Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Заглавие: Re: Pokémon – General thread
Публикувано на: 17 Май 2018 10:23

The Arrow написа:
Не съм забелязал такова нещо, иначе на мен доста от въпросите в новите предавания ми се струват крайно неподходящи. Примерно, кой бил Мохамед Салах или нещо такова. Нито знам, нито съм длъжен да го знам.

Аз знам кой е, но като цяло си прав.

Въпросите, дори за суми от порядъка на 1000-1500 лева понякога са абсурдно трудни.
Например имаше някакъв въпрос за "Каква е родината на... *нещо си, забравих името*" за 1000 лева.
Такова нещо не бях чувал. Проверявам го в гугъл - чак на втора страница има реален отговор за това КАКВО изобщо е нещото и ОТКЪДЕ е. Беше напитка от Франция.

Значи щом гугъл се затруднява да отговори на въпрос за 1000 лева, значи смятай.

Ебават се с хората нещо.

ппц в западните версии на играта въпросите почти до втора сигурна сума са лесна работа за начетения човек. Но пък там имат друг проблем че задават много въпроси, които са много тясно специализирани с местната попкултура или спортна култура, където ако не гледаш телевизия като зомби си валат.

Неееее??? Сериозно??? Аз да съм... ПРАВ ??? :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 17 Май 2018 13:35

Ето още един пример за ултра тъп въпрос :lol: :lol: :lol:

Якото тука е, че всъщност няма нито един верен отговор, тъй като "шерната" публикация далеч не се вижда от всички :lol: :lol: :lol:

Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Публикувано на: 17 Май 2018 14:20

Това че ти знаеш какво е "Шаре" и "пост" не означава, че баба ти знае ;)

Мохамед Салах го знам и без вече да се интересувам от Футбол, проблема си е ваш :>

Но ето ви един цитат от Днвеник:

Цитат:
Месец след началото играта по БНТ равносметката е по-млади участници със съпровождащия риск от по-слаба подготвеност, повече въпроси по теми от всекидневните новини

По-млади участници, повече въпроси от текущия информационнен поток отколкото енциклопедични знания.

Иначе се разтърсих за въпроса за напитката(Епизод 32, но предварително се извинявам зако става дума за друг) - Коя е родината на Арманяк?

Само от надставката човек трябва да се ориентира, че е средно на коняк -> Франция.

А като се напише в гугъл - > Арманяк - кехлибарената напитка на гасконците | DiVino

Нз кво правите..

Профил

Аватар
Публикувано на: 17 Май 2018 15:05

В редит, в темата: "Why does Hollywood insist on remaking a movie with an all female cast rather that creating a new movie with strong females leads?" написах отговор "Modern politics". Получих два минуса. :lol: деба тоя измислен феминизъм...

Профил

Публикувано на: 17 Май 2018 16:59

Omega-x написа:
Само от надставката човек трябва да се ориентира, че е средно на коняк -> Франция.

Първо е "наставка", без д.
Второ асоциацията далеч не е толкова близко до акъла.

Профил

Аватар
В момента играе: League of Legends
Публикувано на: 17 Май 2018 17:24

нелегален написа:
Вчера беше завършен и отворен 19-километровият мост свързващ Крим с континентална Русия над протока Керч. Таймлапс видео кондензиращо приблизително 3-годишният строеж в няколко минутки:

Урааааа!!! 8) 8) 8)

Онзи ден като го видях си казах, че това е добра новина, защото щом руснаците са инвестирали толкова пари в моста, значи са се отказали от плановете да завладеят сухопътния достъп до Крим, каквито бяха първоначалните планове.

Профил ICQ

Публикувано на: 17 Май 2018 17:33

а защо не и двете? :twisted: :twisted: :twisted:

Профил

Аватар
В момента играе: PTSD simulator
Публикувано на: 17 Май 2018 23:57

момчета, приятно ми беше
бях обект на хибридна атака от страна на р*ската човекомразеща тирания
ще се видим във валхала
Spoiler for :

Профил

Публикувано на: 18 Май 2018 01:28

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Внимавай, вътре може да има Новичок!!! :D :D :D

Профил

Публикувано на: 19 Май 2018 22:16

The Arrow написа:
В редит, в темата: "Why does Hollywood insist on remaking a movie with an all female cast rather that creating a new movie with strong females leads?" написах отговор "Modern politics". Получих два минуса. :lol: деба тоя измислен феминизъм...

Защо филмовата индустрия прави
а) римейк на стара идея с женски персонажи,
вместо
б) нова идея с женски персонажи?

