Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Цар
Аватар
Заглавие: Re: Каква е най-неловката ситуация, в която сте изпадали?
Публикувано на: 06 Ное 2018 11:12

Маце Борко написа:
Тая тема ме натовари психически с това какви сте шовинисти на местно ниво.

Аре следващия път с мен във влака за Монтана/Лом, за да си поговорим какво е депресия и къде са истинските things of the long forgotten past в България :D

За същия филм си говорим, брат, и не би трябвало да е изненада за никого - неслучайно северозападна и североизточна България са регионите с най-ниска средна продължителност на живота в целия Европейски съюз. :lol:

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 06 Ное 2018 11:34

Защо пък североизточна? Там е яко ве! :o

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Цар
Аватар
Публикувано на: 06 Ное 2018 12:10

Яко е но безнадеждно, обезлюдено и лишено от каквато и да била кохерентна форма на развлечение когато падне мрак - на хората им остава единствено да се дрогират и наливат до зори в изби и мази.

Профил Skype

Публикувано на: 06 Ное 2018 12:48

Че то това важи за почти всеки град в България с население под 100к.

Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
В момента играе: Serious Sam
Публикувано на: 06 Ное 2018 13:09

Геймъри има навсякъде.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 06 Ное 2018 13:14

Serious Sam написа:
Геймъри има навсякъде.

това беше добро! :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 06 Ное 2018 13:18

Der Meister написа:
Дай ми ти някакъв критерий, по-който смяташ, че София е по-зле спрямо други градове в БГ.

Аз си казах - София ми е грозна и подтискаща, може би е точно толкова грозна колкото всеки стандартен български град, но това и че е много по-голяма и претъпкана, засилва ефектът. За мен това е важно - декорите, не ме интересува къде има повече кръчми, защото не се вълнувам толкова от тия неща. Боли ме фара че някъде си там имало хубав парк, като окло понелката и улиците по които се движа няма и едно дръвче, а за да стигна до този мега як парк трябва да отделя поне час, минавайки през задръствания и същите тия грозни панелни гета, пътуване което ще ме натовари повече от самата разходка в парка.

Другите по-големи градове - Варна, Бургас и Русе са на светлинни години, откъм визия, но за съжаление и те западат. (тук не включвам Сливн , да подчертая)

Всички тия "предимства" които каза са следствие от струпването многото хора и е за сметка на западането на другите населени места. Аз този факт не мога да го приема за нещо хубаво и нормално.
Спомням си и Русе и Сливен преди 20 години какво бяха - имаше свестни хора ( добра социална среда), работни места (кариера), забавлениея , абе всички тия неща които правели София хубаво място, а сега тези градове минават за дълбока провинция и е факт че западат.

И да, ще стават и по-зле, докато хората не спрат да приемат като даденост накакви изкуствено направени неща от които няма нужда - като това че трябва нещата задължително и е съвсем нормално да стават единствено и само в столицата. "Какво ще правиш тук, то само цигани останаха" - ами как няма като всички нормални, поне средно интелигентни хора, всички от тях разсъждават така. И никой от хората което познавам не се зе изселили с желание.

И да като цяло тоя спор е наистина доста лапешки, дебилен и безмислен и аз мисля да спра с тая тема :D Да си мерим градовоте е тъпо, аз сега мога да ти кажа че не си гледал правилните сливенски места и затова ти е грешно впечатлението, така както аз не съм бил гледал правилните софийски мега яка панелни квартали, а на линковете от гугъл мапс на Андрей (които са на 6 години и тотално неактуални особено за центъра), може да му отговоря с линкове от една от централните софийски улици където минава трамвай 7-цата да се види, че изглежда като след бомбандировки, ама просто нещата започват да стават идиотски даже и за PCM стандартите :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 06 Ное 2018 13:56

Мастър Люх написа:
kato tolkova ne ti haresva stolicata
nikoi ne te spira
da napusnesh :lol:

Профил

Публикувано на: 06 Ное 2018 14:56

vanmx написа:
Der Meister написа:
Дай ми ти някакъв критерий, по-който смяташ, че София е по-зле спрямо други градове в БГ.

Аз си казах - София ми е грозна и подтискаща, може би е точно толкова грозна колкото всеки стандартен български град, но това и че е много по-голяма и претъпкана, засилва ефектът. За мен това е важно - декорите, не ме интересува къде има повече кръчми, защото не се вълнувам толкова от тия неща. Боли ме фара че някъде си там имало хубав парк, като окло понелката и улиците по които се движа няма и едно дръвче, а за да стигна до този мега як парк трябва да отделя поне час, минавайки през задръствания и същите тия грозни панелни гета, пътуване което ще ме натовари повече от самата разходка в парка.

