Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 09 Яну 2019 05:26

Делегацията на Болтън в Турция е била отрязана за среща с Ердоган и сега напуска страната.

Ердоган заяви: "Напълно сме готови с подготовката си за военната операция в Сирия и ще започнем скоро."

Аз лично не разчитам на нищо, тъй като Ердоганското "скоро" е като Близърдското. :D

Но все пак: Предвид че Султанът все пак привидно ще се концентрира върху Сирия вместо българия, смятам че мога преспокойно да си сменя отново амплоато. :D :D :D

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 11 Яну 2019 02:08

Erdogan threats against Kurds will not stop Syria withdrawal, Pompeo says

Цитат:
BAGHDAD/CAIRO (Reuters) - The U.S. troop withdrawal from Syria will not be scuppered despite Turkish threats against Washington’s Kurdish allies there, Secretary of State Mike Pompeo said on Wednesday, promising to ensure that the Kurds would still be protected.

Да видим... колко струва думата на САЩ, и какво всъщност наистина възнамерява да прави Ердоган...

Профил

Аватар
Публикувано на: 12 Яну 2019 00:00

Според източник в Международната коалиция, изтеглянето на американски части вече е започнало.

Профил

Аватар
Публикувано на: 12 Яну 2019 04:47

iskam_keri_russell написа:
Според източник в Международната коалиция, изтеглянето на американски части вече е започнало.

+ това:

#SDF/#SDC talks with Damascus are going very well and the sides are close to a preliminary understanging which will be the base for further negotiations. Main topics are oil fields, SDF’s gradual integration into #SAA, borders, public services.

Профил

Аватар
Публикувано на: 13 Яну 2019 09:58

#SDF/#SDC talks with Damascus are going very well and the sides are close to a preliminary understanging which will be the base for further negotiations. Main topics are oil fields, SDF’s gradual integration into #SAA, borders, public services.

+ Бившият шеф на медийното крило на YPG в Африн сега обвинява САЩ че се опитват да саботират преговорите между Дамаск и SDF чрез фалшиви обещания за подкрепа на Кюрдите и осигуряване на no-fly зона в Северна Сирия.

---

Болтън открито се гъбарка с Турция и ги дразни като предлага че...

Цитат:
Excerpt from radio interview of Bolton:

HH: And the last headline comes from the Jerusalem Post. “Russia says U.S. Syria Pullout Spurs Need For Kurds and Damascus To Talk”. Again, a response, Mr. Ambassador?

JB: Well, sure, the Russians would love that. You know, the Kurds are in a very difficult position, and the President, as he spoke with President Erdogan, thinks that we, they were loyal to us, and we must make sure that they’re not harmed. That’s what we’re talking to the Turks about. We’d talk to the Russians about it, too, if need be..

ахаха оказва се супер пич в крайна сметка.
На Ердоган сигурно вътрешно му кипи много яко в момента. :D

---

Интересен материал, който засега е само в сферата на хипотетичността, но все пак:

Trump May Be Privatizing - Not Ending - Wars

Профил

Аватар
Публикувано на: 13 Яну 2019 20:18

На Ердоган сигурно вътрешно му кипи много яко в момента. :D

опа... малко непремерено и необмислено изказване.
Временна смяна на амплоато.
Мерки за сигурност и т.н.

Профил

Аватар
В момента играе: League of Legends
Публикувано на: 14 Яну 2019 10:38

https://www.segabg.com/hot/trump-zaplas ... 8jwXwE5XbA

Цитат:
Ще опустошим икономически Турция, ако нападне кюрдите...

Wow. Тръмп – суров, но справедлив със всеки :D

Профил ICQ

Аватар
Публикувано на: 14 Яну 2019 11:49

Trump threatens to ‘devastate Turkey economically’ if it attacks Kurds amid US withdrawal from Syria

Така, така.
Ето това вече е приказка на място. :D :D :D

edit: обаче понеже без да искам пак се произнесох против Баш Султана, трябва да се подсигуря още веднъж.
Подписът...

---

В Западен Манбиж Американски и Руски лагери са на 600 метра отстояние един от друг. Яко! :)
Някои източници твърдят че са се договорили да извършват заедно патрули по границата с Турция, като финално сбогом преди изтеглянето на американците.

