Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 09 Яну 2019 05:26

Делегацията на Болтън в Турция е била отрязана за среща с Ердоган и сега напуска страната.

Ердоган заяви: "Напълно сме готови с подготовката си за военната операция в Сирия и ще започнем скоро."

Аз лично не разчитам на нищо, тъй като Ердоганското "скоро" е като Близърдското. :D

Но все пак: Предвид че Султанът все пак привидно ще се концентрира върху Сирия вместо българия, смятам че мога преспокойно да си сменя отново амплоато. :D :D :D

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Публикувано на: 11 Яну 2019 02:08

Erdogan threats against Kurds will not stop Syria withdrawal, Pompeo says

Цитат:
BAGHDAD/CAIRO (Reuters) - The U.S. troop withdrawal from Syria will not be scuppered despite Turkish threats against Washington’s Kurdish allies there, Secretary of State Mike Pompeo said on Wednesday, promising to ensure that the Kurds would still be protected.

Да видим... колко струва думата на САЩ, и какво всъщност наистина възнамерява да прави Ердоган...

Профил

Публикувано на: 12 Яну 2019 00:00

Според източник в Международната коалиция, изтеглянето на американски части вече е започнало.

Профил

Публикувано на: 12 Яну 2019 04:47

iskam_keri_russell написа:
Според източник в Международната коалиция, изтеглянето на американски части вече е започнало.

+ това:

#SDF/#SDC talks with Damascus are going very well and the sides are close to a preliminary understanging which will be the base for further negotiations. Main topics are oil fields, SDF’s gradual integration into #SAA, borders, public services.

Профил

Публикувано на: 13 Яну 2019 09:58

#SDF/#SDC talks with Damascus are going very well and the sides are close to a preliminary understanging which will be the base for further negotiations. Main topics are oil fields, SDF’s gradual integration into #SAA, borders, public services.

+ Бившият шеф на медийното крило на YPG в Африн сега обвинява САЩ че се опитват да саботират преговорите между Дамаск и SDF чрез фалшиви обещания за подкрепа на Кюрдите и осигуряване на no-fly зона в Северна Сирия.

---

Болтън открито се гъбарка с Турция и ги дразни като предлага че...

Цитат:
Excerpt from radio interview of Bolton:

HH: And the last headline comes from the Jerusalem Post. “Russia says U.S. Syria Pullout Spurs Need For Kurds and Damascus To Talk”. Again, a response, Mr. Ambassador?

JB: Well, sure, the Russians would love that. You know, the Kurds are in a very difficult position, and the President, as he spoke with President Erdogan, thinks that we, they were loyal to us, and we must make sure that they’re not harmed. That’s what we’re talking to the Turks about. We’d talk to the Russians about it, too, if need be..

ахаха оказва се супер пич в крайна сметка.
На Ердоган сигурно вътрешно му кипи много яко в момента. :D

---

Интересен материал, който засега е само в сферата на хипотетичността, но все пак:

Trump May Be Privatizing - Not Ending - Wars

Профил

Публикувано на: 13 Яну 2019 20:18

На Ердоган сигурно вътрешно му кипи много яко в момента. :D

опа... малко непремерено и необмислено изказване.
Временна смяна на амплоато.
Мерки за сигурност и т.н.

Профил

Аватар
В момента играе: League of Legends
Публикувано на: 14 Яну 2019 10:38

https://www.segabg.com/hot/trump-zaplas ... 8jwXwE5XbA

Цитат:
Ще опустошим икономически Турция, ако нападне кюрдите...

Wow. Тръмп – суров, но справедлив със всеки :D

Профил ICQ

Публикувано на: 14 Яну 2019 11:49

Trump threatens to ‘devastate Turkey economically’ if it attacks Kurds amid US withdrawal from Syria

Така, така.
Ето това вече е приказка на място. :D :D :D

edit: обаче понеже без да искам пак се произнесох против Баш Султана, трябва да се подсигуря още веднъж.
Подписът...

