Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Заглавие: Re: С кого коментирате... (2 част)
Публикувано на: 10 Сеп 2016 23:04

Ами цъкваш на профила ми и там си пише, че съм 26, демек '90. Ама да ти призная, като цяло ме кефят постовете ти, ама понякога наистина ме изумяваш :shock: :lol: и май ще тряя си сложа някъв по-лесен ник.

Профил

Горд Пролетарий
Аватар
В момента играе: Serious Sam
Публикувано на: 11 Сеп 2016 17:33

Примерно Sentinel
или Arkatraz
или Veluvian
:D

кървава партина

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 15 Сеп 2016 12:56

Че Гипката кат е минал 30-така, АлШу, на колко е бе? Не знаех, че чак така

Профил

Аватар
Публикувано на: 25 Сеп 2016 14:36

Image

Image

тва по цялото тяло - от ходилата, до раменете

с песа днеска направихме голям въргал и май попрекалихме :D

- Алминатора

Профил

Публикувано на: 25 Сеп 2016 15:10

Много секси лакти имаш. Почти като епилирани са.

Профил

Аватар
Публикувано на: 25 Сеп 2016 19:45

Баце, тези драскотинки са нещо, на което се казва "нищо ми няма" и продължаваш да действаш по там каквото си правил. Изобщо не заслужават снимка или друг вид споменаване.

Да се бях снимал преди 2-3 месеца, когато кастрих съседната леха за 5 лева (че нямах пари) и се хлъзнах по ръба на облицовката с единия крак, при което се издращих от глезен до ташаци. Имаше и жълто, и синьо и пембено, и лилаво, и червено - общо взето цялата дъга + кафяво/черно, щото имаше кучешки фъшкии в тревата. Нит' съм снимал, нит' съм бил на лекар, нит' съм мазал, нит' нищо - просто продължих да кастря.
Аре малко пО на ниво. :D

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 25 Сеп 2016 21:35

Идеята хич не беше да си мерим пишките (докато не си смажеш крака с брадва не ми се прави на мъж, плс), а просто да споделя какво е да дресираш разбесняло се алабайче.

Затова и съм завинаги повреден - никога няма да мога да имам малко куче. За мен са готини животинки, обаче не ти ли е минимум половината на теглото и няма ли способноста да те изяде, значи просто не е куче. :D

- Алминатора

Профил

Публикувано на: 25 Сеп 2016 21:44

Способността.

Профил

Аватар
Публикувано на: 25 Сеп 2016 22:00

Маце Борко написа:
Затова и съм завинаги повреден - никога няма да мога да имам малко куче. За мен са готини животинки, обаче не ти ли е минимум половината на теглото и няма ли способноста да те изяде, значи просто не е куче. :D

Виж, с това съм съгласен напълно! :!:
Кучето, ако не е някаква порода, която да изпълнява ясна и активна функция, дали да варди, да гони, да ловува, значи не е куче, ами е моден аксесоар/украса.** Днешните стопани на "фифи"-та, с панделки и всичко, като ги гледам как важно-важно го разнасят насам-натам, и как му говорят на "муцка", или "бебчо", или каквото там друго, направо ми се задейства неутолимия порив да сваля буржоазията и да дам власт на народа.
По същата причина не понасям и котките.

**изключвам дилърите, които си взимат кучета да им вардят сташа, докато не са си у тях. Макар и кучетата да са функционални, те за съжаление са употребявани за нечиста цел! Кур за наркотиците!
А, и кур за тия, които си взимат кучета да ги ебат, каквито явно има, предвид онова филмче, което постнах в съседната тема.

бтв, говорейки за алабайче, отскоро ли е този прехлас по азиатските овчарки? Щото само за последните няколко месеца:
* Видях две Кавказки овчарки в квартала.
* Още една в центъра.
* Една САО в квартала.

Като допреди това изобщо не ги бях срещал, ни чувал.

