Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Заглавие: Re: Pokémon – General thread
Публикувано на: 11 Ное 2018 13:00

Оф, много е дразнещо когато звезди, които харесваш и уважаваш почнат да правят политически коментари, независимо от страната която заемат. Визирам Стивън Амел(Стрелата), който харесвам като актьор и уважавам както работата му, така и социалните каузи, които организира/подпомага, ама не мисля че е работа на такива хора публично да заемат политически позиции.

Евала на Панабейкър, че остана неутрална и просто призоваваше да отидат да гласуват, а не нещо конкретно.

Профил

Аватар
Публикувано на: 11 Ное 2018 15:57

Това е Името на Играта в момента -- звезди от всякакъв калибър, ранг и индустрия да се обявяват в подкрепа или опозиция на видни политически фигури.

The Name of the Game. :arrow:

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Публикувано на: 11 Ное 2018 21:51

хаха, в редит, във форума на сериала, в темата посветена на случая(аз си мислех да постна такава тема ама не го направих), написах коментар почти същия като горния и веднага ме нападнаха. ебати хората :lol:

Профил

Аватар
Публикувано на: 12 Ное 2018 23:48

Вчера, 11ти ноември, се навършиха 100 години от Компиенското примирие, сложило край на бойните действия от Първата световна война.

Макрон призова за отхвърляне на национализма в речта си за Първата световна война

Цитат:
Френският президент Еманюел Макрон призова световните лидери да отбележат стогодишнината с отхвърляне на национализма, "да построим надеждите ни, вместо да си играем със страховете си един срещу друг".

В реч близо 20 минути, френският лидер описа национализма като "предателство към патриотизма". "Когато казваме, че нашите интереси са на първо място и другите нямат значение, изтриваме най-ценното нещо, което има една нация, което й дава живот - нейните морални ценности", обясни той той.

"Целта на форума на мира е да покаже, че има много сили в международната система - държави, неправителствени организации, фондации, интелектуалци, компании - които вярват, че се нуждаем от свят на правила, отворен свят и многостранен свят" , заяви френският президент.

Амин.

Добре че се намери един свестен и смел млад човек, който в днешния бурен свят малко да поуспокои бастуните на сърдитите старчета. :arrow:

Виждам Макрон като нещо като европейския аналог на Асад.
ТЕ са двамата млади, които с диалогичността и логиката си могат да дефинират бъдещата реалност на Западния свят след като дъртите динозаври се сгромолясат след време.

Профил

Аватар
Публикувано на: 13 Ное 2018 13:30

:lol: :lol: :lol:

- Алминатора

Профил

Цар
Аватар
Публикувано на: 13 Ное 2018 14:40

Страшен паралел

Профил Skype

Аватар
В момента играе: ❚█══█❚
Публикувано на: 13 Ное 2018 14:59

dano ne go priberat :lol:

Профил

Публикувано на: 13 Ное 2018 15:27

Първоначално като го прочетох си викам "хм много странен пост от Волтажа", ама като видях последните изречения си викам "аа, всичко е точно" :lol: :lol: :lol:

Профил

Аватар
Публикувано на: 13 Ное 2018 16:13

ъъъ какъв точно е проблемът? :?

Профил

Аватар
В момента играе: League of Legends
Публикувано на: 13 Ное 2018 18:16

Французите са нещо като един избирателен цикъл назад от американците и англичаните. Докато американците и британците се усетиха още 2016г. и казаха "НЕ" на глобализма, мултикултуризма и целия този левичарски булшит, то французите си избраха френския Обама – един вече доказано не работещ и отхвърлен от прогресивното човечество модел. Явно съсипията не им стига, та ще си почакат до 2022-ра. По-важно е какво ще стане в скоро време в Германия, където ерата на Меркел е към края си.

Профил ICQ

Публикувано на: 13 Ное 2018 21:14

Само че, много от британците се усетиха, че май бяха подведени на референдума и за това доста от тях се преориентират и искат да има втори, който на базата на новата информация, да потвърди резултатите и нагласите от първия.

Профил

Аватар
Публикувано на: 14 Ное 2018 00:00

Liberty написа:
мултикултуризма

я пак? :lol: :lol: :lol:

Liberty написа:
"НЕ" на глобализма, мултикултуризма и целия този левичарски булшит

Че какво общо има глобализмът с левичарството?
Ако концепцията мултикултурализъм спада към социалнo-икономическата политическа ос (традиция vs. отвореност / ляво vs. дясно), то глобализмът спада към дипломатическата такава.