---

В Западен Манбиж Американски и Руски лагери са на 600 метра отстояние един от друг. Яко! :)
Някои източници твърдят че са се договорили да извършват заедно патрули по границата с Турция, като финално сбогом преди изтеглянето на американците.

---

Интересна графика демонстрираща етническата композиция на населението в Северна Сирия:

Image

Нека никога не забравяме че настоящите владения на Кюрдите в Сирия бяха огромен жест и подарък направен им от САЩ и осигурен им чрез коварното преобличане на 90%-кюрдския YPG в кюрдско-арабския SDF преди няколко години.

Подмолен ход, който целеше да преформатира Кюрдската групировка в нещо повече от инструмент за борба средщу ИДИЛ -- а именно в сила, която да се явява бъдеща опозиция на Централната власт на Асад в Сирия след провала на FSA и ислямистките издънки.

Профил

Публикувано на: 15 Яну 2019 02:26

В интервю с британски журналист, Шефът на Генщаба на Израелската армия признава че Израел активно е въоръжавал бунтовнически групировки в Южна Сирия по време на хода на войната.
Всякаква такава информация доскоро се отричаше най-ревностно от про-Западни източници, като изтъкващите я бяха изкарвани ненормални и наричани конспиративни теоретици. :D

---

Според Сирийската Обсерватория за човешки права (която през годините не е била напълно надежден източник, но все пак се счита за добър такъв...), САЩ са искали да дадат ВСИЧКО на Изток от Ефрат на Турция, и са изразявали неразбиране защо SDF не иска това... :shock:

Цитат:
Reliable sources confirmed to the Syrian Observatory that all the promises given by the United States of America so far are only a trick to delay any agreements or consensuses for the Syria Democratic Forces with the regime forces and the Russians, and that the goal of the United States from delaying this agreement is to make room for Turkey to enter easily when the US withdraw from its military bases in Manbij and east of Euphrates.

Ако всичко това е истина, то... Това е едно от най-бруталните неща в тази война, за което съм чувал, по-брутално дори и от ИДИЛ...
Просто... нивото на измяна... :shock:

---

Интересна инфографика показваща локациите на Израелски атаки над Сирия през 2018та:

Image

Профил

Публикувано на: 15 Яну 2019 09:41

Trump threatens to ‘devastate Turkey economically’ if it attacks Kurds amid US withdrawal from Syria

Така, така.
Ето това вече е приказка на място. :D :D :D

edit: обаче понеже без да искам пак се произнесох против Баш Султана, трябва да се подсигуря още веднъж.
Подписът...

Айде пак 180-градусов обрат:

Джон Болтън в Туитър:
"President Trump had an excellent conversation with President Erdogan and reemphasized the consistent U.S. position on standing by the Kurds and those who fought with the U.S."

Тръмп:
Spoke w/ President Erdogan of Turkey to advise where we stand on all matters including our last two weeks of success in fighting the remnants of ISIS, and 20 mile safe zone. Also spoke about economic development between the U.S. & Turkey - great potential to substantially expand!

Епитетите и любвеобилността са доста красноречиви...

Ако всичко това е окончателно, то се заформя доста интересен алианс между САЩ и Турция.
Затвърждаване на статута на последната като член на НАТО, длъжен да се съобразява с водачеството на САЩ в организацията, или просто сближаване между двамата лидери като контра на това между Путин и Саудитския принц? :roll:

Профил

Публикувано на: 17 Яну 2019 06:27

Нападение над военен пункт в Манбиж е убило 4ма американски военослужещи и ранило още трима. Отделно има жертви и от страна на служещи в SDF.

ИДИЛ вече пое отговорност за нападението в официално изявление чрез медийната си агенция Амак... Което разбира се не потвърждава нищо.

За мен е доста изненадващо изявлението на вицето на Тръмп, Майк Пенс, който потвърждава че това няма да спре или забави хода на планираното изтегляне на американски части от Сирия:

Image

Доста изненадан съм, трябва да призная... :shock:

Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com