28

denik написа:
без да искам да обидя никого и въпреки че недолюбвам термина "dad rock", Foreigner за мен наистина са една от най-пенсионерските групи

Не обиждаш, но съм дооооста несъгласен. :)

Профил

Публикувано на: 18 Юни 2016 13:16

нелегален написа:
Някой беше ли на Форинър? Гледам доста стабилни кадри от ютуб, яко ли беше? :)

На мен ми се ходеше много, но нямаше с кой. Уж щях да ходя с една приятелка, но нещо се отказа в последния момент.

Иначе това dad rock за втори път го чувам в този форум и никъде другаде. Каква е тази простотия така и не разбрах? А стара музика си слушам доста, не ми пука на кое му викате dad rock и на кое grand dad rock. Форинър са мега яки.

Профил Skype

Аватар
В момента играе: Във форума.
Публикувано на: 25 Юни 2016 20:28

Хаха и аз се чудех с кой да ходя на Форинър, трябва ни по добра навигация :) На скорпионите съм със сигурност, на Найтуиш също.

Профил Skype

Публикувано на: 27 Юни 2016 16:02

The Wolf написа:
Хаха и аз се чудех с кой да ходя на Форинър, трябва ни по добра навигация :) На скорпионите съм със сигурност, на Найтуиш също.

Ееее нали казах бе, не гледаш ли :o
Der Meister написа:
Също ми се ходи на Foreigner

За Скорпионите по принцип ми се ходи, но ще видим, че не съм сигурен дали ми се дават кинти при положение, че съм ги гледал вече.

A Wrong Fest-a беше лудница!

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 27 Юни 2016 21:55

По случай финала на сезона на ГоТ:

https://www.youtube.com/watch?v=YbjbgRTsskw

Профил

Аватар
Публикувано на: 01 Юли 2016 23:34

https://img.businessoffashion.com/site/uploads/2016/06/Brioni_ADV_White_logo1-500x635.jpg

Почивам.

Профил

Аватар
Публикувано на: 08 Юли 2016 03:38

Ебати и разбивацията беше вчера.
Това че групата унищожи мисля, че е излишно да го казвам. Мъстейнката си имаше учудващо адекватен глас предвид предишните му фейлове и годинките, но този, който наистина открадна шоуто беше Кико. Просто перфектен, с лекота изсвирва всичко на всички предни членове, супер присъствие има и е изключително елегантен ( :oops: )

По-важно е как НИЕ унищожихме. Бахти, как и не съборихме залата с тия викове и подскачания... Такова нещо не бях виждал дори и на Машийн Хед в Глазгоу, където са боготворени. Мъстейнката не пропусна да отбележи колко сме яки. :oops:

Всичко беше абсолютно разпродадено, даже доколкото разбрах дори и извънредните 200 билета, които са били пуснати. Като ходих за бира до барчето отстрани (дейба и цената дето бяха сложили, че и няма стинки за върната бутилка!!), някакви хора обикаляха да питат дали някой предлага билети, но дори и тва го нямаше - всичко, ама всичко вече беше взето. Навалицата беше абсолютна- с хора за концерта се засякох още в маршрутката на път за натам (нищо, че съм на другия край на София), а после и в шляенето в далечните задни улички до залата, цели 3 часа след края.

макар и да бях в най-задната част на пода, куфеенето не беше никак по-малко отколкото по-напред. До мен се размятаха тениски, хора вдигаха запалки да светят на A Tout Le Monde, едва си чувах собствения глас от пеенето и крясъците на останалите, и при все това все пак имах достатъчно лично пространство, за да си направя един хубав workout на врата. Утре ще има болежки, но нищо - No fucking regrets!
често се оглеждах назад към седящите, където се очаква, че хората ще са по-мирни и по-статични, но и там се куфееше яко :D

И както винаги, това което най-много ме кефи за Универсиада - пушенето се толерира. ;]
На Майстера единият авер като си извади пура и си запали като пич, направо щях да почина :lol:
А така - точно тъй трябва да е един метъл концерт! :D

след концерта една мацка с топки отиде и откъсна сетлиста от сцената и си го взе за спомен. Ще видя дали мога да кача снимка утре

отделно се засякох и с един стар приятел, чието присъствие изобщо не беше предизвестено, но то винаги става така на концерти

аве - лудница! Само ме е яд, че не си запазих метъл библията :D Продава ли се някъде?