Liberty написа:
Обама – един вече доказано не работещ и отхвърлен от прогресивното човечество модел

Обама се установи като един от най-обичаните и уважавани ЮЕс президенти и видни световни личности в последния половин век, и това го казвам като човек, който беше крайно против изцепките на доста от съпартийците му и особено Хилъри.
Олелията която настана в международен план след слизането му от длъжност направи така че Обама вече липсва на дооооста хора по света, както в политическите среди, така и сред обикновения човек.

Поправи ме ако греша, но дори самият ти каза че единствено Той изглежда способен да се противопостави на Тръмп през 2020та, стига някоя дупка или недомислица в Поправката към Конституцията да го позволява.

The Arrow написа:
Само че, много от британците се усетиха, че май бяха подведени на референдума и за това доста от тях се преориентират и искат да има втори, който на базата на новата информация, да потвърди резултатите и нагласите от първия.

+1000

Профил

Аватар
Публикувано на: 14 Ное 2018 00:30

Цитат:
Че какво общо има глобализмът с левичарството?

Идеята за отхвърляне на националната държава, премахване на нациите и установяване на глобално правителство е левичарска и не е от вчера. Тя също така, ако бъде установена ще доведе до края на демокрацията.

Цитат:

Кои са тия дето са били подведени и от кого? При положение, че буквално целия медиен, културен и всякакъв друг "елит" (с големи кавички) агитираше зверски против брекзита и той въпреки всичко успя.

Профил ICQ

Аватар
Публикувано на: 14 Ное 2018 00:55

Liberty написа:
Идеята за отхвърляне на националната държава, премахване на нациите и установяване на глобално правителство е левичарска и не е от вчера.

Да, не е от вчера. От зората на Цивилизацията е.
Следователно и няма как да е "левичарска", тъй като противопоставянето "ляво - дясно" възниква едва през 19ти век.

Профил

Публикувано на: 14 Ное 2018 10:12

Liberty написа:

Кои са тия дето са били подведени и от кого? При положение, че буквално целия медиен, културен и всякакъв друг "елит" (с големи кавички) агитираше зверски против брекзита и той въпреки всичко успя.

https://www.theguardian.com/politics/20 ... rexit-vote

Цитат:
“I think it’s fair to say that back then we didn’t really know what it would entail, the ramifications of leaving the European Union. It’s becoming clear that there are very few positives. It’s almost unanimous that people think it will have some sort of debilitating effect on our economy, at the very least.”

https://www.telegraph.co.uk/politics/20 ... exit-vote/

https://www.theguardian.com/politics/20 ... referendum

Профил

Аватар
Публикувано на: 14 Ное 2018 16:38

Това са мнения на някакви хора, които по принцип са противници на Брекзита, не им харесва резултата и искат повторно гласуване. Това по никакъв начин не отговаря на въпроса който зададох. Идеята, че хората не са били добре информирани и за това са гласували за Брекзит е просто абсурдна. По-вярно е обратното - ако хората бяха безпристрастно и честно информирани от средствата за масова информация, то много по-голям % щеше да гласува за напускане.

Що се отнася до икономическите последици от Брекзита, те в до голяма степен зависят от това как UK ще си изиграе картите. В момента с този премиер министър не съм голям оптимист.

Профил ICQ

Аватар
Публикувано на: 19 Ное 2018 14:24

Медведев: Идва световна търговска война
Значи Русия също възприема този цайтгайст / медиен наратив за "Глобална Търговска война".

Помните ли Епизод 1 на Междузвездни войни?
Господството на Галактическата Република (по-късно Империя) над галактиката бива заплашено от изгряващата мощ на Търговската Федерация...
...чиито представители говорят с китайски акценти...

Слочаенос? Не мисла. Джордж Лукас е евреин все пак. Разбира ги нещата.

Велика раса, велик народ.

Spoiler for :
Дали и в риъл лайфа ще стане същото, което във филмите, обаче? Дали? :o :o :o

Профил

Публикувано на: 20 Ное 2018 21:45

https://www.vesti.bg/bulgaria/predlozhe ... en-6089000

ДОВИЖДАНЕ ДОВИЖДАНЕ ДОВИЖДАНЕ :!:

ама май бая се е насвяткал :D някое хубаво уиски за 1000 лева минимум са пили с Баце вероятно :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 20 Ное 2018 23:47

The Arrow написа:
ДОВИЖДАНЕ ДОВИЖДАНЕ ДОВИЖДАНЕ :!:

ъ-ъ-ъ, нищо против вълнението ти, но тази оставка не беше ли обявена още преди няколко дни?

Профил

Публикувано на: 22 Ное 2018 15:42

https://m.dnevnik.bg/bulgaria/2018/11/2 ... _sa_nujni/ една от ползите на ес :rockon:

Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com