Тоест, защо филмовата индустрия прави римейкове на стари идеи вместо да развива нови? Защото старите идеи са познати на публиката и докарват повече дупета по седалките в киносалоните. Защото ако ще дадеш 20 кинта за филм веднъж на три месеца, ще ги дадеш за нещо, което ти е вече познато - Star Wars Епизод XXIV вместо "Валериан и стоте планети" или каквото беше там.

А защо римейкове с жени - защото е лесен начин да направят нещо старо да изглежда ново, без да рискуват да развиват нещо реално ново. Като да пуснеш Кит Кат с чийзкейк, понеже всички знаят за Кит Кат, вместо да развиваш и рекламираш напълно нов десерт с чийзкейк, който никой няма да рискува да си купи.

Няма нищо общо с феминизма или жените, има много общо с правилата на бизнеса. А в редит са ти дали два минуса, понеже са се усетили че се опитваш да се заядеш на тема феминизъм и не са ти се вързали.

Профил

Аватар
В момента играе: League of Legends
Публикувано на: 20 Май 2018 10:05

Има всичко общо с феминизма и културния марксизъм и нищо общо с бизнеса. Ако имаше общо с бизнеса филми като Ghostbusters (2016) нямаше да са тотален провал.

Профил ICQ

Аватар
Публикувано на: 20 Май 2018 10:08

От екипа на ЦРУ Ви поздравяваме с годишнината.

Цитат:
Обединената велика ложа на България отвори вратите на Масонския храм в София за първи път в събота. Велики майстори от цял свят уважиха събитието за 25-годишнината от създаването на организацията в България. В храма беше валидирана и специална пощенска марка. Откри се и изложба с масонска тематика.

https://www.24chasa.bg/novini/article/6871573

Профил WWW

Аватар
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Публикувано на: 20 Май 2018 11:07

Image

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 20 Май 2018 12:34

Ернестин написа:
The Arrow написа:

Защо филмовата индустрия прави
а) римейк на стара идея с женски персонажи,
вместо
б) нова идея с женски персонажи?

Тоест, защо филмовата индустрия прави римейкове на стари идеи вместо да развива нови? Защото старите идеи са познати на публиката и докарват повече дупета по седалките в киносалоните. Защото ако ще дадеш 20 кинта за филм веднъж на три месеца, ще ги дадеш за нещо, което ти е вече познато - Star Wars Епизод XXIV вместо "Валериан и стоте планети" или каквото беше там.

А защо римейкове с жени - защото е лесен начин да направят нещо старо да изглежда ново, без да рискуват да развиват нещо реално ново. Като да пуснеш Кит Кат с чийзкейк, понеже всички знаят за Кит Кат, вместо да развиваш и рекламираш напълно нов десерт с чийзкейк, който никой няма да рискува да си купи.

Няма нищо общо с феминизма или жените, има много общо с правилата на бизнеса. А в редит са ти дали два минуса, понеже са се усетили че се опитваш да се заядеш на тема феминизъм и не са ти се вързали.

И да, и не. Има логика това с познатите продукти, но няма логика с феминизма. Според мен, ключа е че вместо да се наблегне на рекламата на някакъв сравнително качествен продукт, в случая филм, то в рекламата се набляга на това че филма е с жени и не мисля, че е особено подходящо.

Това е малко като тоя филм за Черната Пантера, дето едва ли не се опитаха да го изкарат първия филм с актьори негри :lol: все едно до сега е нямало яки актьори негри като Уил Смит, Дензъл Уошингтън, Уесли Снайпс и други подобни. :D

Иначе, за мен, един от малкото добри примери за политическа коректност в ентъртейнмънт индустрията е сериала Legends of tomorrow, когато вкараха Тала Аше, актриса от ирански произход и успяха да я напаснат изключително добре към сюжета и останалия каст.

Но да ми правят нещо само с идеята да бъде с жени или негри и да се акцентира на това вместо качествения продукт, не мерси.

Профил

Публикувано на: 20 Май 2018 15:38

CIA написа:
От екипа на ЦРУ...

Там като в оная тема обсъждахме условията ми за капитулация, забравих да добавя и още едно, най-важното: Имунитет от съда. :D

Говорете. :!:

Профил

Публикувано на: 20 Май 2018 16:23

Liberty написа:
Има всичко общо с феминизма и културния марксизъм и нищо общо с бизнеса. Ако имаше общо с бизнеса филми като Ghostbusters (2016) нямаше да са тотален провал.