---

Интересна графика демонстрираща етническата композиция на населението в Северна Сирия:

Image

Нека никога не забравяме че настоящите владения на Кюрдите в Сирия бяха огромен жест и подарък направен им от САЩ и осигурен им чрез коварното преобличане на 90%-кюрдския YPG в кюрдско-арабския SDF преди няколко години.

Подмолен ход, който целеше да преформатира Кюрдската групировка в нещо повече от инструмент за борба средщу ИДИЛ -- а именно в сила, която да се явява бъдеща опозиция на Централната власт на Асад в Сирия след провала на FSA и ислямистките издънки.

Профил

Аватар
Публикувано на: 15 Яну 2019 02:26

В интервю с британски журналист, Шефът на Генщаба на Израелската армия признава че Израел активно е въоръжавал бунтовнически групировки в Южна Сирия по време на хода на войната.
Всякаква такава информация доскоро се отричаше най-ревностно от про-Западни източници, като изтъкващите я бяха изкарвани ненормални и наричани конспиративни теоретици. :D

---

Според Сирийската Обсерватория за човешки права (която през годините не е била напълно надежден източник, но все пак се счита за добър такъв...), САЩ са искали да дадат ВСИЧКО на Изток от Ефрат на Турция, и са изразявали неразбиране защо SDF не иска това... :shock:

Цитат:
Reliable sources confirmed to the Syrian Observatory that all the promises given by the United States of America so far are only a trick to delay any agreements or consensuses for the Syria Democratic Forces with the regime forces and the Russians, and that the goal of the United States from delaying this agreement is to make room for Turkey to enter easily when the US withdraw from its military bases in Manbij and east of Euphrates.

Ако всичко това е истина, то... Това е едно от най-бруталните неща в тази война, за което съм чувал, по-брутално дори и от ИДИЛ...
Просто... нивото на измяна... :shock:

---

Интересна инфографика показваща локациите на Израелски атаки над Сирия през 2018та:

Image

Профил

Аватар
Публикувано на: 15 Яну 2019 09:41

Trump threatens to ‘devastate Turkey economically’ if it attacks Kurds amid US withdrawal from Syria

Така, така.
Ето това вече е приказка на място. :D :D :D

edit: обаче понеже без да искам пак се произнесох против Баш Султана, трябва да се подсигуря още веднъж.
Подписът...

Айде пак 180-градусов обрат:

Джон Болтън в Туитър:
"President Trump had an excellent conversation with President Erdogan and reemphasized the consistent U.S. position on standing by the Kurds and those who fought with the U.S."

Тръмп:
Spoke w/ President Erdogan of Turkey to advise where we stand on all matters including our last two weeks of success in fighting the remnants of ISIS, and 20 mile safe zone. Also spoke about economic development between the U.S. & Turkey - great potential to substantially expand!

Епитетите и любвеобилността са доста красноречиви...

Ако всичко това е окончателно, то се заформя доста интересен алианс между САЩ и Турция.
Затвърждаване на статута на последната като член на НАТО, длъжен да се съобразява с водачеството на САЩ в организацията, или просто сближаване между двамата лидери като контра на това между Путин и Саудитския принц? :roll:

Профил

Аватар
Публикувано на: 17 Яну 2019 06:27

Нападение над военен пункт в Манбиж е убило 4ма американски военослужещи и ранило още трима. Отделно има жертви и от страна на служещи в SDF.

ИДИЛ вече пое отговорност за нападението в официално изявление чрез медийната си агенция Амак... Което разбира се не потвърждава нищо.

За мен е доста изненадващо изявлението на вицето на Тръмп, Майк Пенс, който потвърждава че това няма да спре или забави хода на планираното изтегляне на американски части от Сирия:

Image

Доста изненадан съм, трябва да призная... :shock:

Профил

Аватар
Публикувано на: 19 Яну 2019 15:12

САЩ разсекретява и издава дълго очакваната история на Иракската война, включваща в себе си безпрецедентен достъп до мемота, планове и интервюта свързани с войната срещу съпротивата, хронологически стигащи до момента на появата на ИДИ(Л).

