Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Заглавие: Re: Pokémon – General thread
Публикувано на: 22 Окт 2018 22:22

iskam_keri_russell написа:
Тръмп обяви че САЩ ще се изтегли от споразумение с Русия, установено между Рейгън и Горбачов през 80те, относно разполагането на балистични ракети със среден+ обхват на територията на Европа.

Аз ви казах че лагерите се затварят и че навлизаме отново в някаква Студена война.

Новина от днес:

Западни медии: САЩ тласкат света към Студена война и нова въоръжена надпревара

прекалено много ги разбирам нещата, понякога ме е страх от самия себе си...

...но все пак нека не забравяме думите на Апостола...

Spoiler for :
"Времето е в нас, и ние сме във времето. То нас обръща, и ние него обръщаме."

;)

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Аватар
В момента играе: League of Legends
Публикувано на: 23 Окт 2018 11:29

Както ти казах Тръмп следва политиката на Рейгън. Нова надпревара - фалит за руснаците.
Ние имаме толкова пари, колкото няма никой друг и ще го увеличаваме, докато останалите не се вразумят

Същото направи Рейгън, като подписването на договора от 87-ма е нещо като венецът на тези усилия.
Днес обаче действителността е различна. Руснаците отново се мислят за фактор, освен това първи нарушиха договора разполагайки ракетната система 9М729.

https://www.vesti.bg/sviat/trymp-se-ott ... ri-6087681

Цитат:
САЩ се оплакват от разполагането от Москва на ракетната система 9М729, което, според Вашингтон, представлява нарушение на Договора за ликвидиране на ядрените ракети със среден обсег. Русия от своя страна смята, че американската система за противоракетна отбрана нарушава договора.

Разбира се аргументът на руснаците е нелеп. Но дори да не е нелеп, никой не му пука какво мислят така или иначе. В случая има по-важен фактор и това са Китай, които усилено разработват подобни оръжия без да са ограничени от подписания от Русия и САЩ договор. Тръмп със сигурност ще желае едно бъдещо споразумение да обхваща и Китай.

Подобно на много други случай - като предоговарянето на НАФТА, Тръмп използва естествените преимущества на САЩ за да наклони международните везни в негова полза. В крайна сметка всички се съгласяват, защото отказът ще им коства много повече.

Профил ICQ

Публикувано на: 25 Окт 2018 15:32

По темата за звездите и политиката, актуалната ми любимка Дениъл Панабейкър, в лайв стрийма си от вчера доста активно агитираше хората да ходят гласуват. Тя самата разбира се, не уточни коя страна заема, но каза че щяла да се регистрира като отсъстваща. Но все пак ми е интересно коя страна заема, още повече че е от Калифорния.

Профил

Аватар
Публикувано на: 26 Окт 2018 15:43

Николай Банев и Евгения Банева са арестувани в Париж

Когато говорех за "затварянето на лагерите" по-рано, това явно вече ще се случва не само във вътрешно-блоково отношение, а и във вътрешно-държавно такова.
Разчиства се полит-икономическа опозиция и всякакъв друг тип неудобни на местните власти кланове и структури.

Ако някой си е мислел че периодът на бб-ска диктатура от 2004 до 2010 и последващата тегоба на ГРОБ са били брутални, доста се е объркал. Бруталността едва сега започва. :arrow:

Профил

Аватар
Публикувано на: 27 Окт 2018 03:10

малко материал за г-н Банев от уики статията за него:

Цитат:
Бащата на Николай – Йордан Банев, е най-младият официално признат активен борец против фашизма и капитализма в Хасковско заради яташката му дейност, започнала от 14-годишна възраст.
[...]
Николай Банев завършва Руската езикова гимназия в Хасково
[...]
Николай Банев започва трудовата си дейност като стругар в завод за релета в Харманли.
[...]
През ученическите си години и в казармата Банев е неизменно комсомолски активист. През 1977 г. Банев става комсомолски секретар. В началото на 1981 г. започва щатна работа в Димитровския комунистически младежки съюз (ДКМС), където работи до 1988 г. като инструктор в организационния отдел в Окръжния комитет на Комсомола в Хасково. Общо осем години работи в ДКМС, като заема различни ръководни длъжности в Заводски комитет, Общински комитет, Окръжен комитет и Централния комитет на ДКМС. През това време заема и длъжности в редица органи на местната и централната власт и различни обществени организации и движения.

Очевидно става дума за много голям човек, който заслужава само почит и уважение.
Герой на труда и истински едновремешен строител на България.