Айде стига вече с тия измислени понятия. "Културен марксизъм" какво точно ще рече? В бизнеса има само едно правило и то е, че правиш всичко, което смяташ, че ще ти донесе максимална печалба. Т.е. дори да допуснем, че има такова нещо като "културен марксизъм", то се вкарва във филмовата индустрия, защото маркетолозите смятат, че ще донесе печалба. Не знам за кой филм говорите, но Зубро го обясни максимално ясно и кратко, не виждам защо вкарвате някаква конспирация.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 20 Май 2018 16:38

Клутурният марксизъм ще рече много неща и ще се изрази в много дефиниции, но независимо от тях, актуалното му проявление се изразява в извода, че ти си бял цисджендър мъж и като такъв имаш задължението да си затвориш устата, да сведеш глава и да си гледаш в обувките докато останалите хора водят разговори за това как да поправят щетите, които ти и тебеподобните ти сте нанесли върху човечеството. :lol: :lol: :lol:

- Алминатора

Профил

Публикувано на: 20 Май 2018 17:48

Маце Борко написа:
Клутурният марксизъм ще рече много неща и ще се изрази в много дефиниции, но независимо от тях, актуалното му проявление се изразява в извода, че ти си бял цисджендър мъж и като такъв имаш задължението да си затвориш устата, да сведеш глава и да си гледаш в обувките докато останалите хора водят разговори за това как да поправят щетите, които ти и тебеподобните ти сте нанесли върху човечеството. :lol: :lol: :lol:

Не мисля, че това е нещо, което съществува като социален феномен извън изолирани ситуации. Не бих казал, че хора от етнически мнозинства биват заглушавани, нито че има някакъв широк опит да бъдат заглушени.

Чувал съм за отделни хора в туитър, които на практика нямат никаква публика или влияние, да правят подобни аргументи ("белите нямат право на мнение и т.н.). Само че за тях съм чувал основно от ютюб каналите на много гневни консервативни млади хора от етнически мнозинства, които печелят пари от реклами като насъскват зрителите си (от същите мнозинства) да беснеят на това каква глупост било казало някакво момиче някъде си в туитър. Самите изразители на такива идеи са статистическа аномалия.

Извън ехо-камерата на такива ютюб култур-воини срещу марксизъма и културизъма, идеята че хората от етнически мнозинства нямат право на мнение или са колективно виновни за нещо не е особено популярна и аз лично не помня да съм я срещал в разговорите, които съм водил, или статиите, които съм чел.

Профил

Публикувано на: 20 Май 2018 18:13

The Arrow написа:
И да, и не. Има логика това с познатите продукти, но няма логика с феминизма. Според мен, ключа е че вместо да се наблегне на рекламата на някакъв сравнително качествен продукт, в случая филм, то в рекламата се набляга на това че филма е с жени и не мисля, че е особено подходящо.

Това е малко като тоя филм за Черната Пантера, дето едва ли не се опитаха да го изкарат първия филм с актьори негри :lol: все едно до сега е нямало яки актьори негри като Уил Смит, Дензъл Уошингтън, Уесли Снайпс и други подобни. :D

Но да ми правят нещо само с идеята да бъде с жени или негри и да се акцентира на това вместо качествения продукт, не мерси.

Отговорът на това отново е - бизнес. Правиш филм за някаква популярна идея и хората го кльопат.
В Испания са супер върли католици, затова март месец навсякъде в Мадрид бяха налепили плакати за някакъв филм за Исус с Хоакин Финикс и Руни Мара. Това там беше филмът на десетилетието. Ако обичаш Исус, ела да гледаш този филм. И хората идват.

Същото е с всяка друга ценностна система. В България Левски е най-популярния културен персонаж, затова колкото и тъп филм да направят за него, хората ще го гледат, понеже е разпознаваем образ. Ако си българин, ела да гледаш този филм. И хората идват, макар да знаят, че е лош.

Същото е и със всякакви там патриотични, военни и прочее филми.

Въпросът ти за черната пантера сам си отговаря - да, идеята беше да има тази огромна кампания около него, и хората да се ентусиазират. Аватар създаде много шум с това, че имал революционни ефекти. Черната пантера създаде шум с това, че имал революционно послание. Каквото и да е върши работа, стига да генерира хайп.

В момента много хора се усещат, че да си светнат по някакви расови, класови и социални въпроси е важно и хубаво, затова бизнесът намира начин да изкара печалба от това. Ако си възмутен (както и трябва да бъдеш) от начина, по който са били малтретирани хора от дадено малцинство, тогава ела да гледаш този филм. Купи си тази тениска, и т.н. Няма да има никакъв измерим ефект за тази кауза, но ще се чувстваш сякаш правиш нещо.