Другите по-големи градове - Варна, Бургас и Русе са на светлинни години, откъм визия, но за съжаление и те западат. (тук не включвам Сливн , да подчертая)

Всички тия "предимства" които каза са следствие от струпването многото хора и е за сметка на западането на другите населени места. Аз този факт не мога да го приема за нещо хубаво и нормално.
Спомням си и Русе и Сливен преди 20 години какво бяха - имаше свестни хора ( добра социална среда), работни места (кариера), забавлениея , абе всички тия неща които правели София хубаво място, а сега тези градове минават за дълбока провинция и е факт че западат.

И да, ще стават и по-зле, докато хората не спрат да приемат като даденост накакви изкуствено направени неща от които няма нужда - като това че трябва нещата задължително и е съвсем нормално да стават единствено и само в столицата. "Какво ще правиш тук, то само цигани останаха" - ами как няма като всички нормални, поне средно интелигентни хора, всички от тях разсъждават така. И никой от хората което познавам не се зе изселили с желание.

И да като цяло тоя спор е наистина доста лапешки, дебилен и безмислен и аз мисля да спра с тая тема :D Да си мерим градовоте е тъпо, аз сега мога да ти кажа че не си гледал правилните сливенски места и затова ти е грешно впечатлението, така както аз не съм бил гледал правилните софийски мега яка панелни квартали, а на линковете от гугъл мапс на Андрей (които са на 6 години и тотално неактуални особено за центъра), може да му отговоря с линкове от една от централните софийски улици където минава трамвай 7-цата да се види, че изглежда като след бомбандировки, ама просто нещата започват да стават идиотски даже и за PCM стандартите :D

Добре де, това, че София е претъпкана е ясно, кой спори за това, нали и аз го написах в предишния си пост. А 5-те други критерия, които написах?

Кръчми? Кой говори за кръчми? Кръчми има и в Долно Уйно по принцип.

За Русе и Бургас съм съгласен, че са хубави градове откъм визия, нали го написах в предишния си пост, от Варна впечатления нямам. Ама чак пък на светлинни години от София? Това е несериозно. Извън централните си части са същите панелни гета, не виждам каква е разликата.

Иначе изобщо не съм коментирал дали е нормално провинцията да запада в сравнение със София. Естествено, че не е. Аз коментирам как стоят нещата фактически.

Спорът е лапешки, да, аз просто недоумявам когато някой отрича някакви очевидни неща, затова изобщо ти отговорих в началото. Естествено, че там където се наливат повече пари ще е по-хубаво. Това е все едно да сравняваш Лада с БМВ.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 06 Ное 2018 15:22

Serious Sam написа:
Геймъри има навсякъде.

Точно в десятката :D

Профил

Публикувано на: 06 Ное 2018 16:08

Но в София са повече :D :D :D

Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
В момента играе: Dota 2 beta
Публикувано на: 06 Ное 2018 19:09

Маце Борко написа:
Тая тема ме натовари психически с това какви сте шовинисти на местно ниво.

Аре следващия път с мен във влака за Монтана/Лом, за да си поговорим какво е депресия и къде са истинските things of the long forgotten past в България :D

Тва лято като обикалях из Странджа, трябваше да изкарам 2 вечери в Малко Търново.

[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 09 Ное 2018 19:21

Ashkenazi написа:
Събота ранна утрин.
По някаква причина автобусът е пълен с хора, носещи "традиционно" български аксесоари като дисаги, плетени кесии и т.н. от които се носи воня на престояло мляко и тестени изделия, от която трудно се диша.
Изпитвайки трудности при опита си да сляза, не издържам и нервно се изцепвам с "Къде сте тръгнали по това време в събота сутринта беее!!!"
Някаква дърта лелка, безкрайно обидена от въпроса ми, с невероятно арогантна надменност:
"Ама господине, моля ви!!! Днеска е Задушница!!!!!!"
И всичко това се случва при преминаването на автобуса през квартал имащ се за сравнително модерен.

...

Закрийте тази територия, моля ви. Намерете начин да отстраните тези хора от обществото, ако не с директно убийство, то някак ги пренасочете и заселете в някаква комуна, където да си бъдат сред свои. Моля ви! :(

Разберете, България се разпада

Всички сме заплашени от една зараза. Всъщност вече сме заразени.

Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com