Което за съжаление в днешните времена и години те поставя в Списък и оттам ти намират цаката да ти прережат гърлото...

Дали чрез евр(оп)ейска заповед за арест, дали чрез това да си блокиран от пазари, дали чрез НПО-та. Начини бол.

За Тях е като детска игра...

Профил

Аватар
В момента играе: RL - worst game ever.
Публикувано на: 29 Окт 2018 11:12

Комунистите трябва да бъдат рециклирани на лепило, кожа за обувки, и тор за нивите, да бъда напълно честен. Само така може да са полезни на народа и да помогнат да изградим светлото бъдеще.

Профил

Публикувано на: 29 Окт 2018 11:27

Волтажът доскоро възхваляваше Маджо и СИК, като цяло, сега Баневи :o :shock: нямам думи просто. :lol:

Профил

Аватар
Публикувано на: 29 Окт 2018 19:32

На 6-ти Ноември са много важните избори за Конгрес в САЩ, в следствие на което се мобилизират всякакви провокации. В момента керван от над 7000 души от централна и Южна Америка прекосява Мексико с идеята да щурмува американската граница. Тръмп е разпоредил да се разположат над 5000 военнослужещи по границата. Интересно как ще свърши всичко това?

Профил ICQ

Аватар
Публикувано на: 29 Окт 2018 20:49

Ще свърши с това че като стигнат до оградата военнослужещите отгоре ще им пуснат хамбургери, такота и пържени картофки, и ония, озверели от глад от дългия марш, ще седнат мирно и кротко да ядат. :D

Иначе наистина много гнусна и долна провокация. Имаш ли източник?

Профил

Аватар
Публикувано на: 29 Окт 2018 22:21

Ми новини колкото искаш:

Левите от CBS - Горките бежанци: https://www.youtube.com/watch?v=S9nRap0DB_M

Десните от FOX - Как да спрем нашествието: https://www.youtube.com/watch?v=YCC20LSHgcw

Забавно :D

Профил ICQ

Аватар
Публикувано на: 30 Окт 2018 11:13

Още по темата:

https://www.dnes.bg/usa/2018/10/30/poho ... aka.392003

Профил ICQ

Аватар
Публикувано на: 01 Ное 2018 12:18

Честит ден на будителите. И време за историческо припомняне:

Днешния ден на народните будители е забранено от комунистическия режим през 1945 г. и не се отбелязва в продължение на повече от четири десетилетия, до рухването му в края на 1989 г.

От 1945 г. празникът е отменен от комунистическия режим, който въвежда задължително празнуване на дати като 9 септември и 7 ноември – празник на „Великата Октомврийска революция”, та дори рождения ден на най-масовия убиец на ХХ век Сталин - 21 декември.

Празникът е възстановен със Закона за допълнение на Кодекса на труда, приет от 36-то Народно събрание на 28 октомври 1992 г.

Профил ICQ

Аватар
Публикувано на: 01 Ное 2018 12:58

Liberty написа:

Подвеждащо заглавие.
В статията се казва как 1ви ноември е продължавал да си фигурира като "Ден на будителите" и си е бил честван, но просто не е бил официален празник.

Liberty написа:
та дори рождения ден на най-масовия убиец на ХХ век Сталин - 21 декември.

Това пък изобщо не е вярно.

Що за щуротии... :lol:

Профил

Аватар
В момента играе: RL - worst game ever.
Публикувано на: 01 Ное 2018 23:18

indigo написа:
Комунистите трябва да бъдат рециклирани на лепило, кожа за обувки, и тор за нивите, да бъда напълно честен. Само така може да са полезни на народа и да помогнат да изградим светлото бъдеще.

Профил

Аватар
Публикувано на: 04 Ное 2018 01:25

The Arrow написа:
Волтажът доскоро възхваляваше Маджо и СИК, като цяло, сега Баневи :o :shock: нямам думи просто. :lol:

Но пък хейтеше по Роро, защото пререждал децата в лунапарка :D

Иначе и Банев също го познавам, макар и бегло, и съм поне малко запознат що за стока е, защото вуйчо ми беше негов адвокат, а пък и аз самия работех в курорта му "Русалка" преди 7-8 години и съм си имал приказка с него :D