и, бтв, стори ми се, че мернах и Раце Бийд... некой да го пита дали е бил! :o

Children of Bodom написа:
https://youtu.be/3ims-1QbE9g?t=22m1s

Ei tia lapetii, batko, mn dobre pokrivat Megadeth
Svirat 4-5 tehni pesni i sichko im e super tochno, a sa '99 bahti, chak se kompleksiram kak pishlemetata svirat po- dobre ot mene :/

Засякох им фронтмена в коридора след като излязохме от залата бтв, даже разменихме 2-3 думи. Дано има бъдеще за тия момчета, щото наистина са много добри.

п.с. като единствена критика към концерта - звукът. Касите надделяваха над всичко останало. Може би на седалките е било по-ясно де, утре ще чуем като качат видеоматериал, ако вече не е качен.

Профил

Аватар
В момента играе: c няк'ъв евтин Jackson
Публикувано на: 08 Юли 2016 16:19

bate, te celata grupa beha tam nai- otpred :D daje imaha i BG flag na koito pisheshe Megadeth Shumen Division. men mi predlagaha VIP bilet za 50 kinta, ma kurec, kat nqam nikvi :/

with a sense of desire
From the twilight of the past,
among the victims who died

Профил

Публикувано на: 08 Юли 2016 17:35

имаше ли първична кал и рифа на 3:10 :?:

Профил

Публикувано на: 08 Юли 2016 21:59

нелегален написа:
И както винаги, това което най-много ме кефи за Универсиада - пушенето се толерира. ;]
На Майстера единият авер като си извади пура и си запали като пич, направо щях да почина :lol:
А така - точно тъй трябва да е един метъл концерт! :D

Кво значи толерира? Това, че не са го хванали (то и трудно може да го хванат като цяло) не значи, че се толерира. Няма значение коя е залата, навсякъде е забранено пушенето на затворени места, просто е трудно да те хванат в такава навалица и хората се възползват. И аз лично като цяло, не съм много съгласен да се пуши на такива места. Аз нямам проблем с това, но доста други хора имат.

Иначе 2 думи за концерта - Скапан. Звук. Почти съм убеден, че е заради шибаната вмирисана соц. зала Универсиада. Уж на закрито като цяло трябва да е по-добър звука, но тези зали явно имат ужасна акустика. На Криейтър, на София метъл феста тази година беше същата работа звука. Сериозно обмислям да не ходя повече на концерти в такива зали. И Слейър беше зле в Зимния дворец. Лято е, много по-яко би било да ги правят на открито. Айде ако за стадион е скъп наема, да бяха в Маймунарника примерно. Там си ходя на почти всички рок/метъл ивенти, които правят и звука си е рай. Хората щяха да се съберат сигурно там. И Волтаже не знам какво толкова се кефиш, че са били много хората и, че всичко било разпродадено. Предвид, че залата събира 2000 човека, според мен тази цифра не е никакъв успех за група като Мегадет. Втората половина почти не я помня, защото се напих. Трябва да престана да пия (много) по концерти. Същата работа беше и с Парадайс Лост.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 08 Юли 2016 23:37

Цитат:
Това, че не са го хванали (то и трудно може да го хванат като цяло) не значи, че се толерира.

Бъркаш. На MH беше много рехаво в задната част на пода, но все пак адски много хора си пушеха, на открити, съвсем видни места. Никой нищо не им е казвал.
Сега, кое е позволено и кое се толерира - всичко това си е въпрос на мнение. Моето такова е, че предвид че това е метъл концерт, тютюнопушенето си е съвсем в реда на нещата. :)

Цитат:
Иначе 2 думи за концерта - Скапан. Звук.

Ех... Пет пъти ти го казвах, но ти явно всеки път си бил "на черешата"... :)
Звукът в Универсиада е настроен така, че да се чува най-добре ако си седящ.
Вече има качени лайв записи в ютюб, направени от хора в седалките - погледни ги и виж, че всичко се чува много добре, па макар и записано с телефон.

Профил

Публикувано на: 08 Юли 2016 23:41

нелегален написа:
Ех... Пет пъти ти го казвах, но ти явно всеки път си бил "на черешата"... :)
Звукът в Универсиада е настроен така, че да се чува най-добре ако си седящ.
Вече има качени лайв записи в ютюб, направени от хора в седалките - погледни ги и виж, че всичко се чува много добре, па макар и записано с телефон.

Аз не го отричам това, възможно е, макар и да се съмнявам :D Въпросът е, че това не е оправдание за това, че тези зали не стават за концерти.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 08 Юли 2016 23:43

Der Meister написа:
Въпросът е, че това не е оправдание за това, че тези зали не стават за концерти.

Е, тука нищо не мога да кажа. :)

Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com