Цитат:
Volume 1: -Invasion-Insurgency-Civil War, 2003-07 (716 pages, PDF)
* http://ssi.armywarcollege.edu/pubs/display.cfm?pubID=1373

Volume 2: -Surge-Withdrawal, 2007-... (742 pages, PDF)
* http://ssi.armywarcollege.edu/pubs/display.cfm?pubID=1376

Stash of primary/declassified documents:
* https://ahec.armywarcollege.edu/CENTCOM-IRAQ-papers/index.cfm

The second volume goes all the way to 2014 and the rise of ISIS.

---

The publications are raw, honest, and hopefully learned from. It represents the most detailed government account yet and is very critical. The study highlights numerous failures, including a lack of awareness among military leaders about the sectarian, social and political dynamics that would fuel much of the violence and eventually the collapse of Iraq and Syria as well as the establishment of the Caliphate.

WSJ says that the study is 'spurring worries' among top officers. (likely because it scrutinizes figures such as Mattis and others who lead pivotal events such as the battle of Fallujah) Furthermore it criticizes the advocates of 'nation building' and those responsible for crafting overall military strategy.

>>> Landmark study shows the war’s shortcomings, spurring worries among top officers

Gen. Mark Milley, decided to write a foreword that described the study as an “interim work” that would sharpen the Army’s thinking but would be followed years from now by a more definitive history.

President Trump in December named Gen. Milley to be the next chairman of the Joint Chiefs of Staff, the nation’s highest military officer.

Профил

Аватар
Публикувано на: 20 Яну 2019 12:20

Нападение над военен пункт в Манбиж е убило 4ма американски военослужещи и ранило още трима. Отделно има жертви и от страна на служещи в SDF.

ИДИЛ вече пое отговорност за нападението в официално изявление чрез медийната си агенция Амак... Което разбира се не потвърждава нищо.

За мен е доста изненадващо изявлението на вицето на Тръмп, Майк Пенс, който потвърждава че това няма да спре или забави хода на планираното изтегляне на американски части от Сирия:

Image

Доста изненадан съм, трябва да призная... :shock:

Кое точно те изненадва?

Профил ICQ

Аватар
Публикувано на: 21 Яну 2019 11:53

Gabbard stands her ground on Syria, says she doesn't regret meeting Assad

Цитат:
Democratic presidential challenger Tulsi Gabbard has refused to budge on her anti-war views and apologize for meeting Syrian President Bashar Assad in 2017, defending dialogue as the "only alternative" to "more war."
Anti-war congresswoman and Iraq veteran Gabbard (D-Hawaii) was pilloried by mainstream media as well as the political establishment, both on the left and the right, for going on a privately funded fact-finding trip to Syria in January 2017, during which she visited Aleppo and met with President Assad.

Gabbard was labelled an "Assad apologist" and "Putin puppet," nicknames that have resurfaced after she announced her presidential bid earlier in January. But rather than renouncing the perceived "ills" to rally some mainstream support, Gabbard told CNN's Jake Tapper on Sunday that she did not regret her decision to speak face-to-face with Assad.

лол @ подчертаното.

Цитат:
Establishment outraged as Rep. Tulsi Gabbard goes to Syria on fact-finding mission
"It continues to be very important for any leader in this country to be willing to meet with others, whether they be friends or adversaries or potential adversaries, if we are serious about the pursuit of peace and securing our country," Gabbard said. She referred to Trump's meeting with North Korean leader Kim Jong-un to prove her point, saying that the "stakes are far too high" to brush away dialogue if it can help avert a major war.

"It's why I have urged and continue to urge to meet with people like Kim Jong-un in North Korea because we understand what's at stake here and the only alternative to having these kinds of conversations is more war," she said, adding that, as a US Army veteran, she understands all too well the cost of military adventures.

:live: :live: :live:

Тази е добра. Много добра. ПРЕКАЛЕНО добра за САЩ.

Профил

Аватар
Публикувано на: 21 Яну 2019 21:34

Дами и Господа, форматът на общуването между държави в 21ви век:

Image

Да, това е ИСТИНСКИЯТ официален туитър на IDF.
Не, постът не е фейк.

