Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Заглавие: Re: С кого коментирате... (2 част)
Публикувано на: 27 Сеп 2016 08:41

До преди години със семейството ми бяхме по кучетата, единствено майка ми харесваше и котки. Кучетата ни изпоизмряха(от старост) и един ден така се завъртяха нещата, че се озовахме с персийки вкъщи :lol:. През годините сме имали американски стафордширски териер(страхотно куче, адски добро с хората, лигльо и тъпчо), старонемска овчарка(пак страхотно куче, невероятно умно), пекинез(бях малък, ама помня, че беше страшно лайно :lol:)... Та случайно се случи това, че сега имаме котки. Не бих казал, че харесвам котки повече от кучетата(но много повече от преди), ама моите си ги обичам много. Те живеят при нашите, но най-редовно ходя на гости, за да си видя стадото :). Даже сега като приключих най-после с ремонта, ще си взема котарака, защото той е най-привързан към мен и умира от кеф като ме види. 13 годишен е, ама е същия бесен кретен както като беше на 2г.

Кучетата ни в момента са две каракачанки, които охраняват един обект на баща ми (през деня са в едни големи заграждения, нощем ги пускат да вилнеят). Много ненормални кучета. Като видят непознат човек/куче се притеснявам, че ще избият арматурата на заграждението, а като видят някой от семейството ми, са ебаси добродушните същества. В общи линии, идеални пазачи.

Сега се сетих за един случай, нали по-горе споменах интелекта на старонемската овчарка... Веднъж бяхме на вилата и тя тичаше по двора, но от някъде влезе едно малко куче, което директно скочи на бой на овчарката :lol:. Тя естествено не гледаше тъпо и също скочи, обаче другото куче наистина беше дребна порода и някаква жена се развика "олеле край, изядоха кучето ми". Баща ми се втурна да ги разтървава, с едната ръка държеше нашийника на овчарката, с другата беше хванал малкото куче. В суматохата, овчарката захапвайки малкото куче, успя да закачи и палеца на баща ми. Мигновенно усети какво е направила, свлече се на земята и влачейки се отиде някъде да се скрие. Кучето плачеше, ако щете вярвайте :). Не го беше страх от баща ми, че ще яде бой или нещо такова, просто усети, че е захапало стопанина си и сякаш не беше на себе си от мъка.

Иначе към днешна дата бих имал немски дог, велики са и противно на разбиранията заради размерите им, били супер подходящи апартаментни кучета, защото са мързеливи. Спира ме единствено това, че са кучетата с най-малка средна продължителност на живота(~7,5г.), а това да ти умре животинката е доста голяма тегоба...

Изобщо не харесвам малките породи кучета. Повечето са ултра тъпи, беззащитни, злобни и комплексирани. Изключенията са малко, а и не ме радват достатъчно като породи, че да си взема такова.

Профил

Аватар
Публикувано на: 27 Сеп 2016 11:33

нелегален написа:
да, да, да... и тигрите, и мечките, и лъвовете.. oh my!

Не се съмнявам, че опита ти с кучета е солиден, но понякога вкарваш едни такива градиращи хиперболи (само два примера, за които веднага се досещам: четките на булсатком и близърд, в които обясняваше за дългогодишната ти фенщина и тяхното развитие през годините), които звучат една идея пресилени. Най-якото нещо на тоя форум е абсолютната му, дивашка, неумолима автентичност; Когато напишеш нещо такова, дори и аз не ти вярвам, ебати. :shock: а принципно знам, и винаги съм убеден, че иначе в 100% от останалото време си он пойнт.

От три дена влизам във форума само от телефона си, смятай дали ми се занимава да разяснявам всяка ситуация. Аз живея във вилна зона, не просто съм минавал през такава. Особено преди 15тина години, доста преди да бъде регулирана отговорността на стопанина спрямо кучетата му, такива песове се разхождаха спокойно по улиците, щото собственикът е решил, че може да го пусне само да се пошматка из квартала. Доберманът, за който говорех, беше застрелян, точно защото на някого му беше писнало да му плаши децата сутрин като отиват на училище.

Сега, разбира се, е доста по-различно и съответно спокойно.

Впрочем, по същия начин изгубихме и най-хубавата каракачанка, която сме имали - беше изгягала от двора и някой я беше отстрелял, защото по това време на всички им беше дошло до гуша да ги стряскат големи кучета.

- Алминатора

Профил

Публикувано на: 27 Сеп 2016 20:50

:lol: :lol: :lol: написа:
Ай стига бе, аз ли съм единствения тук, който предпочита котки? :shock:

И аз! Освен, че като цяло повече ме кефят от кучета, изискват и доста по-малко грижи.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 27 Сеп 2016 21:42

О да, котките наистина не изискват никакви грижи в сравнение с кучетата. Къпеш ги доста по-рядко, доста са чисти, мяташ им просто храна, сменяш водата, махаш дарадонките от химическата тоалетна и това е всичко. В моя случай с персийките и ги решиш, щото иначе стават на расти :lol:

Профил

Аватар
Публикувано на: 27 Сеп 2016 22:05

Да бе, ама как пърдят понякога...

- Алминатора

Профил

Аватар
Публикувано на: 28 Сеп 2016 08:38

:shock: Никога не съм чувал или помирисвал котешка пръдня.

Профил

Аватар
Публикувано на: 28 Сеп 2016 09:11

Ми късметлия си.