Профил

Аватар
Публикувано на: 25 Сеп 2016 22:25

Ами сякаш е отскоро наистина (за алабаите специално, кавказците са висш пилотаж и малко ме съмнява на много хора да им се занимава с толкова агресивна порода; по-скоро е низ от съвпадения). Както стана и при нас, хората които гледат или са гледали каракачанки (а в Бг това са много хора), "ъпгрейдват" с алабаи, защото като изисквания за отглеждане са много сходни, ако не дори по-непретенциозни, но за сметка на това са малко по-атрактивни. И са много по-добри пазачи, което е фактор за хората, отглеждащи толкова големи кучета, тъй като най-вероятно имат двор за пазене. Иначе като нрав не са много по-различни - типични твърдоглави, инатливи, самостоятелни и доста груби овчарки. Далеч не са глупави кучета, но не отговарят на представите на мнозина и за интелигентни - не правят трикове, не ти скимтят от умиление, само щото си се научил да им казваш името и не откликват на всяка промяна в настроението ти. Общо взето тая самостоятелност е плюс за много стопани, но пък минус за други, които търсят малко повече комуникация и чувствителност у кучето. Виж, ако съвсем пък не им обръщаш внимание, се почват вече пъклените номерца като да ти тафят чехъла и да те карат да ги гониш по двора или да ти измъкнат изпод носа кутията със старателно събирани гайки и шайби точно по средата на работата...

Минус е непреодолимата агресия към други големи кучета. С хора може да няма проблеми, но друг голям пес означава мигновена схватка, често до смърт.

- Алминатора

Профил

Аватар
Публикувано на: 25 Сеп 2016 22:38

По някакъв повод наскоро, в някаква тема бях разправял, че сме имали и ротвайлер и доберман, хубави животинки си бяха. Сега последно време искам да си взема бигъл, но просто не са подходящи за апартамент според мен.

Профил

Аватар
Публикувано на: 25 Сеп 2016 22:49

аз че си земем DOGE :D

Профил Skype WWW

Аватар
Публикувано на: 26 Сеп 2016 06:48

Маце Борко написа:
кавказците са висш пилотаж и малко ме съмнява на много хора да им се занимава с толкова агресивна порода; по-скоро е низ от съвпадения.

Кавказките агресивни? Странно. Едната стопанка, която видях (тази в центъра) беше някаква много тънка, едва ли не изискана, дама. Не точно някой, който би могъл да усмири такова куче.
А и освен това, нямаше ли някаква зависимост, че рунтава козина = мирно, кротко куче, докато гладък косъм = буйно, агресивно? (в сми, не че козината го ПРИЧИНЯВА, просто че така са се наредили нещата)

Профил

Аватар
Публикувано на: 26 Сеп 2016 10:42

https://www.europuppy.com/blog/caucasia ... ss-killer/

Виж и коментарите на хората, които го гледат. Това с козината го забрави, няма връзка с реалността.

Всеки път, когато някой смелчага ми каже, че не го е страх от кучета, му пускам някакво видео с разбесняла се кавказка :D

Гонил ме е ротвайлер, имал съм спречкване и с доберман, немска овчарка и каракачанка, но нищо не може да се сравни с оня път, когато една кавказка буквално събори оградата на двора си. Ако не бях срал преди това, hands down щях да се насера три пъти преди да стигне до мен.

- Алминатора

Профил

Публикувано на: 26 Сеп 2016 14:53

:lol: :lol: :lol:

Профил

Аватар
Публикувано на: 26 Сеп 2016 16:21

Ми и две котки има вкъщи :D

- Алминатора

Профил

Аватар
Публикувано на: 26 Сеп 2016 23:27

нелегален написа:
Кавказките агресивни? Странно. Едната стопанка, която видях (тази в центъра) беше някаква много тънка, едва ли не изискана, дама. Не точно някой, който би могъл да усмири такова куче.