Линк към поста, в който може да видите и отговорите отдолу.

В моменти като този се пробужда някакво желание у мен социалните медии изобщо да не бяха измисляни. :D :D :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 26 Яну 2019 18:29

Интересно:

https://news.bg/world/konflikt-mezhdu-r ... oNXD9WT4OM

Цитат:
В сирийската провинция Хама се е стигнало до конфликт между руско-сирийските и иранските сили, съобщи германското издание "Spiegel Online". Журналистическият екип разполага със записи от радиокомуникация, която се е състояла на 19 ануари.

Цитат:
Според данните, в стратегически важната долина Ал Габ в северозападната част на провинцията, проруските сили са влезли в бой с подразделения на проиранска дивизия. И двете страни са използвали бронирана техника, гранатомети и картечници.

Скоро след началото на сражението е станало ясно, че руско-сирийските формирования имат надмощие над иранско-сирийските. Те са успели да превземат няколко села и са достигнали до градчето Хваиз.

Профил ICQ

Аватар
Публикувано на: 26 Яну 2019 20:43

Интересна новина наистина.
Допълнително, според някои източници последните удари на Израел по Сирия са били координирани с Руската команда.
Може би това означава че Русия е постигнала споразумение с Израел да се понамали иранското присъствие и влияние в Сирия по някои места.

п.п. Не може да се говори за "Иранско-Сирийски" части. По-скоро само Ирански.

Профил

Аватар
Публикувано на: 27 Яну 2019 16:03

^ във връзка с горното, ето карта, която се старае грубо да очертае иранските позиции в Сирия, както и Израелските удари върху тях през последните месеци:

Image

---

Мнение на Хасан Насрала относно изтелянето на САЩ от Сирия прилежно организирано под формата на списък от точки:

Spoiler for :
    I think @realDonaldTrump is completely serious and honest about withdrawing American forces from Syria. He promised this during his election campaign, and has 2020 election campaigns coming up, and he's fulfilled good part of electoral promises.

During elections, @realDonaldTrump asked why U.S. was spending trillions and shedding its blood in these areas. He had to travel to Iraq secretly and left secretly, which is an admission of American defeat.

@realDonaldTrump is better than @BarackObama. Obama talked about human rights, etc. Trump was blunt - talked about American interests only, allies paying protection money. This was particularly insulting to Saudi Arabia

In my opinion, @realDonaldTrump from day one wanted to pull US troops out of Syria. His advisors convinced him to be patient, because US withdrawal would serve Iran.

@realDonaldTrump announced about 8 months ago that US would withdraw from Syria. Mattis and others lost their mind, because it would be a free victory for Iran. They convinced him to wait 6 months so they could accomplish some kind of victory.

6 months wasn't officially announced, but @CNN and others revealed that Mattis/others convinced @realDonaldTrump to give them 6-month window to accomplish victory in Syria.

The American price for withdrawal became that US forces would withdraw at same time as Iranian forces and Hezbollah. This was conveyed to Russians. Putin conveyed it to @HassanRouhani, and Rouhani conveyed this to me.

I responded that the Americans will withdraw from Syria whether Iran/its allies withdraw or not. The Iranians rejected the American demand, and Assad also rejected demand for an Iranian withdrawal.

Also, the Russians didn't pressure us or the Iranians to withdraw. They simply conveyed the American message - and did so politely. When we rejected, they accepted and conveyed rejection to the Americans.

When Americans received our rejection, they used their remaining time to focus on defeating ISIS. When 6 months were up, Americans had accomplished nothing.

As for why @realDonaldTrump wants to withdraw? It's because Syria, its people, democracy, don't matter to him. Israel, some groups there and some red lines, matter to him, and Trump thinks he can enforce these red lines without American presence in Syria.

@realDonaldTrump can apply American military pressure in Syria w/o American presence in Syria. They can cary out strikes from Odeid Airbase in Qatar for example. This is a new strategy I call the Trump Version of American projecgt in the Middle East.