С други думи, бизнесът намира идеи, които са популярни, преопакова ги и ти ги предлага за платена консумация. Няма някакъв феминистки заговор да вкарват пропаганда във филмите. Има опит от страна на хитри капиталисти да извлекат печалба от вече популярни и харесвани идеи. Ако утре заможната средна класа станат хипер консервативни националисти, холивуд ще им предложи каквато продукция би им се усладила.

edit: Както винаги, Марк Фишър го е казал по-добре:
http://k-punk.org/robot-historian-in-the-ruins/
Цитат:
Focusing on the supposed “message” of the film ... is in danger of missing the way in which ideology works in capitalism. The role of capitalist ideology is not to make an explicit case for something in the way that propaganda does, but to conceal the fact that the operations of capital do not depend on any sort of subjectively assumed belief. It is impossible to conceive of fascism or Stalinism without propaganda – but capitalism can proceed perfectly well, indeed better, without anyone making a case for it.
...
Wall-E‘s attack on consumerism is easily absorbed. The ‘insult’ that provoked Kyle Smith into disgust was its image of humans as obese, infantilised chairbound consumers supping pap from cups. Initially, it might seem subversive and ironic that a film made by a massive corporation should have such an anti-consumerist and anti-corporate message (it is made clear in the film that the mega corporation Buy N Large is chiefly responsible for the environmental depredation which has destroyed earth as a human environment). Yet it is capital which is the great ironist, easily able to metabolise anti-corporate rhetoric by selling it back to an audience as entertainment.

Профил

Аватар
В момента играе: Във форума.
Публикувано на: 20 Май 2018 23:58

Хм, тоест според теб щом испанците харесват филми за Исус, българите харесваме филми за Левски, то хората по света харесват гейове, негри и феминистки и затова продуцентите в Холивуд(а и не само) ги заливат с високобюджетни филми с подобни персонажи в главните роли и замаскирани като римейк на някой си филм от близкото или далечно минало. Интересна логика, не казвам, че е вярна или грешна, но несъмнено интересна.

Добре, ако допуснем, че си прав защо подобни филми не се тачат от никого и са финансови провали? Как това, че харесвам да речем оригиналната идея стояща зад бандата на Оушън ще ме накара да отида да гледам откровена пародия с участието на дебели азиатки, негърки, Риана(която и актриса не е), плюс няколко стари актриси? Какво общо имат те с изпечените измамници, в които се превъплътиха Пит, Клуни и Деймън? Не се ли опитват да ни внушат, че разни лелки, дебелите, негрите, джендърите и бог знае още какво могат същото, което и белите мъже могат?

Черната пантера е феномен поради други причини, а не защото почти всички артисти са черни. Това беше първия филм на Марвел посветен изцяло на този герой, а също и първия филм в Марвел вселената за черен супергерой. Хайпът е естествен, като се има предвид колко добре приета е тази вселена и как дори не чак толкова известни герои в нея достигат лесно котата от близо милиард приходи(говорим само от билети, иначе са далеч повече парите). Ще видим дали черния Аквамен ще успее да вземе и половината от приходите на Черната пантера и пак ще си говорим.

И ако това беше заради причината, че някакви хора искали да бъдат "светнати" относно проблемите на дадени малцинства или хора с нетрадиционна сексуална ориентация защо тогава повечето негърски комедии, драми, хоръри или джендърските простотии не ги гледа никой и не могат да достигнат милион приходи дори в САЩ, какво остава за Европа, Австралия и Южна Америка, където никое кино не би си и помислило да ги купи?

След като тези филми не се приемат добре и не носят печалба на никого, не е ли най-естественото нещо на света повече подобни да не бъдат създавани? Не е нужно човек да вярва в конспирации за да достигне до заключението, че модерните политически възгледи влияят в голяма степен на кино продукциите. И няма нищо невярно в това, че в много държави киното се издържа с държавни субсидии, отпуснати не от народа, а от политиците, които избират какво да субсидират. В някои страни този процес е явен, в други участват подставени лица в комисии, продуценти с роднински връзки или с влиятелен приятелски кръг около себе си.

Та така, да се твърди, че няма политическа намеса, където и да е по света в 21 век, било то в спорта, културата на всички нива или в бизнеса е оптимистична заблуда, вяра в една утопия и нищо повече.

Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com