- Алминатора

Профил

Аватар
В момента играе: ❚█══█❚
Публикувано на: 08 Окт 2016 15:17

cat ppl GTFO :!:

Image

:oops: :oops: :oops:

Профил

Аватар
Публикувано на: 16 Окт 2016 09:53

Котката е наистина по-чисто животно от кучето. Бяхме приютили някаква улична една студена вечер, иначе с хубава козина, гледана добре, преди да избяга. Колкото и да беше диваче, от втория ден ходеше по нужда върху пясъчника си, без проблеми. Кучето, стане ли повече от 12 часа от последното извеждане, само си се изпикава някъде. Кво да прайш.

Профил

Аватар
Публикувано на: 12 Ное 2016 07:57

епа баце, аре ти стискай 12 часа :D

Профил Skype WWW

Аватар
Публикувано на: 04 Мар 2017 22:42

Image

ех... точно когато съм вкарал муцка ни щракнаха

как да е - с двама съотборници се класирахме трети на третомартската викторина организирана от фирмата.

Шанс - не знаехме в коя посока гледа главата на бронзовия лъв на Шипка, нито името на Баташката черква, нито родното място на Димчо Дебелянов. А, да и портретът на Гурко мислехме, че е на Граф Игнатиев.

а тия които се класираха първи 100% нещо са чийтнали, щото имаха пълен брой точки, което не го виждам как ще стане без помощ от чичко гугъл

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Дидко Бандитко
Аватар
В момента играе: Dota 2 beta
Публикувано на: 05 Мар 2017 20:57

може просто да са знаели повече от вас :idea:

[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D

Профил

Аватар
В момента играе: c няк'ъв евтин Jackson
Публикувано на: 06 Мар 2017 17:42

ili sa si platili i imat vruzki :o

with a sense of desire
From the twilight of the past,
among the victims who died

Профил

Аватар
Публикувано на: 06 Мар 2017 22:54

Children of Bodom написа:
ili sa si platili i imat vruzki :o

Честно,

Единствената възможна причина за повтарянето на тази фраза, която мога да видя е, че изричащият я с настояване е именно човек свързан с такива неща. :)

Засрамете се, деба. Развийте чувство за срам, станете хора. :)

Профил

Публикувано на: 07 Мар 2017 02:19

Единствената възможна причина за повтарянето на тази фраза е осмиването ти, заради изключително смешното ти изказване, съпроводено с нея.

Обясни ми като зрял, нормален човек, как така трябва да си крал пари или да имаш връзки, за да си "уредиш" кола? Какво пречи да съм си я купил с честно изкарани пари? Обясни ми просто, обясни ми. :o :o Не мога да повярвам, че стигам до такова ниво на спор ама просто се дразня вече. Или поне признай, че си се объркал нещо (което е човешко). Постоянно избягваш отсрещните аргументи и после като мине време, се надяваш, че казаното се е отмило и ти отново изглеждаш правия в дискусията. Ами няма как да стане така.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 07 Мар 2017 02:23

не знам и аз, човек.

като че ли всичко произлиза от това, че съм видял един свят, в който истината, искреността и честността са грях, а лъжата и позата са добродетели.

Профил

Публикувано на: 07 Мар 2017 18:45

Der Meister написа:
Единствената възможна причина за повтарянето на тази фраза е осмиването ти, заради изключително смешното ти изказване, съпроводено с нея.

Обясни ми като зрял, нормален човек, как така трябва да си крал пари или да имаш връзки, за да си "уредиш" кола? Какво пречи да съм си я купил с честно изкарани пари? Обясни ми просто, обясни ми. :o :o Не мога да повярвам, че стигам до такова ниво на спор ама просто се дразня вече. Или поне признай, че си се объркал нещо (което е човешко). Постоянно избягваш отсрещните аргументи и после като мине време, се надяваш, че казаното се е отмило и ти отново изглеждаш правия в дискусията. Ами няма как да стане така.

Мислех си почти същото да му напиша, само че ме мързеше :lol: Иначе и аз не разбирам какво означава да си "уредиш" кола при положение, че се продават свободно на пазара след получаване на шоф. книжка, естествено :?: Нито държавата ти казва каква кола да караш, нито кога да си я вземеш, което е един от плюсовете на капитализма. Или може би имаш предвид служебна кола, не знам.

Профил

Аватар
Публикувано на: 07 Мар 2017 20:23

нелегален написа:
не знам и аз, човек.

като че ли всичко произлиза от това, че съм видял един свят, в който истината, искреността и честността са грях, а лъжата и позата са добродетели.

Видял си свят, в който трудно се вписваш и вероятно поради тази причина мозъка ти е изградил някаква защитна стена от оправдания, които да те успокояват и да ти дават илюзията, че проблема не е в теб. На теб ти се случват същите неща, които се случват на всеки друг. С тая разлика, че повечето от нас ги сдъвкват, намират нещо положително(или просто вадят поуки) и продължават напред. Не го ли правиш, не оцеляваш физически и психически.
Единствената причина за повтарянето на фразата ти е, че е супер нелепа. Чрез нея ти се подиграваме.

Профил

Аватар
В момента играе: ❚█══█❚
Публикувано на: 17 Мар 2017 20:28

Офф, айде оставете го вече, изтърка се :lol:

Къде работиш, кво правиш, бе, Волтажен?

Профил

Цар
Аватар
Публикувано на: 19 Мар 2017 20:26

Spoiler for :

Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com