Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Заглавие: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 08 Сеп 2014 04:19

Какво ви е мнението?

Малко линкове:

https://www.youtube.com/watch?v=AUjHb4C7b94

https://ia801509.us.archive.org/18/items/al_saleel_4/SaleelSawarim.mp4

^ предупреждение: сцени на брутално насилие и кървища. Обаче момента на 3:30, къде оня вади ханджара и почва да вика ТАКБИР много ме изпълва и почти се насрах. Също много брутална продукция.

http://www.liveleak.com/view?i=181_1406666485

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Аватар
Заглавие: Re: Ислямската държава
Публикувано на: 08 Сеп 2014 04:21

Лично мнение:

ИД е поредният конструкт на ЦРУ целящ да дестабилизира региона и да вкара смут, който да осигури по-лесен транзит на петрола към западните страни. Вече дори и големите европейски медии започнаха да намират финансови връзки между ИД и Катар/Саудитска Арабия/Турция (съюзници на САЩ).

Много точно филмче, което обяснява всичко, цитирайки примери от мейнстрийм медии:

https://www.youtube.com/watch?v=oMjXbuj7BPI

И самия генерал Уесли Кларк:

https://www.youtube.com/watch?v=9RC1Mepk_Sw

САЩ, Русия, Иран и цяла Европа осъдиха ИДИЛ, но по някаква причина Израел мълчи най-конспираторски и нищо не казва.

Профил

Аватар
В момента играе: не казвам
Публикувано на: 08 Сеп 2014 10:26

Тъпи и религиозни фанатици най-лесно се манипулират.
Историята го е доказала, настоящето го доказва и бъдещето ще продължи да го прави. Шибаната религия трябва да се забрани със смъртно наказание.

Профил

Аватар
В момента играе: най-доброто :P
Публикувано на: 08 Сеп 2014 10:29

Мнението ми е че Саламската держава требва да се разтури час по-скоро, и всичките умопобъркани нейни представители да бъдат издавени у морето. 8)

Профил ICQ Skype

Latinica
Аватар
Публикувано на: 08 Сеп 2014 13:37

Buttersa написа:
Шибаната религия трябва да се забрани със смъртно наказание.

без книжка
съм карал без колан
чужда кола
пълна с крадена царевица
облечен като полицай

Профил

Публикувано на: 08 Сеп 2014 13:45

По-малко комунистически и конспиративни сайтове чети, и повече книги. Повредил си са. :stooped:

Профил

Аватар
Публикувано на: 08 Сеп 2014 14:32

Пръч написа:
По-малко комунистически и конспиративни сайтове чети, и повече книги. Повредил си са. :stooped:

http://www.nytimes.com/2014/09/08/world/middleeast/qatars-support-of-extremists-alienates-allies-near-and-far.html?hp&action=click&pgtype=Homepage&version=LargeMediaHeadlineSum&module=photo-spot-region&region=top-news&WT.nav=top-news

Цитат:
Qatar’s Support of Islamists Alienates Allies Near and Far

New York Times, приятелче.

Конспиративен и комунистически сайт ли каза? :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 08 Сеп 2014 15:13

То пък щото щатските медии хич не брейнуашват и не манипулират общественото мнение, ама въобще...

Профил

Аватар
Публикувано на: 08 Сеп 2014 15:17

Твърде много хора вече почнаха да се усещат. Брейнуошинг от типа "arabs evil" не минава вече.

Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Публикувано на: 08 Сеп 2014 15:26

ИДИЛ не се финансират от Кувейт и Саудитска Арабия от поне няколко месеца. Като цяло всички са срещу тях, кюрди, шиити, сунити, никой не ги харесва. Много мюсюлмани са против тях, но все пак остава въпроса кой ги харесва, след като дори Ал Кайда каза, че са прекалено екстремни.

А че са проект на САЩ, няма спор, кой обучаваше бунтовниците срещу Асад? САЩ и приятели. Но положението там е много взривоопасно, може да не го осъзнавате, но някакви терористи държат територия по-голяма от България с население колкото това на България. Просто ей така, и никой нищо не може да им каже към момента.

Ще става само по-зле и по-зле в региона. Кюрдите от Северен Ирак са хората, които биха могли да ги спрат, но те ще искат още повече самостоятелност, както и подкрепата на Турция, което просто няма как да стане, нали (ПКК енд стъф). Не че кюрдите ще искат помощ от Турция, просто няма как да стане без съгласие от Турция, било то и мълчеливо.

Надявайте се някой да ги изнесе тия до 6 месеца, че може да се получи рязка екстремна ислямизация на Европа, поради тия, а ние ще сме платцдармът им.

Профил

Аватар
В момента играе: MoneyCrafta
Публикувано на: 08 Сеп 2014 15:56

Група манипулирани диваци. Не мисля че САЩ са зад тях, но това не ги прави по-малко виновни.

не искам да имаме никакви взаиомоотношения.

Профил

Аватар
Публикувано на: 08 Сеп 2014 16:19

Omega-x написа:
ИДИЛ не се финансират от Кувейт и Саудитска Арабия от поне няколко месеца. Като цяло всички са срещу тях, кюрди, шиити, сунити, никой не ги харесва. Много мюсюлмани са против тях, но все пак остава въпроса кой ги харесва, след като дори Ал Кайда каза, че са прекалено екстремни.