So this isn't just a tactical maneuver by Trump. But American withdrawal from Syria is a failure and defeat.

@realDonaldTrump's withdrawal announcement, and declaration that US won't be world police in the region, terrified their allies in the region, including Saudi Arabia.

There were reverberations to this American decision. After @realDonaldTrump announced withdrawal, Kurdish forces came to Beirut to talk to Hezbollah to find a solution w/Syrian regime, and then turned to Russia and Iraq.

American decision for withdrawal also caused an Arab snowball effect of attempting to reconcile with Syrian regime: including visit of Sudanese president to Damascus w/Saudi green light, UAE reopening embassy in Damascus, etc.

Mattis resignation/Syrian withdrawal caused panic in Saudi Arabia and UAE. They convened in Abu Dhabi and outcome was view that Turkey - and not Iran - was prime threat in Syria, they could negotiate w/Assad, and deal w/Russia.

In Saudi/UAE view, Iran - because it is Shiite country - can only have limited influence in Syria. Turkey, which is Sunni, can have more influence. Its victory in Syria would be regional threat because of its alliance w/Muslim Brotherhood.

Saudi/UAE therefore decided they could work w/Assad, and have detente w/Iran, because this is the lesser of two evils compared to Erdogan's regional project and threat it poses to Gulf States.

@SecPompeo and David Hale then toured the region in order to reassure these countries.

However, I tell everyone - and particularly the Israelis - the Americans will not be able to do more than they have already done in this region. They will leave Syria and the entire region. They're even conceding that the Taliban is the gov't in Afghanistan.

@realDonaldTrump will not come to @netanyahu or MBS' rescue. The US are in no position to reinvade the region or wage war. What US wants to do is reassemble regional allies, with their own funds, to place them at the forefront of confrontation w/Iran.

Several high-ranking Arab officials have visited Syria, but I can't reveal their identity.

The Americans failed in Syria, and the most disappointed person from that is @netanyahu.

Евала! 8)

---

Better Assad Than the Turks, Say Syrian Kurds Squeezed by Trump

Цитат:
Syrian Kurds are pursuing talks with the government in Damascus to protect their territory from attack by Turkey, one possible consequence of President Donald Trump’s decision to pull U.S. troops from the country.

“It isn’t comfortable for us but what is the other option?” said Ilham Ahmed, a senior official with the Kurdish group that fought Islamic State alongside the U.S. “If we were cornered into choosing between a Turkish militia attacking our areas,” and reaching an accord with President Bashar al-Assad, she said in an interview in Washington, “we would go with the regime.”

Евала за позицията, ще им дойде акълът в главата.
За съжаление не ми се вярва това по какъвто и да е начин да усмири Ердоган и неговите намерения за региона.

Профил

Аватар
Публикувано на: 27 Яну 2019 22:37

Първата Дама на Сирия, Асма ал-Асад е претърпяла успешна операция за лечение на рак на гърдата в Сирийска военна болница.

Да здравствует! 8)

Профил

Аватар
Публикувано на: 01 Фев 2019 20:37

* Ердоган се заклева да "подсигури" "териториалната цялост" на Сирия. Не се спря със султанстването и демагогстването тоз. -_-

* Сирийското Министерство на Отбраната прекратява службата на всички резервисти -- били те офицери, подофицери, или редници -- на възраст над 42 години.
Тази информация опровергава усилено повтаряната напоследък от Западни източници такава че Дамаск прави тъкмо обратното, а именно че разширява обхвата на задължителната военна служба, за да "обхване" и тези над 42 години.

* SDF са отказали възможност за обезопасен и мирен изход към посока Турция на останалите затворени в малък джоб бойци на ИДИЛ в Централна Сирия. Каква изненада само!!11!! :roll: :lol: :lol:

Интересни новини от Йеменския фронт:

* Революционните сили на Ал-Хути (демек тези, които Западът е против) са спретнали засада на части от Саудитската коалиция около Йеменската граница, убивайки доста от тях.
Това е доста интересно, с потенциал да прерасне в нещо повече, като например засилено наблюдение, участие и замесеност от страна на КСА + Съюзници и подкрепа за про-Саудитските сили в Йемен.

Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com