То 90% от идиотите, дето си взимат такова куче не могат да се справят с него. Като бях още ученик имаше един период ( след модата с питбулите ) дето всеки втори льольо си взимаше или кавказка или каракачанка. Обикновено бяха лапета на по 15 с 60 килограмово куче на няколко месеца. Което още си играе и най-много да повлече стопанина и да му обели носа. Всичките тия кучета след като станеха на година, спираха да ги извеждат. Изгниваха си по дворове или ги пращаха на село. На улицата тук има една къща с кавказка, пак купена щото двете деца настояха за такова куче и им го докараха от някъде. Сега не смеят да го отвържат, сигурно му хвърлят и храната отдалеко :lol:

Също така няма да забравя една зима как беше мега поледицата и имаше един пич с ДВЕ кавказки. Водеше ги и двете едновременно. Веднъж се залетяха нещо, пича се хлъзна по леда и го влачиха десетина метра, докато някак на късмет успя да се захване и изправи, че да ги озапти ...

Мойта немска овчарка изкара първите си години играейки си с ротвайлер, каракачанка и алабайче :D На моменти сме се насирали като се заиграят по-грубо.

Тва с козината нема го коментирам, де, не знам от къде си го чул :lol:

Профил Skype WWW

Дидко Бандитко
Аватар
В момента играе: Dota 2 beta
Публикувано на: 27 Сеп 2016 00:18

По едно време пък като бях ученик, много бяха напъплили хора със средноазиатски овчарки. Същата работа. Огромни недружелюбни по характер мега сладички зверчета. Ма не можеш ги удържа

[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 27 Сеп 2016 04:32

Е такива дискусии най-много ме кефят, щото хем може да се извлече полза от тях, хем са реална връзка с живота (а не дървено философстване, в което понякога изпадаме), хем са базирани на реални изживявания, а не безпочвено теоризиране. Ей тва е дискусия на ниво! Макар и аз самия да не съм гледал куче, нито да разбирам толкоз колкот вас, се накефих.

но все пак:

Маце Борко написа:
Гонил ме е ротвайлер, имал съм спречкване и с доберман, немска овчарка и каракачанка, но нищо не може да се сравни с оня път, когато една кавказка буквално събори оградата на двора си....

да, да, да... и тигрите, и мечките, и лъвовете.. oh my!

Не се съмнявам, че опита ти с кучета е солиден, но понякога вкарваш едни такива градиращи хиперболи (само два примера, за които веднага се досещам: четките на булсатком и близърд, в които обясняваше за дългогодишната ти фенщина и тяхното развитие през годините), които звучат една идея пресилени. Най-якото нещо на тоя форум е абсолютната му, дивашка, неумолима автентичност; Когато напишеш нещо такова, дори и аз не ти вярвам, ебати. :shock: а принципно знам, и винаги съм убеден, че иначе в 100% от останалото време си он пойнт.

Това не е заяждане на личностна основа, а такова от загриженост, че се нарушава интегритета на форумово. Тук сме честни люде, ей! Имаме си ценностна система. :)

@ Кирето: Аз се натъквах на подивели каракачанки/кавказки, когато минавах по алтернативния път за училище, който е през т.нар. "вилна зона", които ме лаеха свирепо от дворовете и подскачаха с такава настървеност, че наистина мислех, че могат да се отскубнат от веригата; Бая хора минавахме по този път, кучетата винаги се скъсваха да лаят, стопаните нито веднъж не излязоха да ги успокоят, да ги социализират с нас и да ни укажат като безвредни ученици, които просто си вървят, и че не трябва да бъдем лаяни. Кур за такива необщителни и подивели безотговорници.

Профил

Аватар
Публикувано на: 27 Сеп 2016 07:09

Е то няма как да го социализираш с минаващите по улицата. Процеса протича цял живот и е свързан с нормално извеждане сред други кучета и хора, което в днешно време май се случва само в парковете из София, и то дори там не виждам каракачанки и кавказки, ами само фифита и пуфита предимно. :lol:

Но това е идеалното дворно куче пазач, де. Ако някой мангал вземе, че се промъкне в двора ти, го пиши мъртъв. Даже нема се налага да прикриваш следи, щот кучето нема остави нищо след него :lol:

Като повечето овчарски породи, трябва силна ръка и воля, да му покажеш, че си pack leader и ще те слуша и изпълнява безотказно. Докато му покажеш, обаче, че си шефа, трябва много труд и занимавка - особено при кавказките.

Профил Skype WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com