Тук мога да изпиша доста дълъг пост описващ абсурдите на Баневи, но понеже ми се спи, ще кажа само че заради ей тия "герои на труда и едновремешни строители на България", станали веднага след 89-та капиталисти, се дължи лошата репутация на бг предприемачите, както и заради тия отпрепки България толкова бавно се нормализира след 40 годишната комунистическа психарщина :D

Като разбрах че са го арустували доста се изненадах. Питах се не защо, ами защо чак сега и защо само него. Явно вече е фалирал доста и не са му стигнали парите за подкупи, или може би просто е задлъжнял доста на някоя банка която се е излъгала да му даде пари. Сигурно е знаел че нещата отиват натам и затова се беше пробвал да пробие в политиката . Абе каквото каза indigo :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 04 Ное 2018 11:25

vanmx написа:
Но пък хейтеше по Роро, защото пререждал децата в лунапарка :D

Да. Трудно мога да си представя по-гнусно деяние от това.

vanmx написа:
Тук мога да изпиша доста дълъг пост описващ абсурдите на Баневи, но понеже ми се спи, ще кажа само че заради ей тия "герои на труда и едновремешни строители на България", станали веднага след 89-та капиталисти, се дължи лошата репутация на бг предприемачите, както и заради тия отпрепки България толкова бавно се нормализира след 40 годишната комунистическа психарщина :D

Разбирам накъде биеш, но се замисли за две неща:
1) Това от коя страна на "барикадата" си се озовал след промените определено оказва влияние за това колко уязвим си на преследване и законови мерки.
2) Г-н Банев притежава доста акции и дялове в предприятия в Западни страни, уж доста по-цивилизовани и развити от БГ. Защо там не е "лош"? ;]

Всичко опира до сблъсъка на интереси и това от кой отбор си. ;)
В България има една полит-икономическа структура, всички знаем коя ;), която иска да притежава ВСИЧКО, отстранявайки всеки противник и опозиционер по пътя си, пък ако ще това да коства живота, работата, здравето и парите на милиони българи.

Иначе курортът "Русалка" не знаех че все още съществува. Като дете прекарах две лета там и това са едни от най-добрите спомени от детството ми и от морето.
Перспектива! :) :arrow:

Профил

Аватар
Публикувано на: 04 Ное 2018 12:13

Човек, в Русалка имах колеги които не бяха получавали заплати над 6 месеца, даже дължеше на енергото някаква петцифрена сума. А непрекъснато парадираше с висок стандарт - ролс ройс и майбах лимузини и някакви аудита които струват колкото заплатите на всички за една година поне.

Само от "паркинга" се вадеха 400-500 лв оборот дневно. Беше заградил единствения плаж в радиус от 100 км и искаше такса парканиг - 6лв за достъп до него. По едно време хората се усетиха и взеха да паркират нагоре по баира на 100м преди загражденията. Затова Банев взе да ми звъни на телефона (аз работех на кпп-то което е баш за курорта) и ми вика "пукайте гумите на тия горе дето не си плащат" :D Простотии от него колкото щеш. Е, не е чак толкова зъл, че да прережда децата в лунапарка, но си имам основанията да го смятам за боклук.

Профил

Аватар
Публикувано на: 06 Ное 2018 08:12

Добре, ако всичко това е вярно, тогава защо изобщо си работил за него? Че то и на доста отговорна длъжност, която дефакто те прави съучастник в зулумите му.
Защо изобщо НЯКОЙ е работил за него? :roll:

Профил

Аватар
Публикувано на: 06 Ное 2018 10:08

Защото понякога в тоя живот трябва да изкарваш пари, с които да покриваш отговорности, деца, семейство и не всеки може да избира между 10 различни варианта за работа.

Ако си избираш шефовете по морала им, ще има да си стоиш на борсата и да мечтаеш за настъпването на комунизма.

- Алминатора

"напарфюмиран печен ебач"
- моторолката

Профил

Публикувано на: 06 Ное 2018 11:57

Маце Борко написа:
Защото понякога в тоя живот трябва да изкарваш пари, с които да покриваш отговорности, деца, семейство и не всеки може да избира между 10 различни варианта за работа.

Ако си избираш шефовете по морала им, ще има да си стоиш на борсата и да мечтаеш за настъпването на комунизма.

Значи си ок да работиш за мутри, престъпници и убийци, щото си егоист и се интересуваш само от собствения джоб, без да ти пука какво се случва отвъд жалкия ти живот? Ебаси тъпото мислене... Който не може да си издържа децата, да не ги ражда! Това за кого работиш и какво купуваш е огромна отговорност, защото пазарът движи света!

Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com