Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Заглавие: Re: Официалната тема на тема "Защо падна сайта/форума пак?"
Публикувано на: 18 Юни 2017 23:55

Разбира се, че няма знак за равенство между соц. мрежи и форумите и 2-те понятия нямат нищо общо. Най-малкото във форумите имаме анонимност и някак си се пише по съвсем друг начин в двете места. Във ФБ при положение, че те четат майка ти, баба ти, шефа ти и ЦРУ естествено спазваш малко или много няккаъв "добър тон"/"политическа коректност".

Просто констатирах, че по мои наблюдения откакто фейсбук стана на мода в БГ, повечето хора форуми замряха.

vanmx написа:
Въобще не ми е хрумвало че социалните мрежи, демек фейсбук, може да вземе функциите на някой форум. Аз съм изостанал, нямам фейс и не знам какво точно е това нещо :D . Знам само че някакви хора си пействат снимки за да ке изфукат с нещо, други ги коментират за да се направят на готини/интересни, а трети само разглеждат заради някакви клюкарски подбуди. Нищо общо с който и да е форум, не знам там да има нещо епично от ранга на нещата писани тук през "златната ера" на PCM. Facebook не е нещо за разискване на теми и правени на дускисии и споделяне на знания/информация. Поне това са ми беглите впечатления. А и виждам че все още има специализирани форуми които са си доста активни, не само български при това. А PCM е в това състояние само заради безхаберие, нищо друго. Хайде да го сравним примерно с hardwarebg... :D

Фейсбук и като цяло соц. мрежите са гениална идея и могат да служат за много по-важни цели от кифлеене и клюкарник стига да знаеш как да ги ползваш. За мен лично най-важната им функция е пропаганда. Това, което пишеш там има потенциала да бъде видяно от страшно много хора (особено ако си известен), което може да бъде много силно оръжие. Дава ти се силата да имаш активна гражданска позиция, да си агитираш възгледите, да се бориш срещу несправедливости и т.н. Най-пресния пример е случая с преподавателката от УНСС, която уволниха (която е преподавала и на мен бтв :D ) задето пишела 3-ки за празни листа. С един пост и множество шервания можеш да постигнеш доста по-голям резултат от това да ходиш да протестираш, да си търсиш правата по съответните органи/институции и т.н. Проблемът е, че по същия този начин може да служи и за зли цели - фейк новини, лошо пропаганда и т.н. Живеем в интересни времена и един от най-големите проблеми пред, които сме изправени и информационния поток, който ни залива ежедневно, на какво да вярваме, кой ни лъже, кой не, кой източник е достоверен и т.н. Затова бъдете умни, не се подлъгвайте на манипулации и бъдете сигурни, че това, което поствате е истина или ще послужи за добра кауза.

Профил Skype

Аватар
Публикувано на: 19 Юни 2017 00:41

E да, "фейса" е доста мощно нещо. Огромна информация за това кой какъв е, какво мрази и обича, какви са роднините му, къде живее и т.н, какви настроения има сред различни групи хора, да лансираи нови такива и т.н. Ако тръгне да се изрежда всичко бая текст може да се напише. Като имаш безкрайно количество данни и безкрайни ресурси да ги анализираш и обработваш по кой знае какви алгоритми и безкрайно количество мега учени и програмисти, тогава можеш буквално да предвиждаш бъдещето, а и да то променяш. Не само пропаганда, може да се пускат симулации и да се предвижда дали определена идея за продукт, политика или каквото и да е може да мине сред хората или не. Те и от това печелят.

Както и да е отплеснах се, в по-горния пост просто говорех за това как реално хората ползват социалните мрежи и че форумите са съвсем друга бира :D

Профил

Аватар
Публикувано на: 19 Юни 2017 12:10

Фейсбук отдавна не е просто кифленско място където си качваш снимки, да се отбелязваш къде ходиш и т.н. Използва се за всичко, което каза Майстора плюс разните дискусионни групи на най-различни теми. Аз самият вече почти не го ползвам с такава цел ами наблягам повече на дискусионните групи като една-две от които са особено яки, тъй като се занимавам с оптимизация на сайтове/дигитален маркетинг и се коментират доста яки неща в тия групи, така че се учат и неща свързани с работата ти. Зависи как ти самият го ползваш.

Профил

Аватар
Публикувано на: 19 Юни 2017 12:19

Ами вместо да влизаш във спец форум за всичко, може докато цъкаш из фейса, да драснеш проблема в съответната група, отговорът ще е много по-бърз.

В някаква степен, точно форумите си бяха социалните мрежи едно време, обаче всяко нещо с времето си. Редит остана най-голямата говорилня по всякакви въпроси, хората влизат във форумите от носталгия малко.

В тоя ред на мисли - на 17 Януари тая година е имало най-големия брой потребители, как е станало? Организирали сте нещо като преди, или...?

Профил

Аватар
Публикувано на: 19 Юни 2017 12:35

Вероятно е имало сбирка на ботовете в интернет и PCM е бил домакин на събитието :lol:

Профил

Аватар
В момента играе: League of Legends
Публикувано на: 19 Юни 2017 15:33

Аз бих дал пари ако трябва, да се поддържа сайта и форума. В крайна сметка това е първото ми и единствено онлайн конюнити в което някога съм се задържал и се познаваме вече повече от 10 годнини.

Впрочем нямам представа как стоят нещата, но предполагам собствениците хостват сайта от тяхна си машина и имат технически проблеми.

Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
В момента играе: Dota 2 beta
Публикувано на: 19 Юни 2017 20:07

Liberty написа:
Аз бих дал пари ако трябва, да се поддържа сайта и форума. В крайна сметка това е първото ми и единствено онлайн конюнити в което някога съм се задържал и се познаваме вече повече от 10 годнини.

Впрочем нямам представа как стоят нещата, но предполагам собствениците хостват сайта от тяхна си машина и имат технически проблеми.

аз съм почти сигурен, че все още го хостват на сървърите на Хедоф, но това са само спекулации :Д

[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D

Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Публикувано на: 19 Юни 2017 22:21

Един прост whois показва, че IP-то води към някаква компания SP VISION, та ако се хостваме през тях, някой шеф да удари малко мрънкане кво що.

Ако сме некви отебани от света, въпросът е къде се чупят нещата? Помня че имахме проблем с SQL базата, тях решихме ли ги? Мисля че просто версията на форума е умрял от скръб, а SQL-a e мега насран най-вероятно. Реално ако форума се ъпгредне на новото phpbb3 и се пусне чисто нова SQL база ще изчезнат проблемите. Другия вариянт е да видим какво чупи базата и да се изреже..

Може ли някакви логове или грешки за допълнителен трабълшутинг?

Профил

Аватар
В момента играе: С пъпа на баба ти
Публикувано на: 20 Юни 2017 23:22

Форума винаги се е чупел. Просто хората пораснаха и спряха да се занимават с форуми. Ако 2007-8 всички бяха на 15+ в момента шепата хора са 25+ сигурно и над 30 има вече.

Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:

Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com