За Кувейт не съм чувал някой да намеква, че финансират ИД, но Катар си остава основен заподозрян.
Относно "кой ги харесва", в уикито има списък със съюзници. Най-отявлените им съюзници са Боко Харам, които сеят мизерии в Нигерия и печелят битка след битка срещу абсолютно некадърната "професионална" армия, приобщавайки град след град.
А и напоследък се навъдиха доста ислямистки групировки в Либия (напълно разорена от намесата на НАТО), Тунис, Египет и Сомалия, и всички те веят баш черното знаме на ИД.

Видео по въпроса за подкрепата на ЦРУ:
https://www.youtube.com/watch?v=IQ2KzjNtDTc

Да, знам че е infowars, но засега всичко се развива точно както мацката го е описала.

Цитат:
Ще става само по-зле и по-зле в региона. Кюрдите от Северен Ирак са хората, които биха могли да ги спрат, но те ще искат още повече самостоятелност, както и подкрепата на Турция, което просто няма как да стане, нали (ПКК енд стъф). Не че кюрдите ще искат помощ от Турция, просто няма как да стане без съгласие от Турция, било то и мълчеливо.

Абсолютно точно. Пешмерга (военните сили на Иракски Кюрдистан) засега са единствената сила, която дава сериозен отпор на ИД. Германия вече се закани да им даде оръжие:

http://www.nytimes.com/2014/09/02/world/europe/germany-to-arm-kurds-battling-isis.html

Проблемът обаче е Турция. Който не знае, между Германия и Турция има доста борба за надмощие около износа. И двете страни се шпионират като луди (наскоро изтече инфото), а да не говорим и за масовото турчоля в Deutschland. Силен и независим Кюрдистан би значело проблем за националната сигурност на Турция, което пък е в полза на Германия. Завързана ситуация.

А Турция най-заговорнически си мълчи и изобщо се прави, че не забелязва ИД. Всичките тези западни джихадисти, които са се завтекли към ИД минават през Турция, която не прави нищо за да подсигури граничния си контрол със Сирия и Ирак. Защото Турция иска Кюрдистан да бъде отслабен от ИД.

Цитат:
Надявайте се някой да ги изнесе тия до 6 месеца, че може да се получи рязка екстремна ислямизация на Европа, поради тия, а ние ще сме платцдармът им.

САЩ най-путкенски си мълчат и гледат плодовете на действията си без изобщо да им пука. След много чудене и маене, Обама каза, че САЩ "няма стратегия" за борба срещу ИД, а въздушните удари продължават да са твърде малко и нарядко, без да оказват особено влияние върху амбициите на терористите.

Иран иска да ги изнесе, но знае, че ако се намеси в региона ще предизвика негативна реакция от САЩ и Израел, които си искат петрола за тях.

Саудитска арабия са декаденти и некадърници, с корумпирана армия.

Сирия (на Асад) вече едвам крета.

Ливан и Йордания са твърде малки и слаби.

Кюрдите могат единствено да се защитят, но не и да предприемат офанзива.

Турция, както казахме вече, изобщо не ебава, и като че ли дори се радва от развоя на събитията.

Тоест излиза, че страните, които са пряко свързани с региона са или нежелаещи, или неможещи да се справят с проблема. Освен да се намеси някоя суперсила като Русия или Китай да ги изнесе...

Профил

Горд Пролетарий
Аватар
В момента играе: Serious Sam
Публикувано на: 08 Сеп 2014 16:25

what if they get me? написа:
Китай да ги изнесе...

Викаш един
Зерг ръш да спретнат

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 08 Сеп 2014 16:51

Ако някой ще зъргръшва някого, това ще е ИДИЛ, които до месеци ще вземат Алепо и Дамаск.

Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Публикувано на: 08 Сеп 2014 16:59

what if they get me? написа:
Ако някой ще зъргръшва някого, това ще е ИДИЛ, които до месеци ще вземат Алепо и Дамаск.

пепел ти на устата

Профил

Аватар
Публикувано на: 08 Сеп 2014 20:43

нищо не знам за тоя проблем, момчета, обаче ето ви желязна причина, освен всички други, за Турция да не види Европа вече дори и само на обещания - ЕС да излезе на граница с тоя регион е невъзможно през следващите - примерно - няколко десетилетия

и благодарете на Господа, че Турция е такава, каквато е и че се намира там, където се намира, щото иначе на Балканите майката щеше да им се ебе

- Алминатора

Профил

Аватар
Публикувано на: 08 Сеп 2014 21:36

баце Морко написа:
и благодарете на Господа, че Турция е такава, каквато е и че се намира там, където се намира, щото иначе на Балканите майката щеше да им се ебе

this. Обаче с простотиите на Ердоган и залитанията му към исляма като уред за политически машинации нищо хубаво не я чака Турция, защото гъделичка нежно простите и диви кюрди на тая тема само и само за повече власт. Ататюрк ако беше жив публично щеше да го обеси за това.

Профил

Горд Пролетарий
Аватар
В момента играе: Serious Sam
Публикувано на: 08 Сеп 2014 22:28

Аз викам да заселим по кърджалийско хардкор шиити и да ги оставим да се изколят с турчулята. :evil:

Профил Skype

Аватар
В момента играе: PTSD simulator
Публикувано на: 09 Сеп 2014 00:02

В случай че турция падне, намерих една дрънкулка тук:

http://www.weapons-trading.com/product_ ... ticles=161

Ще събираме ли пари за един, а :lol: ?

Профил

Аватар
Публикувано на: 09 Сеп 2014 11:25